Luka Klokoč

Luka je úžasný chlapček, ktorého život je však spojený s mnohými bojmi a zdravotnými problémami. Vyzbierané financie poputujú na jeho ďalšiu liečbu, teda na rehabilitácie, operácie, lieky či nákup zdravotných pomôcok.

Táto výzva pomáha plniť sny...

1
30,00  z 1 000,00 
ešte 8 mesiacov

Zoznam darov

Dátum transakcie Hodnota daru
2024-05-1630,80 

Celkový počet darov : 1

Podrobnejšie informácie o tejto výzve vám poskytne zodpovedná osoba. Neváhajte nás kontaktovať.

Silvia Michalčíková

Pomôžte Lukovi zmierniť následky zákerného ochorenia

Luka bojoval o život takmer rok, keď v dôsledku zlého určenia termínu pôrodu prekonal viacnásobnú sepsu. V prvom rôčku života vôbec nepoznal svoju postieľku, zato dôverne všetky nemocničné lôžka od Starej Ľubovne cez Bratislavu až po Prahu. 

Boj s ťažkými diagnózami

Potravu už sedem rokov prijíma cez PEG-sondu rovno do žalúdka, jeho telíčko je veľmi slabé a vyžaduje si trvalú liečbu, ale hlavne nákladné rehabilitácie, aby jeho motorické funkcie úplne nezlyhali. Má zákerné ochorenie mitochondriopatiu, DMO a od januára 2021 aj Allan-Herndon-Dudley syndróm. Ide o stav, pri ktorom sú poškodené bunky, ktoré sú dôležité pre normálne vykonávanie činností ako jedenie, postavenie sa, videnie… Luka dokáže len niektoré z nich (telo ide na úsporný režim a nedokáže získavať energiu).

Jeho telo nedokáže premieňať cukor ani bielkovinu. Podľa lekárov je vraj prvé dieťa, ktoré evidujú, že toto všetko prežilo.

Už sme absolvovali pár operačných zákrokov, ako aj ULZIBAT v Kladne, ktorý je potrebné opätovne absolvovať. Za pomoci špeciálnych ortéz vyrobených vo Viedni, ktoré nie sú preplácané poisťovňou, sa nám podarilo Luku postaviť na nožičky. Jeho stav sa však len nedávno zhoršil, keď sme museli absolvovať operáciu fascie, pretože sa už nedokázal postaviť na nožičky.

Kolobeh cvičení, operácie a lieky

Denne navštevujeme rehabilitačné zariadenia, neurofeedback, hipoterapiu, thera-suit, masáže, klinickú logopédiu, špeciálneho pedagóga… Každý, i ten najmenší krôčik vpred, je veľmi ťažký. Je za ním veľa driny, sĺz a nespočetné množstvo odcvičených dní, týždňov či mesiacov.

Operačné zákroky, lieky a zdravotné pomôcky sú finančne veľmi náročné. Za prípadnú pomoc budeme veľmi vďační. Za nás oboch môžem sľúbiť, že budeme bojovať zo všetkých síl aj naďalej. A verte, že keď sa vám niekedy naskytne možnosť vidieť môjho synčeka, aký je snaživý, veselý, ako cíti každú pomoc a ako to všetko, čím prechádza, ale aj na čo sa teší, vidno v jeho krásnych očkách, určite neoľutujete, že ste nám pomohli v najťažších chvíľach v našom živote. 

Verím, že Luka raz vyrastie a možno aj z neho bude ďalší šťastný človek.

Vašu pomoc tiež potrebujú

Nikolaj s Downovým syndrómom potrebuje pomoc
Nikolaj Líška

Nikolaj patrí medzi deti, ktoré prišli na svet s Downovým syndrómom. Preto potrebuje intenzívne rehabilitovať. V jeho snahe by mu veľmi pomohol rehabilitačný pobyt v HENDI CENTRE, na ktorý sa aktuálne snaží získať potrebné financie.

Peter Kecskes po havárii potrebuje rehabilitácie
Peter Kecskés

Petrov život sa zmenil v sekunde. Po havárii upadol do kómy, pričom lekári nepredpokladali, že sa z nej zobudí. Otec rodiny svoj boj o život vyhral, ale teraz potrebuje intenzívne rehabilitovať. Príspevky od darcov tak poputujú na ďalšie terapie a cvičenia.

Vďaka vylepšenému vozíku môže byť viac samostatný
Jozef Matys

Jozef Matys je mladý muž, ktorému skok do bazéna prevrátil život naruby. Zlomenina krčných stavcov priniesla diagnózu kvadruparéza – ochrnutie všetkých štyroch končatín.

