Peťko Prcin

Náš boj

Veľmi sme sa tešili na bábätko, ale v 20. týždni tehotenstva dieťatku diagnostikovali bráničnú prietrž. Ihneď po narodení musel byť Peťko v umelom spánku, na prístrojoch a liekoch, ktoré zabezpečovali základné životné funkcie. Prvá operácia prišla po týždni, potom ešte niekoľko ďalších. Nič iné nám nezostávalo, len prosiť o zázrak. Do jedného roka mal za sebou zo desať operácií, prekonal niekoľkokrát ťažkú sepsu. No náš bojovník Peťko to všetko zvládol. Po troch mesiacoch mu urobili tracheostómiu a jeho stav sa začal postupne zlepšovať. Po pár týždňoch sme ho pripájali na pľúcnu ventiláciu hlavne v noci. A tak je to dodnes.

Konečne nás po viac ako desiatich mesiacoch pustili domov a mohli sme byť konečne všetci spolu. Dôsledky týchto ťažkých prvých mesiacov nám však zostali a bojujeme s nimi dodnes. Rehabilitácie ho posúvajú dopredu najlepšie. Peťko má tri roky a občas sa už dokáže otočiť na bok a chvíľku sa udrží v sede. Mentálne je v poriadku, všetko krásne vníma, všetkému rozumie. Vidí rozdiel medzi ním a zdravými detičkami a je z toho smutný.

Nikdy si nedávam predsavzatia, ale verte, že toto veľké životné predsavzatie dodržím a splním a Peťko sa jedného dňa postaví na nožičky a bude chodiť.
Ďakujeme všetkým, ktorí nám chcú pomôcť splniť tento náš veľký sen. Ďakujeme za vašu podporu.

www.appa.sk
  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.