Kiara Klecová

S Vašou pomocou máme nádej na lepší život

Na začiatku príbehu Vás chcem poprosiť o pomoc pre moju krásnu princezničku, ktorú veľmi ľúbim a veľmi sa o ňu bojím.

Kiarka sa narodila prirodzenou cestou, v termíne, ako zdravé, bacuľaté bábätko. Keď mala mesiac a pol, strašne plakala. Robila som všetko, aby som ju utíšila. No nič nezaberalo, tak som sa s ňou vybrala k detskej pediatričke. Poslala nás na röntgen pľúc a bol tam defekt (zápal pľúc). Hneď ju hospitalizovali, preliečili. Dcérka rástla, no po tele sa objavovali hnedé fliačiky a stabilita sa zhoršila, zakopávala, padala. Upozornila som na to pediatričku. Povedala, aby som jej kúpila a podávala kvapôčky Bio Gaja. No nezabrali. Často sa sťažovala, že ju boli hlávka. No lekárka skonštatovala, že niečo na ňu lezie.

Keď dovŕšila 5 rôčkov, prišli nečakané diagnózy. Večer som ju sprchovala a keď som jej umývala vlásky, niečo som zacítila pod prstami. Myslela som si, že sú to postáčané vlásky. Prešla som ešte raz a zacítila som pohybujúci sa pľuzgier. Prehmatala som ho a bol vo veľkosti mojej dlane. Zľakla som sa, poobliekala Kiarku, privolala taxi a utekala na pohotovosť. Chirurg nás poslal na rtg, ale nevedeli, o čo ide. Podpísala som reverz s tým, že ju budem pozorovať do rána. Ráno začali odbery, vyšetrenia, odoslali nás až na MRI. Ihneď nás hospitalizovali a na ďalší deň ráno nás previezli do nemocnice do Košíc, kde sme prešli kadejakými vyšetreniami. Určili hodinu operácie, no museli ju operovať skôr, lebo tratila vedomie. Zaviedli jej drenáž (hadičku z hlávky do bruška), aby sa jej stav stabilizoval. Opuch mozgu, očných nervov liečili, stabilizovali. Po operácii mi povedali ďalšie nevyliečiteľné diagnózy. Neurofibromatóza, trojkomorový hydrocefalus, ľavostranná hemiparéza…

Takže moja dcérka skončila ako onkologická pacientka, nedá sa liečiť, iba pozorovať. Hrozí jej ochrnutie, slepota, hluchota.

Podstupujeme kontrolné vyšetrenia: neurológiu, EEG, MRI, kardiológiu, onkológiu, neurochirurgiu (premeriavať ventil), pneumológiu, alergológiu, očné, krčné, psychologické, psychiatrické. Kiarka je usmievavé, spoločenské dievčatko. Je integrovaná v bežnej triede. Má krátené vyučovanie a asistentku. Má preukaz ŤZP.

Bola som s ňou na opatrovateľskom. Ponúkli nám príspevok na motorové vozidlo, ktorý nám zamietli a hneď odňali opatrovateľský aj kompenzačný príspevok. Dávala som odvolania, aj novú žiadosť, ale márne. Obrátila som sa na Komisariát pre ochranu TZP detí. Komisárka to prešetrila a zistila, že nemali nárok mi odňať príspevky. Advokátka dala návrh na súd. Sme už druhý rok v riešení.

Dcérke sa viditeľne zhoršila stabilita, držanie tela. Podstupuje rehabilitačné cvičenia. Kiarka je alergička, má oslabenú imunitu. Používa spreje do nosa, na dýchanie a iné lieky.

PRETO BY SOM VÁS CHCELA POPROSIŤ O FINANČNÚ POMOC NA ZAKÚPENIE REHABILITAČNÝCH POMÔCOK, INHALÁTORA, ČISTIČKY VZDUCHU, MOTOROVÉHO VOZIDLA.

Pomôžte nám, prosím. Vaša pomoc nás posunie ďalej. Dáva nádej na krajší život. Za pomoc a podporu ĎAKUJEM!

Chcem pomôcť

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Kiara Klecova

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Liliana Kleinová
Vilko Ďuráč
Samuel Zborovančík
Róbert Bognár
Gavendová Klaudia
Kučák Ľubomír
Voržáčková Sabina
Lukáš Kubovič