Sebastián Malagyi

Výlety do prírody majú na každého človeka blahodárny vplyv. Sebinko, ktorému diagnostikovali lisencefáliu a DMO, by rád zvládol aj náročnejší terén. Potrebuje preto špeciálny kočík.

Táto výzva pomáha plniť sny...

1
0,00  z 1 225,00 
ešte 8 mesiacov

Zoznam darov

Podrobnejšie informácie o tejto výzve vám poskytne zodpovedná osoba. Neváhajte nás kontaktovať.

Silvia Michalčíková

Špeciálny kočík mu umožní výlety do prírody

V októbri 2014 sa nám narodili dvojičky – Sofia Helena a Sebastián. Na svet prišli o päť týždňov skôr. Po pár mesiacoch sa Sofi už pretáčala a plazila. Sebinko však len ležal.

Začali sme preto so synčekom cvičiť. Dúfali sme, že všetko dobehne. Problém však bol, že sme sa nikam neposúvali. Ako 11-mesačný absolvoval magnetickú rezonanciu so záverom lisencefália. V praxi to znamená, že jeho mozog sa nevyvíja tak, ako by mal. Ide o ojedinelú chorobu, známu aj ako choroba hladkého mozgu. Postihuje jedno dieťa zo 100-tisíc. K tomu nám navyše časom pribudla do lekárskych záznamov aj diagnóza DMO – hypotonicko-ataktický syndróm.

Rehabilitácie priniesli pozitívnu zmenu

Sebi sa začal otáčať na bruško v čase, keď mal rok, plazil sa po ďalších dvoch mesiacoch. Zároveň sme sa snažili získať informácie o rehabilitačných centrách. Neskôr absolvoval Sebi svoju prvú intenzívnu rehabilitáciu. Po pár týždňoch sa dostavili výsledky, začal štvornožkovať.

Dnes má za sebou päť rehabilitačných pobytov a aktuálne s oporou prejde aj pár krôčikov. Sám sa v priestore neudrží, jeho koordinácia v hlavičke mu to zatiaľ neumožňuje, ale už tento pokrok je úžasný.

Ale aby všetko nebolo jednoduché, v máji 2017 sa nám pridružila ešte aj epilepsia, ktorú doteraz nemáme pod kontrolou a liečba zatiaľ nezaberá. Sebinko máva záchvaty každý deň, ale aj napriek tomu ideme ďalej. Chodíme cvičiť dvakrát, trikrát do týždňa a navštevujeme logopédiu. Naposledy nám veľmi pomohla hipoterapia v Liptovskom Mikuláši, kedy Sebi nemal ani jeden záchvat. Vidíme, že liečba a cvičenia v súkromných centrách nášmu synovi pomáhajú, ale zároveň sú pre obyčajnú rodinu finančne veľmi náročné.

V prírode sa cíti lepšie

Rehabilitácie, terapie, výživové doplnky, špeciálne pomôcky – to všetko sú pre Sebinka nevyhnutné záležitosti. Momentálne má takmer deväť rokov a má veľmi rád vychádzky do prírody. Po pobyte na čerstvom vzduchu sa cíti lepšie. Preto by sme mu chceli zabezpečiť špeciálny kočík, ktorý je vhodný aj do ťažkého terénu, keďže sme aktívna rodina. Stojí ale vyše 4000 eur, čo je popri všetkých nákladoch pre nás obrovská suma.

Budeme vďační za akúkoľvek pomoc, ktorá pre nás veľmi veľa znamená. Ďakujeme, že ste sa rozhodli pomáhať druhým. 

Silvia a Albert

Vašu pomoc tiež potrebujú

Tadeáš potrebuje finančnú pomoc na rehabilitačný pobyt
Tadeáš Harček

Tadeáško je bojovník, ktorému sa darí vyhrávať nad negatívnymi prognózami. Je za tým množstvo úsilia, cvičení a rehabilitácií. Vďaka nim napreduje a posúva sa vpred. Vyzbierané príspevky využijeme na ďalší rehabilitačný pobyt a cvičenie v špeciálnom obleku Therasuit. 

Hugo je usmiaty chlapček s viacerými diagnózami, ktorý potrebuje pomôcť s financovaním rehabilitácií.
Hugo Kováč

Hugo je usmiaty chlapček s viacerými diagnózami, ktorý potrebuje pomôcť s financovaním rehabilitácií.  Momentálne nechodí ani nerozpráva, ale chuť napredovať a učiť sa mu určite nechýba.

