Ivan Porubec

Ivanko môže dobehnúť svojich rovesníkov. Potrebuje ale veľa cvičiť!

Ivanko Porubec, alebo ako ho my voláme Ivaš, sa narodil začiatkom júna 2015 v Bojnickej nemocnici. Tu sa zdržal len pár hodín, pretože bol prevezený do špecializovanej nemocnice v Martine. Tam ležal mesiac v kóme a bojoval o život. Ja som ho videla až na štvrtý deň, keď ma prepustili z nemocnice. Odvtedy som za ním každý deň dochádzala. Keď som sa mu prvýkrát prihovorila, usmial sa a ja som si povedala, že kto iný mu má veriť, ak nie ja! A odvtedy ma už toľkokrát prekvapil, čo všetko zvládol!

Svoj boj o život vyhral. Ťažký začiatok spôsobil, že Ivaš má oneskorený vývoj aj vývin. Telesne a aj mentálne. Oblečenie nosí ako 3-ročný, výška a váha sú tiež ako u zdravého 3-ročného dieťaťa. Motoricky už je to horšie, cvičením však stále  napreduje. Na začiatku mi povedali, že neprežije. Potom, že bude navždy pripútaný na lôžko. Nebude vedieť jesť, nikdy neotvorí oči, nebude rozprávať…. A DOSŤ! Nikdy som sa so žiadnou diagnózou nezmierila a ani tak neplánujem urobiť. Viera, nádej a láska k dieťaťu nám dávajú silu bojovať o náš sen! Sen, že bude behať  a že raz dobehne svojich rovesníkov. Ja verím, že je to reálne, dokonca si myslím, že on ich jedného dňa prebehne .

Musí však stále na sebe pracovať. Trénovať nielen chôdzu, ale aj jemnú motoriku a logopédiu.

Rehabilitácie a rehabilitačné pobyty, návštevy u lekárov, diagnostikov, fyzioterapeutov, logopédov a podobne nás dostali až sem! Takmer každý mesiac s Ivašom vycestujeme na dva týždne na rehabilitačný pobyt. Predtým sme chodili aj do zahraničia, v súčasnosti navštevujeme už len slovenské centrá. Do budúcna plánujeme aj delfíny, ale stojí to tak veľmi veľa financií, že prvoradé je cvičenie.

Ivaš má takmer 5 rokov. Rozpráva celé vety, jeho slovná zásoba je nekonečná, ale tvar slov je ešte hatlanina. Vie sám sedieť a sám sa najesť. Chodiť s chodítkom, alebo o barliach. Dokonca prejde za jednu ruku. Udrží sa v stoji niekoľko sekúnd a spraví aj pár krokov.  Na reči a chôdzi stále pracujeme.

A preto potrebujeme vašu PODPORU. Pretože má výsledky, za ktorými je aj jeho nekonečná snaha a vytrvalosť. Má chuť napredovať. Je to bojovník a tvrdo na sebe stále pracuje.

Budeme preto veľmi radi, ak nás podporíte. Všetko o našej rodine nájdete aj na FB a tiež na YOUTUBE  pod menom Ľubica Porubcová.

Ďakujeme!

Pár odkazov o Ivašovi:

https://www.tvnoviny.sk/domace/1930997_ivanko-nemal-po-porode-ani-prezit-dnes-beha-s-choditkom

https://www.ta3.com/clanok/1122187/cesta-do-zivota-zo-16-februara.html

https://mamaaja.sk/clanky/pribehy/neviete-si-predstavit-ako-sa-citi-matka-po-slovach-vase-dieta-nie-je-v-poriadku

https://reflex.markiza.sk/aktualne/1930942_ivanko-dobieha-rovesnikov

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Veselska Nikol
Timotej Baláž
Alex Kiss
Renáta Húšťavová
Angelovičová Nina
David Gabris
Adam Agh
Pfeifferová Michaela
Nikoleta Sarvašová
Marek Čižmár
Sophia Tichá
Mišeje Martin
Maxim Bereš
Dominik Gajdoš
Viktor Pamula
Viktor Vicena
Natalia Moravčíková
Sofia Lipová
Frano Matias