Nikolaj Líška

Nikolaj patrí medzi deti, ktoré prišli na svet s Downovým syndrómom. Preto potrebuje intenzívne rehabilitovať. V jeho snahe by mu veľmi pomohol rehabilitačný pobyt v HENDI CENTRE, na ktorý sa aktuálne snaží získať potrebné financie.

Táto výzva pomáha plniť sny...
1
0,00  z 1 500,00 
ešte 7 mesiacov

Zdielať

Zoznam darov

Podrobnejšie informácie o tejto výzve vám poskytne zodpovedná osoba. Neváhajte nás kontaktovať.

Silvia Michalčíková

Potrebuje rehabilitovať „ostošesť“

Ahojte, volám sa Nikolaj Líška. Narodil som sa predčasne 12.6.2019 „v hodine 12“, ako sa vraví. Každá jedna hodina, ba dokonca minúta na tomto svete bola veľkým zázrakom, pretože moja hmotnosť a miery boli 1100g a 38cm.

Zavítal som sem ako predčasniatko v 30tt. Pani doktorka mojej maminke oznámila, že som výnimočné dieťatko a mám znaky Downovho syndrómu – šikmé oči, hyperflexibilitu kĺbov, hypotóniu, vysoké podnebie a priečnu ryhu dlane.

Syndróm sprevádzajú viaceré ťažkosti

Downov syndróm sa označuje ako „trizómia 21. chromozómu“. S mojou diagnózou sú spojené aj iné ťažkosti, ako napríklad mentálne znevýhodnenie prejavujúce sa oneskoreným mentálnym vývinom, zníženým intelektom, poruchami myslenia, učenia, pamäti a podobne. Práve pre hypotonus a hydrokélu (vodný pruh) so mnou moja maminka od bábätka cvičila Vojtovu metódu. Aby som napredoval, musia so mnou chodiť na rôzne terapie, ktoré mi pomáhajú – hipoterapia, canisterapia, plávanie, logopédia, bioptron, oxygenoterapia, inhalácia, elektroliečba, orofaciálna stimulácia.

Pokroky vďaka terapiám sú neskutočné

Navštevujeme rehabilitácie v Tetis v Dunajskej Lužnej, HENDI CENTRUM v Piešťanoch, MedicSam v Starej Turej a hipoterapiu v Modranke. Veľmi by som chcel navštíviť delfinoterapiu a pomohla by mi aj terapia tomatis (neurosezorická stimulácia). Lepší vývoj dosiahnem aj vďaka pomôckam ako inhalátor, bioptron či rehabilitačným pomôckam na cvičenie v domácom prostredí. Pokroky vďaka pobytom sú neskutočné a viditeľné ihneď. Potvrdzuje to aj moja maminka. 

Nikolaj je veľký bojovník a je to naše zlatíčko. Čo do neho do piatich rokov vložíme, to využije počas celého svojho života. Verím v to! Vďaka všetkým cvičeniam Nikolaj napreduje, štvornožkuje, sám sa posadí, sám sa postaví, uchopí hračku. No nie je to 100%, preto potrebuje ešte veľa, veľa cvičiť.

Financie poputujú na rehabilitačný pobyt

Popri všetkých výdavkoch a dochádzaniu k lekárom a na terapie, je pre nás financovanie rehabilitačných pobytov veľmi náročne, keďže pracuje len hlava rodina, ktorou je tatino.

Preto sa obraciam na VÁS a na VAŠU pomoc, ktorá bude určená na financovanie rehabilitačných pobytov, aby som mohol „makať“ o 106.
Zbierame 2% cez asociáciu APPA a za vyzbierané peniažky pôjdeme rehabilitovať do HENDI CENTRA.

Ďakujeme za všetko

Nikolaj s maminkou

 

Vašu pomoc tiež potrebujú

Lujza má problémy s rečou aj chôdzou. Lekári jej odporučili, aby rehabilitačné pobyty absolvovala štyrikrát za rok
Lujza Bartková

Lujze veľmi pomáhajú rehabilitačné pobyty. Aktuálne má problémy s rečou aj chôdzou, takže potrebuje na sebe pracovať. Lekári jej odporučili, aby pobyty absolvovala štyrikrát za rok, čo je pre rodinu bez pomoci druhých finančne nereálne.

Bojovník Vladko Ševčovič Dominik potrebuje rehabilitovať.
Vladimír Ševčovič

Genetické výsledky ukázali, že Vladko trpí genetickou mutáciou 15q13.3. S týmto ochorením sa spája mnoho zdravotných komplikácií. Pravidelne absolvuje rôzne terapie, za ktorými musí často cestovať. Všetky príspevky poputujú na ďalšie rehabilitácie, ktoré tento malý bojovník potrebuje.

Šimon Sabol s nevyliečiteľnou chorobou potrebuje pomoc
Šimon Sabol

Šimonkovi diagnostikovali závažné nevyliečiteľné ochorenie – mukopolysacharidózu. Nie je pre neho jednoduché cestovať mestskou hromadnou dopravou, preto by sa nám zišiel automobil. Zároveň by sme potrebovali pomôcť s nákupom rehabilitačných pomôcok a hračiek.

