Lenka Hnidzíková

Každý rehabilitačný pobyt posúva Lenku vpred

Lenka je pre nás všetkým, je to veľmi usmievavé dievčatko, aj napriek diagnózam, ktorých je naozaj dosť – DMO – kvadruspasticka forma (postihnutie všetkých 4 končatín), poškodený zrak, hydrocefalus a epilepsia. Absolvovala už štyri operácie – operáciu očí, malého mozgu a dve operácie nôh.

Lenka narodila veľmi skoro, v 26. týždni a jej mamina bola v tom čase už v umelom spánku. Je vôbec zázrak, že to prežila. Prognózy lekárov po jej narodení boli takmer nulové. Ale úpenlivá snaha martinských lekárov a nepochopiteľná snaha Lenky žiť, spravili zázrak a Lenka prežila. Mesiac po jej narodení zomrela aj jej maminka (svoju dcérku nikdy nevidela).

Lenkine diagnózy sú naozaj ťažké a vyžaduje si 24- hodinovú starostlivosť. Nechodí, nerozpráva, treba ju často polohovať. Do vienka si priniesla chorobu, ktorá sa síce vyliečiť nedá, ale bojovať sa s ňou rozhodne dá. Lenka nám už veľakrát ukázala, že bojovať sa naozaj oplatilo. Všetky návštevy lekárov na Slovensku ale aj v Česku, operácie a hlavne veľmi veľa rehabilitácií, nám umožňujú vidieť pokroky. Navštevujeme pobyty po celom Slovensku a cvičíme, bojujeme. Bohužiaľ, väčšina týchto pobytov nie je hradená poisťovňami. Peniažkov máme málo, keďže žijeme len z opatrovateľského príspevku a invalidného dôchodku mňa – starej mamy. Pobyty hradíme zo zbierok, 2% daní, predaja kalendárov a vašich darov.

Lenkine pokroky nás ale posúvajú vpred a dávajú nám silu bojovať ďalej a zháňať prostriedky, aby sme jej umožnili absolvovať, čo najviac rehabilitačných pobytov.

Lenka dokáže sama sedieť, udrží fľašu, povie aj pár slov. Po každom pobyte je na tom pohybovo lepšie a hlavne sa jej neskracujú šľachy a nemáva kŕče. Pobyty treba opakovať a aj keď robíme, čo sa dá, niekedy to nie je možné.

Veríme, že sa nájdu dobrí ľudia, ktorí nám pomôžu, hoci aj malou sumou. Za každé darované euro Vám z celého srdca ĎAKUJEME.

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Veselska Nikol
Timotej Baláž
Alex Kiss
Renáta Húšťavová
Angelovičová Nina
David Gabris
Adam Agh
Pfeifferová Michaela
Nikoleta Sarvašová
Marek Čižmár
Sophia Tichá
Mišeje Martin
Maxim Bereš
Dominik Gajdoš
Viktor Pamula
Viktor Vicena
Natalia Moravčíková
Sofia Lipová
Frano Matias