Alex Kiss

Bezbariérová úprava auta pre Alexa

Ahojte, volám sa Alex Kiss a som 19-ročný usmievavý chlapec. Bývam s mamkou v Michalovciach. Veľmi milujem ľudové pesničky, ktoré počúvam každý deň. Mám rád aj môj Xbox. V Michalovciach navštevujem DSS Anima a celkom sa mi tam páči, lebo mi tam poskytujú aj masáže. Ale čo je hlavné, majú ma tam radi a aj ja ich.

Moja mamka aj DSS dobre varia, preto sa zo mňa za posledné roky stal chlap. Vyrástol som a nabral som aj na váhe. Potrebujem špeciálny vozík s ortézou alebo popruhmi, lebo sa neviem držať sám.

Mám totiž DMO kvadruparézu. Čiže sám nechodím a ani nesedím. Preto sa cestovanie autom pre mňa stáva stále ťažším. Riešime to presadacím zariadením, ktoré ma už ale nedokáže dostatočne zdvihnúť na presun do auta.

Preto sme sa s mamkou rozhodli, že kúpime nové auto, väčšie ako máme teraz. S odborníkom sme sa zhodli, že by pre mňa bol najvhodnejší nájazd do zadnej časti automobilu na vozíku. S tým súvisí úprava nazývaná „bezbariérové vozidlo“. Mali sme možnosť takéto autíčko aj vyskúšať a bolo to fakt super. Oveľa jednoduchšie, ako teraz. Mamku dosť často bolia kríže a pri tejto úprave by sa menej namáhala.

Máme však finančný problém s úpravou automobilu, lebo príspevok z úradu práce nedokáže takúto prestavbu autíčka pokryť. Maximálny príspevok je cca 6.636 eur prestavba stojí okolo 10.000 eur.

Preto by sme chceli poprosiť každého dobrého anjela, ktorý by nám chcel finančne pomôcť na doplatok prestavby bezbariérového vozidla.
Ďakujeme!

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Alex Kiss

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Veselska Nikol
Timotej Baláž
Alex Kiss
Renáta Húšťavová
Angelovičová Nina
David Gabris
Adam Agh
Pfeifferová Michaela
Nikoleta Sarvašová
Marek Čižmár
Sophia Tichá
Mišeje Martin
Maxim Bereš
Dominik Gajdoš
Viktor Pamula
Viktor Vicena
Natalia Moravčíková
Sofia Lipová
Frano Matias