Martinke pomáhajú canisterapie
Martina Pekárková

Martinkin zdravotný stav ovplyvnil vírus. Dievčatko bojuje s obrovským strachom z ľudí aj zo zvukov. Zároveň potrebuje spevniť svaly a zlepšiť hrubú a jemnú motoriku. Veľmi jej pomáhajú terapie vo Physio Canis, kde svoj strach prekonáva vďaka psíkom.

Člen Klubu APPA Lipták potrebuje terapiu kmeňovými bunkami
Jozef Lipták

Jožko zápasí s viacerými ťažkými diagnózami. Príspevky poputujú v jeho prípade na terapiu kmeňovými bunkami, ktorá môže zlepšiť jeho zdravotný stav.

Andrej potrebuje rehabilitácie
Andrej Masarovič

Príspevky poputujú na ďalšie terapie pre 15-ročného Andreja, ktorý bojuje s viacerými vážnymi diagnózami. Vďaka rehabilitáciám sa môže raz stať aspoň čiastočne samostatným.

Lujza má problémy s rečou aj chôdzou. Lekári jej odporučili, aby rehabilitačné pobyty absolvovala štyrikrát za rok
Lujza Bartková

Lujze veľmi pomáhajú rehabilitačné pobyty. Aktuálne má problémy s rečou aj chôdzou, takže potrebuje na sebe pracovať. Lekári jej odporučili, aby pobyty absolvovala štyrikrát za rok, čo je pre rodinu bez pomoci druhých finančne nereálne.

Šimon Sabol s nevyliečiteľnou chorobou potrebuje pomoc
Šimon Sabol

Šimonkovi diagnostikovali závažné nevyliečiteľné ochorenie – mukopolysacharidózu. Nie je pre neho jednoduché cestovať mestskou hromadnou dopravou, preto by sa nám zišiel automobil. Zároveň by sme potrebovali pomôcť s nákupom rehabilitačných pomôcok a hračiek.

Mladá žena Katarína s DMO potrebuje pomoc
Katarína Račáková

Som mladá žena s diagnózou detská mozgová obrna – kvadruspastická forma. Aby som mohla aj naďalej zostať samostatnou, potrebujem pravidelne cvičiť a rehabilitovať. Vyzbierané príspevky využijem na ďalšie potrebné terapie.

Vaneska Hric sa poteší rehabilitáciám
Vanesa Hric

Šikovné a statočné dievčatko – to je Vaneska, ktorej diagnostikovali detskú mozgovú obrnu. Po cvičeniach, terapiách a rehabilitačných pobytoch sú u nej vidieť veľké pokroky. Práve na tie chce využiť vyzbierané financie. Vďaka tejto pomoci sa môže posunúť opäť o ďalší krok vpred.

Bojovník Vladko Ševčovič Dominik potrebuje rehabilitovať.
Vladimír Ševčovič

Genetické výsledky ukázali, že Vladko trpí genetickou mutáciou 15q13.3. S týmto ochorením sa spája mnoho zdravotných komplikácií. Pravidelne absolvuje rôzne terapie, za ktorými musí často cestovať. Všetky príspevky poputujú na ďalšie rehabilitácie, ktoré tento malý bojovník potrebuje.

Adam Plch potrebuje rehabilitácie
Adam Plch

Adamko má na Slovensku neliečiteľnú chorobu – Duschenovu svalovú dystrofiu. Naším jediným snom je, aby čo najdlhšie chodil a trávil čas so svojimi blízkymi. Vďaka vám mu budeme môcť zakúpiť rehabilitácie a mobilné pomôcky, ktoré aktuálne veľmi potrebuje.

Buďte neustále informovaní...

Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.

Sledujte nás
Kontakt
Kde nás nájdete?

Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Floreát Ideapark, Krajinská cesta 32
921 01 Piešťany

Fakturačné údaje

Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Na medzi 2/a, 831 06 Bratislava
Slovenská republika
IČO: 42 173 809 / DIČ: 202 306 9620

Bankové spojenie

Tatra Banka, a.s.
Hodžovo nám. 3, 810 00 Bratislava
BIC / SWIFT: TATRSKBX
IBAN: SK98 1100 0000 0029 2982 6898

Pay by Square

Pomoc je naše poslanie.

© 2009 - 2024 APPA / Všetky práva vyhradené / design & development by eduardjanosik.com

Buďte neustále informovaní...

Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.