Emka Gallová

Pomoc pre znesiteľnejší život

Som mladá mamička, ktorá žije s rodičmi v jednej domácnosti. Mám skoro dvojročnú dcéru Emku, ktorá je ťažko chorá. Od 2. mesiaca jej života jej diagnostikovali epilepsiu, ktorá sa postupne zhoršovala a mojej dcére sa záchvaty vracali častejšie a silnejšie a zakaždým menili charakter. Žiadne lieky, ktoré jej boli podávané nezaberali. Teraz má skoro dva roky a nesedí, nerozpráva a je úplne ležiaca. Pokúšali sme sa o liečbu aj v Bratislave na Kramároch, aj v Prahe v Motole , ale všetko bolo neúspešné, tak sme sa vrátili do Košíc. Prešli sme rôznymi vyšetreniami, no na to, čo by mohlo spôsobovať mojej dcére záchvaty, sa neprišlo. Sme sledovaní aj na genetike, kde čakám na výsledky či moja dcéra nemá nejaký genetický syndróm.

Aby moje trápenie nebolo malé, tak Emke sa pridružili aj respiračné problémy. V priebehu pol roka trikrát prekonala zápal pľúc. Emka okrem diagnostikovanej farmakorezistentnej epilepsie má aj ďalšie diagnózy – centrálnu koordinačnú poruchu a tonusovú poruchu, mikrocefáliu, regres vo vývoji a mentálnu retardáciu 1. trimenonu. Moja malá princezná je momentálne bez emócií, je úplne apatická, bez očného kontaktu.

Týmto by som vás chcela poprosiť a požiadať o pomoc, keďže sme boli stále v nemocnici a jej liečba je nákladná. Nemám už takmer nič, okrem zúfalstva matky, ktorej trhá srdce stav dcérky, okrem bezmocnosti, pretože nemám prostriedky, ani moc veci zmeniť, mám iba nádej, nádej, že sa veci zmenia  a zjaví sa ,,Dobrý´´ anjel, ktorý mojej Emke pomôže. Aby vedela robiť pomalé pokroky dopredu…. keďže rehabilitovať môžeme jedine šetrne, lebo väčšia fyzická námaha jej dráždi CNS a tak sa dostáva do záchvatov, ktoré jej ničia mozgové bunky. A tak nemôže napredovať dopredu, aby mohla žiť krásny detský bezstarostný život.

Buďte, prosím, tým anjelom pre môjho malého, nevinného, bezmocného, ťažko chorého ANJELIKA. Za pochopenie a prečítanie ďakujem.

Katarina Gallová (Emkina mamka)

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.