Fraňo Matias

Intenzívne rehabilitácie pre rozvoj chôdze

Ahojte volám sa Matiasko. Narodil som sa v januári 2017 v jeden krásny zimný večer. Na svet som prišiel cisárskym rezom . Moje prvé momenty na tomto svete boli veľmi ťažké. Musel som ostať v inkubátore napojený na dýchacie prístroje. K tomu sa pridružili  ďalšie  komplikácie, keďže som nemal sací ani hltací reflex, papal som cez hadičku. Pomaličky už začínam aj cez ústa . Mám svalovú hypotóniu, neviem sedieť ani plaziť sa, nedokážem sa  postaviť na vlastné nožičky a to už mám dva rôčky. Mám defekt na srdiečku, preto chodím na pravidelné kontroly do Banskej Bystrice. Stále nerozprávam a na pravé očko vidím len veľmi slabo.

Chodím na rehabilitačné pobyty do Dunajskej Lužnej a cvičím u súkromnej fyzioterapeutky v Lučenci. Finančne sú všetky rehabilitácie veľmi náročné. Som veľký bojovník od narodenia a preto verím, že raz sa postavím na vlastné nohy a budem sa hrať ako ostatné detičky.

Frano Matias
  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.