Esther Tonhajzerová

Potrebuje kúpeľnú liečbu

Estherka je naše vytúžené dieťatko. Čakali sme na ňu dlhých 10 rokov a keď sa nám konečne po tých rokoch 22.12.2012 narodila, boli sme tí najšťastnejší rodičia na svete. Až do chvíle, kedy nám oznámili, že má zvýšenú lámavosť kostí. To, čo sme prežívali, keď sme sa to dozvedeli, sa nedá ani opísať. Nevedeli sme si ani len predstaviť, ako to bude ďalej. Estherka mala už pri pôrode prvé dve zlomeniny, ale vtedy ešte nikomu ani len nenapadlo, že by to mohlo byť chorobou, všetci to pripisovali ťažkému pôrodu. Ale keď sa jej v desiatich mesiacoch znovu zlomila nožička, tak to už začalo byť podozrivé a poslali nás na genetické vyšetrenie, kde nám túto diagnózu aj potvrdili. A odvtedy sa trápime, bojujeme a začíname stále odznova.

Doposiaľ vo svojich 5 rokoch má za sebou 12 zlomenín, viacero operácií a neskutočne veľa röntgenov. Keď sa jej zlomí nožička (zatiaľ mala zlomené vždy „len“ nožičky) tak jej dajú sadru na 2-3 mesiace a po zložení ešte na ďalšie 2 mesiace dočasnú plastovú ortézu, aby nožička bola stále spevnená. Keď jej už konečne po 4-5 mesiacoch dovolia znovu behať, tak sa to vždy učí nanovo. Keď si myslíme, že už bude dobre, tak sa jej zase zlomí nožička a znovu  sme na začiatku.

A ona by tak veľmi chcela behať, vystrájať ako iné zdravé detičky, môcť sa s nimi hrávať a robiť všetky tie veci, ktoré sú pre zdravé deti samozrejmosťou. Keď sa nám dá, chodievame plávať, to je jediný šport, ktorý môže robiť a pri ktorom by sa jej nemalo nič zlomiť. Často chodievame do nemocníc na hospitalizácie, po lekároch na rôzne kontroly a vyšetrenia. Kvôli tejto chorobe ju nechcú  zobrať do škôlky a ani do školy nebude môcť chodiť sama. Ja musím byť s ňou stále doma, do práce ísť nemôžem, takže u nás zarába len manžel.

Vďaka vašej pomoci by sme si mohli zaplatiť kúpeľnú liečbu, ktorá Estherke veľmi pomohla a mohli by sme s ňou častejšie absolvovať už spomínané plávanie. Vopred vám za každý príspevok zo srdca ďakujeme.

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.