Natália Piskorová

Rehabilitácie pomôžu Natálke chodiť

Keď sa Natálka v roku 2009 narodila, mysleli sme si, že je všetko v poriadku. Vo 4. mesiaci sme si všimli, že je veľmi slabá, jej telíčko je mdlé. Keď sme ju skúšali posadiť, váľala sa, neudržala rovnováhu. Nedvíhala hlavičku a jej nožičky boli celkom oslabené.

Začal sa kolobeh vyšetrení. Výsledky boli zdrvujúce. Lekári zistili, že Natálka má DMO-hypotonickú formu. Odvtedy sa jej snažíme zo všetkých síl pomôcť.

Natálka má teraz 9 rokov. Dokáže stáť iba za pomoci inej osoby. Sama nestojí, lebo nemá rovnováhu. Potrebovala by asi 3-krát do roka absolvovať odbornú rehabilitáciu, žiaľ, nemáme na to dostatok finančných prostriedkov. Ja som po operácii platničky a Natálkin otec nemôže vycestovať za prácou do zahraničia, lebo musí byť doma kvôli jej častým zdravotným problémom a častým ambulantným vyšetreniam. Zúčastňuje sa na aktivačných prácach na obecnom úrade a snaží sa nájsť si takú prácu, aby bol v blízkosti domova. Je nám veľmi ľúto, že jej nedokážeme pomôcť z vlastných zdrojov.

Rozhodla som sa, že poprosím dobrých ľudí a napíšem príbeh, či by nám nepomohli v našej nemalej snahe zlepšiť Natálkin zdravotný stav. Dúfame, že sa raz postaví na nožičky a bude sama chodiť. Sme veriaca rodina a pevne verím, že nás Boh nenechá bez pomoci. Preto veľmi prosím dobrých ľudí s milujúcim srdiečkom, aby jej prispeli na rehabilitáciu. Natálka je krásne a milé usmievavé dievčatko. Vie sa pekne modliť za zdravé nožičky, aby sa mohla hrať so svojimi kamarátkami. Vy ste naša jediná nádej, že nám pomôžete. Všetkým darcom, ktorí prispejú zo srdca veľmi pekne ďakujeme!

Natália Piskorová
  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.