Igor Hybský

Z vozíka ma môže dostať liečba kmeňovými bunkami

Ako to už v živote chodí, nie všetko ide tak, ako sme si predstavovali. Pomaly to bude už rok, čo som sa jedného pekného dňa vybral s kamarátom okúpať. Nebyť jeho, tak Vám tieto riadky dnes nepíšem.

Posledné, čo si pamätám bol skok do vody a potom už len tma. To bolo poslednýkrát, čo som stál na vlastných nohách. Nasledoval prevoz vrtuľníkom do nemocnice a komplikovaná operácia krčných stavcov. Operáciu som prežil, no, bohužiaľ, slová doktora: „Už nebudete chodiť“, po prebratí sa mi budú znieť v hlave do konca života …

Nasledovali týždne v nemocnici na ARe, kde som bol napojený na dýchacie prístroje a čakanie, či to celé vôbec zvládnem. Zvládol som to a dnes už sedím na vozíku. Absolvoval som rehabilitáciu v NRC Kováčová, ktorá mi výrazne pomohla. Keďže mám nefunkčné nohy a čiastočne aj ruky, som odkázaný na neustálu pomoc ďalšej osoby. Vstávanie, líhanie si, otočenie sa na posteli, podať jedlo, nápoje, preložiť do vozíka, osobná hygiena … Je toho veľmi veľa. Bežné veci, ktoré zdravý človek ani nerieši, musím absolvovať s asistenciou.

Jedinou nádejou na zlepšenie stavu sú rehabilitácie. Niečo som sa naučil aj v Kováčovej a keď môžem, cvičím aj sám, no to sa nedá porovnať. Ďalšie rehabilitácie cez zdravotnú poisťovňu sú v nedohľadne. Pokiaľ chcem napredovať, musím rehabilitovať čo najviac. Keďže nemám úplne prerušenú miechu, je šanca na výrazné zlepšenie zdravotného stavu. Už teraz cítim napríklad stlačenie chodidla, občas napnem svaly na stehnách a funkčnosť rúk sa po aktívnej rehabilitácii tiež veľmi zlepšila.

Mojim cieľom je absolvovať liečbu kmeňovými bunkami a následne rehabilitácie, ktoré sú po aplikácii buniek nevyhnutné, aby sa zabezpečil čo najlepší účinok.

Vzhľadom na môj stav mi lekári odporučili 3-4 aplikácie kmeňových buniek a po každej aplikácií aj následnú rehabilitáciu v trvaní 4-6 týždňov. Kedže tieto zákroky zdravotná poisťovňa neprepláca, je to finančne veľmi náročné. Celková cena liečby sa blíži k sume 20 000 eur… Pre mňa nepredstaviteľná suma. Budem veľmi vďačný, ak sa mi podarí vyzbierať aspoň časť z tejto sumy.

Vopred z celého srdca ďakujem všetkým, ktorí sa rozhodnú pomôcť mi na mojej ceste za kvalitnejším životom.

Igor

Chcem pomôcť

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Liliana Kleinová
Vilko Ďuráč
Samuel Zborovančík
Róbert Bognár
Gavendová Klaudia
Kučák Ľubomír
Voržáčková Sabina
Lukáš Kubovič