Daniela Uličná

Rehabilitácie pre Danielku

Ahojte! Volám sa Danielka a potrebujem vašu pomoc. Narodila som sa predčasne, v 27. týždni a  môj štart do života bol od začiatku neistý. Bola som síce veľká, 1190 g a 35 cm, ale veľmi nezrelá.

Moje pľúca neboli ešte vyvinuté a tak 30 dní za mňa dýchali prístroje, bola som na umelej pľúcnej ventilácii. Na druhý deň som zakrvácala do hlavičky, 3-4 stupeň, čo je už nezlučiteľné so životom, no ja som bojovala a bojujem dodnes.

Mám rôzne diagnózy – hydrocefalus, DMO, tonusová porucha. Mojich rodičov táto skutočnosť veľmi ranila. Starajú sa však o mňa viac ako krásne, a ja sa nesťažujem. Žiadosť o pomoc píšem preto, aby som mojim rodičom uľahčila trápenie. Rada by som šla na odporúčanie lekárov na rehabilitačné pobyty, bohužiaľ to stojí veľa peňazí. Tatika niekedy celý deň nevidím, snaží sa byť v práci, ale aspoň maminka je so mnou celý deň doma, cvičíme, hráme sa.

Absolvovala som niekoľkokrát pobyt v Dunajskej Lužnej a v Martine a kúpele v Kováčovej. Bohužiaľ, na ďalšie pobyty peniaze nemáme. Ja síce dokážem držať hračky, aj si ich prekladám z rúčky do rúčky, ťahám sa za nimi, aj sa viem prevrátiť z chrbátika na bruško a späť, ale mám slabý chrbátik. Neviem sedieť, behať, čo iné detičky v mojom veku už zvládajú.

Viem, že máte srdiečko na správnom mieste. Vašimi príspevkami mi darujete lepšiu budúcnosť a lepší život. Ak mi prispejete na rehabilitácie, veľmi pekne ĎAKUJEM.

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Kučák Ľubomír
Voržáčková Sabina
Lukáš Kubovič
Zille Mátyás
Veselska Nikol
Timotej Baláž
Renáta Húšťavová
David Gabris
Nikoleta Sarvašová