Rehabilitácie nám pomáhajú

Sárka a Ondrejko Koščákoví

Na naše prvé dieťatko sme sa veľmi tešili, no v 5. týždni tehotenstva sme sa dozvedeli, že budeme mať dvojičky. Moje tehotenstvo bolo rizikové a skoro celé som ho preležala v nemocnici. V 32. týždni sa po komplikovanej sekcii narodili naše deti. Ťažký pôrod na nich však zanechal následky. Dva týždne boli v inkubátore a z toho 8 dní intubované a dva dni na podpornom kyslíku. Počas všetkých vyšetrení, ktoré absolvovali, lekári zistili, že Ondrejko mal cysty na mozgu, k tomu krvácanie, apnoické pauzy, mikrocefalus a Sárinka mala rozšírené mozgové komory a retinopatiu. Po príchode domov sa pridružili ďalšie zdravotné ťažkosti, silné koliky, reflux a dráždivosť. Aj napriek všetkým ťažkostiam sa s našimi zlatíčkami nemienime vzdať a chceme im zlepšiť kvalitu života.

S Ondrejkom a Sárinkou sme hneď, ako to bolo možné, začali intenzívne cvičiť Vojtovu metódu. U Ondrejka už teraz lekári predpokladajú DMO a potrebuje absolvovať intenzívne rehabilitácie. Sárinke lekári odporučili špeciálne rehabilitácie na zlepšenie motorického a psychomotorického vývinu. Lekári nám odporučili absolvovať rehabilitačný pobyt Babymed  v ADELI centre v Piešťanoch.

V júli a novembri 2016 sme vďaka nadáciám a dobrým ľuďom absolvovali rehabilitačné pobyty v ADELI centre, ktoré nás posunuli o veľký kus vpred. Sárinka sa naučila sama sedieť, štvornožkovať a urobila svoje prvé krôčiky s prednou oporou. Ondríkovi to ide pomalšie, ale naučil sa držať hlavičku, prenášať váhu sprava doľava, spredu dozadu a nájsť ťažisko tela.

Aj Vaše 2% z dane nám môžu pomôcť, aby sa Ondrejko a Sárinka v budúcnosti dokázali sami postaviť na vlastné nohy. Veď každý rodič chce pre svoje dieťa len to najlepšie, no niekedy na to potrebuje aj pomoc iných.

Sárka a Ondrejko Koščákoví - APPA
  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.