Igor Hybský

Z vozíka ma môže dostať liečba kmeňovými bunkami

Ako to už v živote chodí, nie všetko ide tak, ako sme si predstavovali. Pomaly to bude už rok, čo som sa jedného pekného dňa vybral s kamarátom okúpať. Nebyť jeho, tak Vám tieto riadky dnes nepíšem.

Posledné, čo si pamätám bol skok do vody a potom už len tma. To bolo poslednýkrát, čo som stál na vlastných nohách. Nasledoval prevoz vrtuľníkom do nemocnice a komplikovaná operácia krčných stavcov. Operáciu som prežil, no, bohužiaľ, slová doktora: „Už nebudete chodiť“, po prebratí sa mi budú znieť v hlave do konca života …

Nasledovali týždne v nemocnici na ARe, kde som bol napojený na dýchacie prístroje a čakanie, či to celé vôbec zvládnem. Zvládol som to a dnes už sedím na vozíku. Absolvoval som rehabilitáciu v NRC Kováčová, ktorá mi výrazne pomohla. Keďže mám nefunkčné nohy a čiastočne aj ruky, som odkázaný na neustálu pomoc ďalšej osoby. Vstávanie, líhanie si, otočenie sa na posteli, podať jedlo, nápoje, preložiť do vozíka, osobná hygiena … Je toho veľmi veľa. Bežné veci, ktoré zdravý človek ani nerieši, musím absolvovať s asistenciou.

Jedinou nádejou na zlepšenie stavu sú rehabilitácie. Niečo som sa naučil aj v Kováčovej a keď môžem, cvičím aj sám, no to sa nedá porovnať. Ďalšie rehabilitácie cez zdravotnú poisťovňu sú v nedohľadne. Pokiaľ chcem napredovať, musím rehabilitovať čo najviac. Keďže nemám úplne prerušenú miechu, je šanca na výrazné zlepšenie zdravotného stavu. Už teraz cítim napríklad stlačenie chodidla, občas napnem svaly na stehnách a funkčnosť rúk sa po aktívnej rehabilitácii tiež veľmi zlepšila.

Mojim cieľom je absolvovať liečbu kmeňovými bunkami a následne rehabilitácie, ktoré sú po aplikácii buniek nevyhnutné, aby sa zabezpečil čo najlepší účinok.

Vzhľadom na môj stav mi lekári odporučili 3-4 aplikácie kmeňových buniek a po každej aplikácií aj následnú rehabilitáciu v trvaní 4-6 týždňov. Kedže tieto zákroky zdravotná poisťovňa neprepláca, je to finančne veľmi náročné. Celková cena liečby sa blíži k sume 20 000 eur… Pre mňa nepredstaviteľná suma. Budem veľmi vďačný, ak sa mi podarí vyzbierať aspoň časť z tejto sumy.

Vopred z celého srdca ďakujem všetkým, ktorí sa rozhodnú pomôcť mi na mojej ceste za kvalitnejším životom.

Igor

Chcem pomôcť

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Samuel Zborovančík
Gavendová Klaudia
Kučák Ľubomír
Voržáčková Sabina
Lukáš Kubovič