Lukáš Rybecký

Rehabilitácia mi veľmi prospieva

Volám sa Lukáš Rybecký a bývam so svojou matkou, ktorá sa o mňa stará v juhomoravskej dedinke Hroznová Lhota, neďaleko hranice so Slovenskom. Od júla 2013 bojujeme s nepriazňou osudu. Dovtedy som bol veselý, spoločenský mladý chlapec, ktorý mal plány do života. Dostal som však epileptický záchvat a následne zástavu srdca. Po obnovení činnosti srdca sa zdalo, že nebudem mať žiadne následky, pretože CT mozgu bolo v poriadku. Z umelého spánku som sa po týždni prebudil do vigilnej kómy.

Po niekoľkých mesiacoch, ktoré som strávil v nemocnici si ma mamička vzala domov. Snaží sa mi pomôcť a dostať z najhoršieho. Navštevujú ma kamaráti, cvičia so mnou a snažia sa robiť všetko, čo je v domácom prostredí možné. Absolvoval som liečbu v hyperbarickej komore v Ostrave. Pri poslednej kontrole neurológom bolo zistené, že vďaka tomu som v štádiu síce pomalého, ale postupného zlepšovania. Preto sa mamička snaží a pokúša získať finančné prostriedky na opakované rehabilitácie.

Veľmi by som chcel byť samostatnejší a vedieť povedať aspoň pár slov. Verím, že keby som mohol pravidelne cvičiť, môj zdravotný stav by sa zlepšoval.
Budem veľmi šťastný, keď ma podporíte, aby som mohol opäť absolvovať ďalšie rehabilitačné pobyty.

Všetkým Vám patrí moje a mamine veľké ĎAKUJEM!

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.