Jaroslava Majdánová

40 rokov, Moravské Lieskové

Volám sa Jaroslava Majdánová, pochádzam z Moravského Lieskového a v súčasnosti bývam v Dubnici nad Váhom.

Príbeh môjho života sa začal, keď moja mama nečakane doma porodila dievčatko. Mala vtedy 22 rokov a ani netušila, že je tehotná. Prišla som na svet predčasne v 7. mesiaci s váhou 1300 g. V roku som ešte samostatne nesedela a keď som začala chodiť, mama si všimla, že nechodím na celú nohu ale len po špičkách. Lekárka jej povedala, že každé dieťa chodí po špičkách a tak až v troch rokoch mi zistili, že mám DMO – kvadruspastickú formu a že sa s tým už nedá nič robiť. Ja som ale dokázala pravý opak.

Ako malá som pravidelne absolvovala kúpeľnú liečbu v Košumberku. Prvýkrát som tam bola v roku 1983 a vtedy ma naučili chodiť po kolenách, potom ma učili chodiť pomocou detského kočíka. Neskôr mi bolo odporučené vyšetrenie v Brne, kde som podstúpila operáciu. Mala som mala skrátené šľachy, ktoré mi nadpájali až 7 centimetrov.  Potom som pokračovala v liečení v Košumberku.

Naučili ma chodiť s kozičkami a naposledy som tam bola v roku 1989 a vtedy ma učili chodiť s barlami. Keby nebolo týchto liečení, tak nechodím dodnes.

Stará sa o mňa mamina, ktorá má tak ľúbi, že sa pre mňa vzdala aj práce. Teraz mám 40 rokov a mojím snom je naučiť sa chodiť samostatne, bez barlí. Chcela by som byť samostatná, dokázať toho v živote viac a mamine sa odvďačiť za všetko, čo pre mňa urobila a robí.

Mojou nádejou na samostatnú chôdzu je rehabilitácia v Renone v Rakúsku, kde pracujú aj s dospelými pacientami.

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Veselska Nikol
Timotej Baláž
Alex Kiss
Renáta Húšťavová
Angelovičová Nina
David Gabris
Adam Agh
Pfeifferová Michaela
Nikoleta Sarvašová
Marek Čižmár
Sophia Tichá
Mišeje Martin
Maxim Bereš
Dominik Gajdoš
Viktor Pamula
Viktor Vicena
Natalia Moravčíková
Sofia Lipová
Frano Matias