Lenka Hnidzíková

Každý rehabilitačný pobyt posúva Lenku vpred

Lenka je pre nás všetkým, je to veľmi usmievavé dievčatko, aj napriek diagnózam, ktorých je naozaj dosť – DMO – kvadruspasticka forma (postihnutie všetkých 4 končatín), poškodený zrak, hydrocefalus a epilepsia. Absolvovala už štyri operácie – operáciu očí, malého mozgu a dve operácie nôh.

Lenka narodila veľmi skoro, v 26. týždni a jej mamina bola v tom čase už v umelom spánku. Je vôbec zázrak, že to prežila. Prognózy lekárov po jej narodení boli takmer nulové. Ale úpenlivá snaha martinských lekárov a nepochopiteľná snaha Lenky žiť, spravili zázrak a Lenka prežila. Mesiac po jej narodení zomrela aj jej maminka (svoju dcérku nikdy nevidela).

Lenkine diagnózy sú naozaj ťažké a vyžaduje si 24- hodinovú starostlivosť. Nechodí, nerozpráva, treba ju často polohovať. Do vienka si priniesla chorobu, ktorá sa síce vyliečiť nedá, ale bojovať sa s ňou rozhodne dá. Lenka nám už veľakrát ukázala, že bojovať sa naozaj oplatilo. Všetky návštevy lekárov na Slovensku ale aj v Česku, operácie a hlavne veľmi veľa rehabilitácií, nám umožňujú vidieť pokroky. Navštevujeme pobyty po celom Slovensku a cvičíme, bojujeme. Bohužiaľ, väčšina týchto pobytov nie je hradená poisťovňami. Peniažkov máme málo, keďže žijeme len z opatrovateľského príspevku a invalidného dôchodku mňa – starej mamy. Pobyty hradíme zo zbierok, 2% daní, predaja kalendárov a vašich darov.

Lenkine pokroky nás ale posúvajú vpred a dávajú nám silu bojovať ďalej a zháňať prostriedky, aby sme jej umožnili absolvovať, čo najviac rehabilitačných pobytov. Lenka dokáže sama sedieť, udrží fľašu, povie aj pár slov. Po každom pobyte je na tom pohybovo lepšie a hlavne sa jej neskracujú šľachy a nemáva kŕče. Pobyty treba opakovať a aj keď robíme, čo sa dá, niekedy to nie je možné.

Veríme, že sa nájdu dobrí ľudia, ktorí nám pomôžu, hoci aj malou sumou. Za každé darované euro Vám z celého srdca ĎAKUJEME.

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.