Lorien Bogarová

Delfinoterapia môže pomôcť Lorien rozprávať

Naša dcérka sa volá Lorien a má 5 rokov. V dvoch rokoch jej diagnostikovali detský autizmus F-84. Lorien je nehovoriaca, má slabú motoriku a záchvaty hnevu. Deťom s takouto diagnózou veľmi pomáha delfinoterapia, ktorá je našou jedinou nádejou. Mohla by jej pomôcť s mentálnym rozvojom, rozvojom reči a motoriky.

Naším jediným snom je, aby Lorien začala rozprávať. Je to veľmi náročné. Pre budúcnosť detí ako je Lorien je najdôležitejšie naštartovať mozog, kým je ešte vo vývoji. Nevie sa dohovoriť, vyjadriť svoje potreby a preto má neskutočné záchvaty hnevu. Okrem iného trpí aj nespavosťou. Celé noci sme hore, kolíšem ju na rukách a spievam jej. Okrem autizmu trpí Lorien aj dalšími neurologickými a endokrinologickými ťažkosťami. Neprijíma varenú stravu, ovocie, či zeleninu ako bežné deti v jej veku. Kedže dcérka neprijíma varenú stravu, ovocie, zeleninu, musíme jej živiny podávať cez množstvo výživových doplnkov, čo je extrémne finančne náročné.

Lekári nám odporučili začleniť Lorien do materskej školy medzi zdravé deti, aby sa zlepšovala jej sociálna interakcia, osvojila si denný režim a návyky v spoločnosti. Začala navštevovať škôlku s osobným asistentom, ktorého ale musíme sami platiť. Existuje mnoho štúdií o delfínoterapii, kedy úplne nehovoriace deti začali komunikovať. Jedna delfínoterapia stojí 150 Eur, pričom je potrebné absolvovať ich aspoň desať. Chceme pre dcérku urobiť všetko, pokiaľ nie je neskoro. Veľmi sa bojíme budúcnosti. Čo bude s našou dcérkou, ked tu už my, jej rodičia, nebudeme? Je to naša nočná mora. Ale je šanca na zlepšenie jej stavu a možno aj jej fungovania bez pomoci. Lorien by sa veľmi chcela hrať s deťmi, ale nevie vyjadriť svoje pocity či myšlienky. Veľmi ju to trápi. Vidieť na nej, že by chcela komunikovať, ale určitý blok v mozgu jej to proste nedovolí a preto má záchvaty hnevu.

Pre nás zdravých ľudí je reč úplnou samozrejmosťou, preto vás prosíme o pomoc, aby aj ona mohla rozprávať. Zo všetkých síl sa snažíme Lorien pomôcť, ale tieto terapie sú finančne veľmi náročné. Je to jednoducho nad naše sily.

Obrovské ďakujem!

Lorien Bogarova
  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.