• Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Cuenca Daimes Daniel

Auto je pre nás životnou nevyhnutnosťou

Daniel je 12-ročný, múdry, zlatý chlapec s poruchou autistického spektra. Vždy sme všetko zvládali sami – Daniel, jeho mamina a ja – jej mama. Mali sme všetko, čo sme potrebovali.

Daniela vždy zaujímali trochu iné veci ako jeho rovesníkov. Na testoch školskej zrelosti prekvapoval, podľa slov psychologičky, vedomosťami hodnými šiestaka. Problémy nastali v škole. Prvý záver znel : porucha pozornosti, dysgrafia, dysortografia. Po roku trápenia sme u najlepších odborníčok dostali novú diagnózu: porucha autistického spektra. S nástupom puberty sa stupňujú aj Danielove problémy, súvisiace s touto diagnózou. Stupňujú sa fóbie, nepochopenie okolia, sociálna „slepota“, depresie. Toho, čo Danielovi znemožňuje normálne chodiť do školy, mať kamarátov, chodiť na krúžky, po ktorých túži, je veľa. Každý týždeň chodíme 40 km na terapie, podľa možnosti chodíme na hipoterapiu, okrem toho potrebuje ďalšie vzdelávacie aktivity. Do školy chodíme každý deň 10 km. Školu však zvládne vzhľadom na senzorické preťaženie maximálne 2-3 hodiny denne. Napriek tomu má dobré výsledky. Náš momentálny problém je auto. To naše vydržalo 16 rokov. Bez auta jednoducho nemôžeme žiť. Daniel nemôže, tak ako iné deti, nastúpiť do autobusu, nezvládne to ani s doprovodom. Teraz u nás pracuje len jeho mama. Ja poberám opatrovateľský príspevok, pretože nikdy nevieme, ako dlho v škole Daniel vydrží.

Nikdy sme nepotrebovali cudziu pomoc, ale dnes áno. Prosím za môjho vnúčika, kto môže, prispejte nám na auto, ktoré je pre nás životnou nevyhnutnosťou.
Ďakujeme.