Janko Wittkay

Túži po motomede na každodennú rehabilitáciu

Narodil som sa v Trenčíne, 16. augusta 1986, predčasne, v 6. mesiaci. V 13.mesiaci mi diagnostikovali DMO – spastická kvadruparéza. 

Keď som mal 3,5 roka dostal som sa po prvý raz na liečenie do Teplíc v Čechách, kde som bol s maminkou a potom na ďalších liečeniach už s ockom, nakoľko ma bolo treba nosiť po schodoch. S maminkou som chodil do Kostelca nad Černými Lesy, pretože tam neboli také bariéry. Ročne som sa dostal na liečenie 2-krát. Neskoršie som absolvoval aj liečebné pobyty v Kováčovej. 

V čase puberty som začal mať veľké bolesti v nohách. Počas troch rokov som prekonal v Žiline na ortopédii 8 operácií. Najprv to boli šľachy v trieslach, medzi nohami, v podkolení a achilovky, no napriek tomu bolesti pokračovali a museli mi operovať aj bedrové kĺby. Pravý kĺb mi reoperovali, pričom mi skrátili nohu o 8 cm. Medzitým som prekonal aj operáciu oka.

Denne so mnou ocko doma cvičí.  Žijem s rodičmi, ktorí sú síce dôchodci, ale mi veľmi pomáhajú pri všetkých činnostiach. Ak treba pomôcť, tak to ochotne spraví aj moja sestrička či braček, ktorí majú svoje rodiny a už s nami nebývajú. Máme však veľmi pekný vzťah. 

Mojou najväčšou záľubou je práca s počítačom. Píšem si s priateľmi a pozriem si, či prečítam veľa zaujímavostí. Veľkú radosť by mi spravil motomed, na ktorom by som mohol pravidelne cvičiť.

Ďakujem!

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.