Mamičky z Klubu APPA zabehli s adidasom 550 kilometrov

Spoločnosť adidas podporuje ženy v športe. Spolupráca s APPA sa tak okrem tradičného vianočného obdobia rozbehla aj v rámci nového bežeckého projektu. Päť mamičiek hendikepovaných detí z rôznych kútov Slovenska si nazulo bežecké topánky a takmer dva týždne súťažilo na virtuálnych bežeckých pretekoch o skvelé ceny od nášho partnera. V prospech účastníčok behali aj šiesti zamestnanci spoločnosti. Preteky „Adidas Virtual Running Race APPA“ boli realizované cez špeciálnu mobilnú aplikáciu Runtastic a konali sa od 19.4. do 30.4.2021.

„V aplikácii sme si spravili komunitu, ktorá funguje ako sociálna sieť, kde vidíme kto, kedy a koľko beží, pridávame fotky. Naozaj zdieľame všetci všetko, dokonca aj voľnočasové aktivity,“ popisuje atmosféru Lucia Keszeliová z adidasu.

Akcia mamičky nakopla k obdivuhodným výkonom. Za 11 dní spoločne prešli a nabehali 550 kilometrov. Do súťaže sa mohli prihlásiť tie mamičky, ktoré sa so svojimi deťmi zúčastnili na fotení charitatívneho stolového kalendára APPA. Autorkou kalendára je už 9 rokov fotografka Katarína Rogelová-Husenicová a patronát nad projektom prijala Adela Vinczeová.

Z pôvodne plánovaných 10 bežkýň sa do súťaže zapojilo 5. Všetky účastníčky boli odmenené rovnako. Získali bežecké tenisky, spomienkové adidas tričká s logom APPA a malý balíček pre rodinku.

„Veľmi ma potešila táto myšlienka. Naše deti sú odkázané na celoživotnú pomoc, o to viac sa musíme snažiť byť vo forme a nezabúdať na seba. Musím povedať, že táto virtuálna bežecká kampaň ma neskutočne motivovala k tomu, aby som sa konečne po dvoch rokoch prestávky opäť vrátila k behu. Pri malom synovi sa vždy našli výhovorky, prečo nebehať,“ zverila sa nám Ivana Hodasová, ktorá sa stará o postihnutú dcérku a dvojročného synčeka.

“Som veľmi šťastná, že som sa prihlásila do tejto akcie. Aj keď pre zdravotný stav nemôžem behať, tak som aspoň prispela pár kilometrov rýchlou chôdzou,“ dopĺňa Anna Kubišová, mama malej Klárky, ktorá účasť v projekte spojila s načerpávaním energie v krásnej jarnej Pružinskej prírode.

Všetkým súťažiacim patrí veľký obdiv. Veľmi nás teší, že sa aj takýmto spôsobom rozhodli zlepšiť svoju kondičku a tým pádom spraviť niečo pre seba, svoje zdravie a rodinu. Športuchtiví nadšenci z adidasu plánujú bežecký event zopakovať.