Andrej Labanc

Pomocná ruka pre Andrejka

Andrejko je náš  14-ročny anjelik,  ktorý nás od svojho narodenia zahŕňa nekonečnou laskou…

Narodil sa predčasne a  lekári nás pripravovali na život s problémovým dieťatkom. Po narodení dostal krvácanie do mozgu a v prvom roku mu bola diagnostikovaná detská mozgová obrna. Absolvovali sme desiatky liečení, kúpeľných pobytov, ale pri prvých krokoch, ktorým sme sa nesmierne tešili, nastali komplikácie s bedrovým kĺbom a nasledovali operácie. Najprv uvoľnenie šliach a potom komplikovaná rekonštrukcia bedrového kĺbu. Bohužiaľ, všetky pokusy o zlepšenie zlyhali a dnes Andrej funguje s vykĺbeným bedrovým kĺbom. Je to veľmi náročné, pretože potrebuje rehabilitovať a cvičiť, aby mu asymetria panvy nespôsobila ťažkú skoliózu a hrozbu ďalších operácií. Andrejkov mentálny stav je ťažký a preto aj spolupráca náročná. Snažíme sa mu porozumieť a každý  deň vytvárať  prostredie kde je šťastný a spokojný. Veľmi mu prospieva plávanie a aj on je vo vode spokojný, preto chodíme veľa plávať do rôznych termálnych aj obyčajných bazénov. Keď máva stavy nepokoja a záchvaty zlosti veľakrát ho upokojí jednoduchá cesta autom. Okrem Andrejka máme ešte 16-ročnú dcéru Klárku, ktorá si s Andrejkom perfektne rozumie. Snažíme sa celá rodina pomáhať si navzájom a podporovať sa. Keďže ja sa celodenne starám o Andrejka, pracuje len manžel a tak prijem našej rodiny nepostačuje na všetky nekonečne výdavky spojene s náročnou starostlivosťou o Andrejka. Okrem pravidelných rehabilitácii  cvičíme aj doma a pomáha nám pri tom rehabilitačná sestra. Andrejko je vo veku, keď je všetko ťažšie a čoraz viac sa u neho prejavujú prvky autizmu a stavy nepokoja .

Veríme, že vzájomnou láskou všetko zvládneme vytvoríme Andrejkovi spokojný domov.

Veľmi prosíme dobrých ľudí o akúkoľvek pomoc. Trápia nás asi najviac cestovné náklady, výdavky na potrebne pomôcky, lieky, hygienické potreby  a vstupy do bazénov. Ďakujeme za každú myšlienku na nás a Andrejka a vopred ďakujem za nezištnú pomoc.

S úctou a láskou.

rodina Labancová

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.