Upravené auto

Alexandra Eszter Baloghová

28. januára 2011 sa nám narodila naša vytúžená dcérka. V riadnom termíne, cisárskym rezom, s váhou 3380 g a dĺžkou 51cm. Všetko prebiehalo ako malo.
Po troch mesiacoch bola očkovaná, no neskôr sme zbadali, že neudrží hlavičku a padá jej na bok. Neskôr sa prejavili problémy s dýchaním. V apríli 2011 lekári stanovili diagnózu: SMA typu I (Werdning – Hoffman). Toto ochorenie jej napadlo svalstvo, dýchanie, hltanie, aj pohyb končatín.

Naša dcéra dovŕšila 5 rokov, pekné chvíle sa striedali so smutnými, no naďalej sme nútení používať odsávačku hlienu, dýchacie zariadenie a jednorazové pomôcky. Chodievame na intenzívnu rehabilitáciu nepretržite. Táto choroba si vyžaduje 24-hodinovú starostlivosť. Prežívame šťastie, keď sa na nás naše dieťa aspoň trochu usmeje, alebo keď zdvihne ručičku. No dusí nás plač, keď vidíme jej telíčko ležať na posteli, s hadičkami a prístrojmi, ktoré ju držia pri živote.

Starostlivosť o ňu je finančne veľmi náročná.
Ja pracujem ako posunovač ZSS Cargo Slovakia v Čiernej nad Tisou, manželka je s dcérkou doma. Momentálne potrebujeme pomoc na jednorazové spotrebné materiály, ale hlavne – príspevok na kúpu auta.
Na prepravu dcérky k lekárom, na rehabilitácie potrebujeme 7-miestne auto, aby sa zmestili všetky prístroje, aj špeciálny kočík. Bez pomoci okolia, si žiaľ, nevieme zabezpečiť všetky potrebné veci.

Vopred ďakujeme za každú pomoc.

Baloghovci

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.