Hugo Kováč

Chlapček s vážnou diagnózou sa chce posunúť vpred

Hugo je usmiaty chlapček, ktorý to v živote nemá od začiatku ľahké. Diagnostikovali mu trojkomorový hydrocefalus a hypotóniu, čo sa podpísalo na jeho psychomotorickom vývoji. Aktuálne nechodí a nerozpráva. Zo všetkých síl sa ale snažíme posunúť sa vpred.

Pravidelne preto absolvujeme rehabilitačné pobyty v HENDI CENTRE v Piešťanoch a ďalšie terapie v centre pri Prievidzi. Začali sme užívať peptidové produkty a skúšame Skenar terapiu v Banskej Bystrici. Hugo aktuálne chodí aj na hipoterapiu, kde sme spozorovali veľké zmeny v jeho držaní tela a spevnení trupu. Koník Pedro si ho získal a vytvorili si k sebe krásny vzťah. Veľa cestujeme, čo je pre nás nesmierne náročné, ale bez toho to skrátka nejde.

Momentálne chodí Hugo do škôlky, kde je veľmi spokojný a šťastný. Má asistentku, ktorá s ním pracuje. Postupne sa učí ďalšie veci, ktoré mu pomôžu ďalej napredovať.

Situácia, v ktorej sme sa ocitli, nie je jednoduchá. Liečba, pravidelné cvičenia a rehabilitácie sú finančne veľmi náročné. S Hugom som navyše zostala sama, pričom sa starám ešte o mamu, ktorá je po porážke na invalidnom vozíku. Avšak verím, že veci, ktoré robíme s láskou a nádejou, majú obrovský význam. A že všetko dobré sa raz človeku vráti.

Preto vám chcem veľmi pekne poďakovať za vašu pomoc pre Huga, ktorý ju veľmi potrebuje. Veľmi si ju vážime.

Chcem pomôcť

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Liliana Kleinová
Vilko Ďuráč
Samuel Zborovančík
Róbert Bognár
Gavendová Klaudia