Emmka potrebuje vašu pomoc
Emma Schwarcová

Emmka prišla na svet príliš skoro a hrozilo, že to nezvládne. Je to však veľká bojovníčka, ktorá zabojovala vtedy a bojuje dodnes. Vyzbierané financie poputujú na terapie a rehabilitačné pobyty, vďaka ktorým sa môže toto predčasniatko posunúť vpred.

Kupec Pomoc potrebuju
Miroslav Kupec

Miroslav je dospelý muž s DMO, ktorý toho síce veľa nenahovorí, ale keď už niečo povie, určite to stojí za to. Žije s mamou, ktorá sa o ňom nepretržite stará. Vyzbierané financie poputujú v jeho prípade na rehabilitácie a kúpeľnú liečbu.

Vaneska má silný hypotonus a veľkým problémom je u nej tiež príjem stravy.
Vanesa Garajová

Malá bojovníčka Vaneska má silný hypotonus a problémom je u nej tiež príjem stravy. Vyzbierané financie využijeme na terapie – Vojtovu metódu a orofaciálnu stimuláciu, vďaka ktorým sa môže posunúť o ďalší krok vpred.

Bojovník Luka potrebuje rehabilitácie.
Luka Klokoč

Luka je úžasný chlapček, ktorého život je však spojený s mnohými bojmi a zdravotnými problémami. Vyzbierané financie poputujú na jeho ďalšiu liečbu, teda na rehabilitácie, operácie, lieky či nákup zdravotných pomôcok.

Viktória s Rettovým syndrómom
Viktória Peťovská

Viki potrebuje intenzívne rehabilitovať. Diagnostikovali jej totiž Rettov syndróm, ktorý sprevádzajú viaceré zdravotné komplikácie. Aby sa jej nezhoršila skolióza a zároveň zlepšila chôdza, musí na sebe tvrdo pracovať.

Hugo je usmiaty chlapček s viacerými diagnózami, ktorý potrebuje pomôcť s financovaním rehabilitácií.
Hugo Kováč

Hugo je usmiaty chlapček s viacerými diagnózami, ktorý potrebuje pomôcť s financovaním rehabilitácií.  Momentálne nechodí ani nerozpráva, ale chuť napredovať a učiť sa mu určite nechýba.

Andrej potrebuje rehabilitácie
Andrej Masarovič

Príspevky poputujú na ďalšie terapie pre 15-ročného Andreja, ktorý bojuje s viacerými vážnymi diagnózami. Vďaka rehabilitáciám sa môže raz stať aspoň čiastočne samostatným.

Sebastián potrebuje špeciálny kočík
Sebastián Malagyi

Výlety do prírody majú na každého človeka blahodárny vplyv. Sebinko, ktorému diagnostikovali lisencefáliu a DMO, by rád zvládol aj náročnejší terén. Potrebuje preto špeciálny kočík.

Martinke pomáhajú canisterapie
Martina Pekárková

Martinkin zdravotný stav ovplyvnil vírus. Dievčatko bojuje s obrovským strachom z ľudí aj zo zvukov. Zároveň potrebuje spevniť svaly a zlepšiť hrubú a jemnú motoriku. Veľmi jej pomáhajú terapie vo Physio Canis, kde svoj strach prekonáva vďaka psíkom.

Výhody členstva v Klube APPA

2 % z daní

Spracovanie vašich 2 % z daní bez poplatku a zasielanie aktuálnych informácií ohľadom získavania 2 %.

Projekty

Možnosť zapojenia sa do pravidelných projektov a aktivít organizovaných APPA.

Váš príbeh na webe

Možnosť zverejnenia príbehu na webe appa.sk a využívanie všetkých platobných systémov pre darcov.

Mobilná aplikácia

Prvá charitatívna mobilná aplikácia na Slovensku, ktorá dáva pohybu nový zmysel!

Aktuálne informácie

Automatické zasielanie noviniek a všetkých aktuálnych informácií priamo do vášho e-mailu.

Benefičná akcia

Podpora pri tvorbe vlastných charitatívnych podujatí a verejných zbierok pod hlavičkou APPA.

Buďte neustále informovaní...

Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.

Sledujte nás
Informácie a podpora
Kde nás nájdete?

Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Floreát Ideapark, Krajinská cesta 32
921 01 Piešťany

Fakturačné údaje

Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Na medzi 2/a, 831 06 Bratislava
Slovenská republika
IČO: 42 173 809 / DIČ: 202 306 9620

Bankové spojenie

Tatra Banka, a.s.
Hodžovo nám. 3, 810 00 Bratislava
BIC / SWIFT: TATRSKBX
IBAN: SK98 1100 0000 0029 2982 6898

Pay by Square

Pomoc je naše poslanie.

© 2009 - 2024 APPA / Všetky práva vyhradené / design & development by eduardjanosik.com

Buďte neustále informovaní...

Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.