Emmka potrebuje vašu pomoc
Emma Schwarcová

Emmka prišla na svet príliš skoro a hrozilo, že to nezvládne. Je to však veľká bojovníčka, ktorá zabojovala vtedy a bojuje dodnes. Vyzbierané financie poputujú na terapie a rehabilitačné pobyty, vďaka ktorým sa môže toto predčasniatko posunúť vpred.

Vďaka vylepšenému vozíku môže byť viac samostatný
Jozef Matys

Jozef Matys je mladý muž, ktorému skok do bazéna prevrátil život naruby. Zlomenina krčných stavcov priniesla diagnózu kvadruparéza – ochrnutie všetkých štyroch končatín.

Viktória s Rettovým syndrómom
Viktória Peťovská

Viki potrebuje intenzívne rehabilitovať. Diagnostikovali jej totiž Rettov syndróm, ktorý sprevádzajú viaceré zdravotné komplikácie. Aby sa jej nezhoršila skolióza a zároveň zlepšila chôdza, musí na sebe tvrdo pracovať.

Šimon s nízkym vzrastom potrebujem liek
Šimon Tkáč

Šimonko trpí achondropláziou. Získanú sumu použijeme na zaplatenie inovatívneho lieku Voxzogo, ktorý mu pomôže narásť a ktorý ho zbaví aj ďalších zdravotných problémov. 

Adam Plch potrebuje rehabilitácie
Adam Plch

Adamko má na Slovensku neliečiteľnú chorobu – Duschenovu svalovú dystrofiu. Naším jediným snom je, aby čo najdlhšie chodil a trávil čas so svojimi blízkymi. Vďaka vám mu budeme môcť zakúpiť rehabilitácie a mobilné pomôcky, ktoré aktuálne veľmi potrebuje.

Bojovník Vladko Ševčovič Dominik potrebuje rehabilitovať.
Vladimír Ševčovič

Genetické výsledky ukázali, že Vladko trpí genetickou mutáciou 15q13.3. S týmto ochorením sa spája mnoho zdravotných komplikácií. Pravidelne absolvuje rôzne terapie, za ktorými musí často cestovať. Všetky príspevky poputujú na ďalšie rehabilitácie, ktoré tento malý bojovník potrebuje.

Šimon Sabol s nevyliečiteľnou chorobou potrebuje pomoc
Šimon Sabol

Šimonkovi diagnostikovali závažné nevyliečiteľné ochorenie – mukopolysacharidózu. Nie je pre neho jednoduché cestovať mestskou hromadnou dopravou, preto by sa nám zišiel automobil. Zároveň by sme potrebovali pomôcť s nákupom rehabilitačných pomôcok a hračiek.

Sára Micháliková potrebuje pomoc
Sára Micháliková

Usmievavé dievčatko musí podstupovať rôzne terapie, aby sa mohlo posunúť o ďalší krok vpred. Zároveň by chcelo absolvovať aj intenzívny rehabilitačný pobyt, ktorý si ale rodina nemôže dovoliť. Potrebuje tak vašu pomoc.

Vaneska má silný hypotonus a veľkým problémom je u nej tiež príjem stravy.
Vanesa Garajová

Malá bojovníčka Vaneska má silný hypotonus a problémom je u nej tiež príjem stravy. Vyzbierané financie využijeme na terapie – Vojtovu metódu a orofaciálnu stimuláciu, vďaka ktorým sa môže posunúť o ďalší krok vpred.

Lujza má problémy s rečou aj chôdzou. Lekári jej odporučili, aby rehabilitačné pobyty absolvovala štyrikrát za rok
Lujza Bartková

Lujze veľmi pomáhajú rehabilitačné pobyty. Aktuálne má problémy s rečou aj chôdzou, takže potrebuje na sebe pracovať. Lekári jej odporučili, aby pobyty absolvovala štyrikrát za rok, čo je pre rodinu bez pomoci druhých finančne nereálne.

Buďte neustále informovaní...

Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.

Sledujte nás
Kontakt
Kde nás nájdete?

Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Floreát Ideapark, Krajinská cesta 32
921 01 Piešťany

Fakturačné údaje

Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Na medzi 2/a, 831 06 Bratislava
Slovenská republika
IČO: 42 173 809 / DIČ: 202 306 9620

Bankové spojenie

Tatra Banka, a.s.
Hodžovo nám. 3, 810 00 Bratislava
BIC / SWIFT: TATRSKBX
IBAN: SK98 1100 0000 0029 2982 6898

Pay by Square

Pomoc je naše poslanie.

© 2009 - 2024 APPA / Všetky práva vyhradené / design & development by eduardjanosik.com

Buďte neustále informovaní...

Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.