Adamko Ágh

Terapie, ktoré mi pomôžu napredovať

Volám sa Adamko a mám 4 rôčky. Chcel by som hovoriť, rozumieť tomuto svetu, ale nejde to. Keď som sa narodil, zle som sa nadýchol a bol som hypotonický, čo znamenalo, že musím veľa cvičiť, aby mi spevneli svaly. Okrem toho som mal hlavičku otočenú na jednu stranu a tak som začal cvičiť Vojtovu metódu. Hlavné problémy však začali, keď som mal 1,5 rôčka, kedy mi našli rozšírenú pľúcnu cievu, ktorá zaťažuje moje srdiečko. Okrem toho si moji rodičia všimli, že sa inak hrám ako iné detičky. Začal som stavať do radu autíčka, hral som sa so šnúrkou. Rovesníkov som si nikdy moc nevšímal, aj keď som ich očkom registroval, hra s nimi bola neprirodzená. Bál som sa hluku, zapchával som si ušká. Keď som mal 1 rôčik, hovoril som pár slov, mama, tata, daj. Potom akoby som tieto zázračné slovíčka zabudol a keď som mal už 2 rôčky, prestal som blabotať, prestal som pozerať do očí mojich rodičov. Vtedy pediatrička odporučila detský kolektív a tak som nastúpil do škôlky, kde som sa ale nezapájal do aktivít. Od dvoch rôčkov navštevujem aj logopéda. Rodičia hľadali odborníkov, no bolo to ťažké. Čas išiel rýchlo, stále sme čakali na termín diagnostiky.  Prišla rana. Detský autizmus mi bohužiaľ potvrdili. Život nám to zmenilo vo všetkom.

Ale čo teraz? Rodičia sa rozhodli mi vybaviť špecializované zariadenie v Trnave. Dochádzam tam s maminou a 1,5-ročným bračekom každučký deň.  Aj keď je to 50 km od nášho bývania, bojujeme, lebo v okolí nášho domova nemáme takéto zariadenie. Je to časovo aj finančne náročné. Mamina a tatino stále chodia na vyšetrenia.

Po 8-mesačnom čakaní som absolvoval magnetickú rezonanciu mozgu. Bohužiaľ, našiel sa nález, budem mať operáciu cievy v mozgu. Držte mi, prosím, palce priatelia.

Za mňa veľké ďakujem, keď ma podporíte, čo i len jedným eurom a tak mi pomôžete absolvovať terapie a budem môcť napredovať.

Všetkým veľké ďakujem.

S láskou Adamko

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Adam Agh

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Veselska Nikol
Timotej Baláž
Alex Kiss
Renáta Húšťavová
Angelovičová Nina
David Gabris
Adam Agh
Pfeifferová Michaela
Nikoleta Sarvašová
Marek Čižmár
Sophia Tichá
Mišeje Martin
Maxim Bereš
Dominik Gajdoš
Viktor Pamula
Viktor Vicena
Natalia Moravčíková
Sofia Lipová
Frano Matias