Alex Richter

Delfinoterapia

Môj synček má 8 rokov a trpí na epilepsiu, detskú mozgovú obrnu, ADHD a poruchy správania. Keď sa narodil, zistili mu vadu na srdiečku, má oslabenú jemnú a hrubú motoriku, dokonca sa mu začala tvoriť skolióza. Chodíme na rehabilitáciu, ale najväčšiu starosť mi robí to, že nerozpráva. Navštevuje Špeciálnu základnú školu, ale museli ho preradiť do ľahšieho stupňa, pretože školu nezvládal. Nedokáže nakresliť a ani vymaľovať obyčajný obrázok. Ja sama tiež trpím na epilepsiu už celé roky. Mám za sebou operáciu chrbtice. Preto, keď som sa dozvedela o delfinoterapii, aké má priaznivé účinky a ako dokáže pomôcť, alebo aspoň v podstatnej miere zmierniť zdravotné problémy, chcela by som vyskúšať túto možnosť, lebo je to už to posledné, čo by mu mohlo pomôcť. Preto vás prosím o pomoc pre môjho synčeka, lebo už neviem ako ďalej. Jednu delfinoterapiu sa nám už podarilo absolvovať a účinok som postrehla, ale treba ju absolvovať aspoň 5-krát. Bývam s mamou, ktorá je na invalidnom dôchodku a ja poberám opatrovateľský príspevok. Môj ocko zomrel ešte v detstve a Alexíkov otec o neho nemá veľký záujem, tak sa nemám na koho obrátiť. Začali sme chodiť aj na canisterapiu, ale to tiež nie je lacná záležitosť, a tak by nám veľmi pomohli príspevky, aby sme ju mohli absolvovať každý týždeň. Alexík má psíka veľmi rád a veľmi pekne spolupracuje. To, čo dokáže pri ňom spraviť, je priam zázrak a tak vás prosím o pomoc, aby sme v nej mohli pokračovať. Jedna canisterapia stojí 20 eur a jedna delfinoterapia 150 eur. Chcem pre neho urobiť maximum pokiaľ nie je neskoro. On má len mňa, ale ja tu večne nebudem a tak sa trápim, čo bude s ním, keď sa už na mňa
nebude môcť spoľahnúť. Preto vás z celého srdiečka prosím o pomoc. Alexík by sa veľmi rád hral s kamarátmi, ale keď nerozpráva, deti sa mu posmievajú, utekajú pred ním a jeho to veľmi trápi. Pre mňa je veľmi bolestivé vidieť, ako sa mu ostatné deti posmievajú. Pre nás je reč samozrejmosťou a nevieme si predstaviť život bez nej, tak prosím, pomôžte nám. Aby sa Alexík mohol hrať s kamarátmi a mať tak radosť zo života, ktorá je dôležitá pre každé dieťa.

Tak vás z celého srdiečka prosíme o pomoc a vopred Vám za ňu ďakujeme.

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.