Lenka Hnidzíková

Intenzívna rehabilitácia

Naša životná tragédia sa začala, keď našu dcéru v 6. mesiaci tehotenstva hospitalizovali v  nemocnici. Po vyšetreniach sa ukázalo, že príčinou jej stavu bola prasacia chrípka. Dcérin stav sa prudko zhoršoval, museli ju uviesť do umelého spánku. Pre veľmi vážny zdravotný stav bola nevyhnutná urgentná sekcia. Dcéra svoj boj o život prehrala. Dieťa, moja vnučka Lenka, vážila 940 g a merala 35 cm. Lekári jej dávali malú nádej na prežitie, nakoľko mala v tele matky výrazný nedostatok kyslíka. Úpenlivá snaha lekárov a obrovská snaha Lenky žiť urobili zázrak.

Lenka v súčasnosti už nepotrebuje dýchací prístroj. Má však vážne poškodený zrak s hrozbou slepoty. Lekári bojovali o zvyšky zraku a tiež sa starajú o jej choré srdiečko. Lenka má aj vrodenú detskú mozgovú obrnu, nedokáže sama sedieť, chodiť, najesť sa. Vyžaduje si kŕmenie v častých intervaloch počas celého dňa, neustále polohovanie a zvýšenú hygienu. Zronení z dcérinej smrti sme sa s manželom začali starať o zdravotne postihnutú Lenku, ktorú máme zverenú do opatery. Manžel veľmi zle znášal úmrtie dcéry a takisto vážne ochorel. Zrušila som živnosť kaderníčky, musela som ostať doma pri Lenke. Máme ešte syna, ktorý navštevuje drevársku školu.

Vďaka rehabilitácií v ADELI centre sa Lenka dokáže sama posadiť a má aj nádej na samostatnú chôdzu. Rehabilitačné pobyty však musí opakovať, čo je finančne náročné. Preto prosíme ľudí s veľkým srdcom o finančnú pomoc.

Za našu vnučku Lenku z celého srdca ĎAKUJEME!

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.