Martinka Dugasová – Chcem behať a skákať

Martinka je 4,5 ročné dievčatko, veľmi šikovné a inteligentné, ako všetky detičky v jej veku. Rozumie všetkému a chápe aj to, že má problém s nožičkami a preto musí cvičiť, aby raz mohla behať ako jej sestričky a rovesníci. Kvôli svojmu handicapu nemôže navštevovať klasickú škôlku. Jej problém je, že má slabé – hypotonické nožičky, axiálny hypotonus a zaostáva v hrubej motorike. Pred rokom a prvým pobytom v ADELI Centre Martinka prešla maximálne 50 m, po schodoch a naklonenej plošinke prejsť nevedela. Dlhšie trasy musela absolvovať v kočíku alebo autom.
Po prvom pobyte v ADELI Martinka prešla 500 m bez pádu a naučila sa prejsť po naklonenej plošinke, po druhom pobyte chodí bez opory sama po schodoch a učí sa chodiť sama dolu schodmi. Prejde sama a bez pádu až 1000 m.

ADELI Martinke výrazne pomáha. Okrem toho navštevuje rehabilitačné centrum Sopron a skenarterapiu spojenú s Dévény cvičenín.
Veľa času trávime dochádzaním na rehabilitácie (2x týždenne hipoterapia), k logopédovi (2x týždenne), na plávanie (1x týždenne). Raz mesačne navštevuje nitkovú akupunktúru, INPP terapiu, kraniosakrálnu terapiu – čo sú opäť terapie, ktoré nie sú hradené poisťovňou a treba ich platiť. Toto všetko stojí nemalé financie. Ale robíme maximum preto, aby Martinka mohla v budúcnosti behať a fungovať rovnako, ako jej rovesníci a sestričky. Príčina jej problému nie je známa, nakoľko má všetky vyšetrenia negatívne a všetci lekári sa zhodujú v tom, že intenzívna rehabilitácia ju „z toho dostane“. Veríme nielen my a Martinka, ale aj lekári sa vyjadrujú, že vďaka intenzívnemu rehabilitačnému programu a cvičeniam má Martinka veľkú šancu v priebehu 3-4 rokov začleniť sa medzi zdravých rovesníkov.
Finančne si však z nášho rozpočtu nemôžeme všetky tieto terapie dovoliť. Veríme, že sa nám vďaka Vám, dobrým ľudom podarí získať financie na rehabilitácie a terapie pre Martinku, aby si splnila svoj sen – behať a skákať ako statné deti.

Ďakujeme! Martinka s rodinkou

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.