Fotokniha APPA 2021

Hľadáme dobro v ľuďoch

V poradí piata Fotokniha APPA je dôkazom toho, že aj v náročnej dobe sa môžeme spoľahnúť na ľudskú empatiu a odhodlanie pomáhať!

Druhý rok nás potrápila korona a jej rozmanité varianty, ktoré sme už pomaly aj prestali počítať. Neustále zažívame nové situácie, musíme sa vyrovnať s nečakanými zmenami, nastaviť často iné fungovanie života – nášho aj našich najbližších.

Asi budete všetci súhlasiť s tým, že ľudia so zdravotným znevýhodnením to majú ešte ťažšie. Ich fungovanie je obvykle závislé od pomoci, keďže nie všetko pre nich dokáže zabezpečiť štát. APPA je už roky jednou z organizácií, ktorá pomáha rodinám, v ktorých žije telesne znevýhodnené dieťa alebo dospelý.

Rok 2021 bol pre nás veľkou výzvou. Naším cieľom bolo dokázať aj v tomto období zachovať podporu pre našich členov v rovnakej výške ako to bolo v predchádzajúcom roku. Znamenalo to tvrdú prácu, kreativitu pri tvorbe projektov a získavaní zdrojov financovania, ale predovšetkým pripravenosť na zmeny, ktoré koronová doba so sebou prináša. A vieru v to dobré v ľuďoch.

Podarilo sa. Výšku podpory našim členom sme nielen udržali, ale v porovnaní s predchádzajúcim rokom aj zvýšili. Naše hľadanie dobra prinieslo výsledky. Chuť pomáhať v nás žiadna korona nezničila.

Vizuálnym dôkazom je naša posledná fotokniha, v ktorej sme zdokumentovali významné projekty a aktivity pre členov Klubu APPA v roku 2021.

Vďaka každoročnej podpore spoločnosti CEWE máme už vo viacerých pekných fotoknihách zdokumentované výsledky našej práce. Tú aktuálnu si môžete prelistovať nižšie.