Ellis Meszárošová

Návštevy rehabilitačného centra

Príbeh začal pred 20 mesiacmi, keď sme sa dozvedeli, že budeme mať bábätko. 6. januára sa Elliska sa začala pýtať na svet. Po dlhom večeri a ešte dlhšej noci prišla na svet. Bola som najšťastnejšou ženou na svete. Ale dni, ktoré mali byť plné radosti, sa zmenili na starosti. Doktor nám oznámil, že Elliska má malú hlavičku a uzatvorené fontanelky, s tým, že ráno urobia sono hlavičky a tam sa všetko uvidí. Ráno maličkú zobrali, po chvíľke ju však priviezli späť, že sono hlavičky nie je možné urobiť a že je objednaná na magnetickú rezonanciu. Už sme tušili, že niečo nebude v poriadku. Na 5. deň pri raňajkách som sa dozvedela diagnózu. Začula som na chodbe: ,,Ellis Meszárošová MIKROCEFALIA na vyšetrenie“. V tom okamihu sa mi zrútil svet. Diagnóza našej dcérky im bola jasná od začiatku, len na naše otázky nikto neodpovedal a my sme prežívali hrozné dni.

Nakoniec prišiel deň, keď nás prepustili z nemocnice. Boli sme šťastné, že sme konečne doma. No o pár dní to všetko začalo. Začali sme navštevovať neurológov a ďalších lekárov. V 3. mesiaci nám neurologička určila presné diagnózy – mikrocefalia, schisencefália, porencefália, licencefália. CTP, CKP, hypertonický syndróm. Na odporučenie neurologičky sme začali navštevovať rehabilitačné centrum 2-krát do týždňa. Až dodnes cvičíme denno-denne. Elliska má 1 rok, ale nedokáže držať hračku, sedieť, pretáčať sa.

Preto sme sa rozhodli požiadať o pomoc. Možno to pomôže jedného dňa postaviť sa Elliske na nožičky.

Ďakujeme!

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.