Lukáš Kubovič

Rehabilitácie pre Lukáška

Ahojte, volám sa Lukáško, tento rok v novembri som oslávil prvý rôčik. Narodil som sa predčasne v 29.týždni. Pôrod nebol vôbec jednoduchý a bojoval som pri ňom o život nielen ja, ale aj moja mamina. Lekári zareagovali pre mňa neskoro, tak sa mi pri pôrode poškodila hlavička a bol som pridusený. Po dvoch mesiacoch som sa konečne dostal domov z nemocnice. Dlho sa zo mňa netešili. Po mesiaci doma mi začala veľmi rýchlo rásť hlavička. Po všetkých možných vyšetreniach som podstúpil prvú operáciu hlavičky a bola mi zavedená komôrka. Žiaľ, tá neplnila svoj účel, a museli ma operovať druhý krát, kde mi zaviedli shunt (zariadenie na odvádzanie mozgomiešného moku). Ani toto sa neobišlo bez komplikácií.

Dostal som silnú pooperačnú infekciu a znova po niekoľkých vyšetreniach, podávaní antibiotík, uspávaní, robení lumbálnych punkcií mi museli shunt vybrať a zaviesť nový.

Trpím epilepsiou, nepočujem dobre a preto musím mať načúvadlá. Mám za sebou tri operácie hlavičky, ale stále sa nevzdávam a bojujem. Pri tomto mojom boji mi veľmi pomáhajú moji rodičia, ktorí sa nevzdávajú a hľadajú pre mňa liečbu aj v zahraničí. Nedávno som bol na súkromnej klinike vo Varšave, kde mi veľmi pomohli a mojim rodičom svitlo svetielko nádeje. Na klinike mi veľmi pomohli s epilepsiou, úplne mi zmenili liečbu, stimulovali mi mozog som vnímavejší a rozhýbali moje telíčko. Teraz môžem viacej pracovať na tom, aby som sa raz postavil sám, sadol si, otočil sa. Veľmi mi pomáhajú aj koníky, ktoré mám veľmi rád, plávanie, cvičenia, rehabilitácie. Rehabilitácie musím absolvovať niekoľkokrát týždenne a rehabilitačné pobyty niekoľkokrát do roka. Aj keď sa mamina s ocinom aj s celou rodinou veľmi snažia, aby mi mohli tieto rehabilitácie financovať, je to veľmi finančne náročné. Preto Vás prosím o finančnú pomoc. Verím, že mi aj Vy pomôžete a raz budem plnohodnotne žiť a behať ako iné deti.

Ďakujem!
Lukáško

Chcem pomôcť

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Lukáš Kubovič

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Liliana Kleinová
Vilko Ďuráč
Samuel Zborovančík
Gavendová Klaudia
Kučák Ľubomír
Voržáčková Sabina
Lukáš Kubovič