Šimon Tkáč

Šimonko trpí achondropláziou. Získanú sumu použijeme na zaplatenie inovatívneho lieku Voxzogo, ktorý mu pomôže narásť a ktorý ho zbaví aj ďalších zdravotných problémov. 

Táto výzva pomáha plniť sny...

1
0,00  z 14 000,00 
ešte 8 mesiacov

Zoznam darov

Podrobnejšie informácie o tejto výzve vám poskytne zodpovedná osoba. Neváhajte nás kontaktovať.

Silvia Michalčíková

Päťročný „palček“ potrebuje liek, ktorý mu pomôže rásť

Sme rodičia Šimonka – päťročného „palčeka“, čo je pomenovanie pre ľudí s nízkym vzrastom – achondropláziou. Už viac ako rok sa snažíme pre neho zabezpečiť liek, ktorý mu zdravotná poisťovňa odmieta preplatiť. Po niekoľkých zamietnutých žiadostiach o liečbu sme vyhľadali právnu pomoc. Na Slovensku je to ale na dlhé lakte a my viac nechceme strácať čas, pretože práve ten je v našom prípade veľmi dôležitý. Rozhodli sme sa, že pre nášho synčeka urobíme výzvu.

Nízky vzrast sprevádzajú bolesti

Achondropláziu spôsobuje mutácia génov, ktorá má za následok hlavne nízky vzrast. Disproporcia tela vyvoláva bolesti chrbta, kĺbov a hlavy. Šimonko dnes meria 83 centimetrov, čo je v porovnaní s jeho zdravými rovesníkmi oveľa menej. Podľa predbežných meraní bude mať v dospelosti asi 128 centimetrov. Pomoc okolia tak bude potrebovať v bežných životných situáciách.

Ak by však dostal inovatívny liek Voxzogo, ktorý sa aplikuje injekčne každý deň až do pätnásteho roku života, mohol by byť rovnako vysoký ako jeho rovesníci. V čom je problém, je jeho cena. Na rok ide o cca 160-tisíc eur.

Do Šimonkových 15. narodenín by to teda bolo viac ako 1,5 milióna eur. Slovenské poisťovne túto liečbu odmietajú uhradiť, hoci v niektorých krajinách v Európe to problém nie je, a to vrátane susednej Českej republiky.

Šanca na plnohodnotnejší život

Liek pomôže Šimonkovi nielen narásť, ale bude riešiť aj niekoľko jeho zdravotných ťažkostí, ako sú bolesti kĺbov a chrbtice, deformity nôh aj tie v oblasti ORL. Zároveň mu pomôže aj pri každodennom fungovaní v spoločnosti. Vďaka nemu napríklad dočiahne na bankomat, tlačidlo v autobuse či vo výťahu.

Milí darcovia, ak môžete akýmkoľvek spôsobom pomôcť či už príspevkom, alebo zdieľaním tejto prosby, budeme vám veľmi vďační. Získanú sumu použijeme na zaplatenie lieku Voxzogo v Českej republike. 

Aj vďaka vám môže byť Šimonkov život oveľa kvalitnejší a krajší.

Z celého srdca vám ďakujeme

Vašu pomoc tiež potrebujú

Bojovník Luka potrebuje rehabilitácie.
Luka Klokoč

Luka je úžasný chlapček, ktorého život je však spojený s mnohými bojmi a zdravotnými problémami. Vyzbierané financie poputujú na jeho ďalšiu liečbu, teda na rehabilitácie, operácie, lieky či nákup zdravotných pomôcok.

Bojovník Vladko Ševčovič Dominik potrebuje rehabilitovať.
Vladimír Ševčovič

Genetické výsledky ukázali, že Vladko trpí genetickou mutáciou 15q13.3. S týmto ochorením sa spája mnoho zdravotných komplikácií. Pravidelne absolvuje rôzne terapie, za ktorými musí často cestovať. Všetky príspevky poputujú na ďalšie rehabilitácie, ktoré tento malý bojovník potrebuje.

Šimon Sabol s nevyliečiteľnou chorobou potrebuje pomoc
Šimon Sabol

Šimonkovi diagnostikovali závažné nevyliečiteľné ochorenie – mukopolysacharidózu. Nie je pre neho jednoduché cestovať mestskou hromadnou dopravou, preto by sa nám zišiel automobil. Zároveň by sme potrebovali pomôcť s nákupom rehabilitačných pomôcok a hračiek.

APPA Sonička Koniarová počas rehabilitácie
Soňa Koniarová

Môj život poznačil ojedinelý genetický syndróm, pre ktorý zaostávam v psychomotorickom vývoji. Snažím sa ale všetko podstatné dohnať. Prostredníctvom terapií a cvičení sa mi to darí, no potrebujem pomôcť s ich financovaním. Verím, že aj s vašou pomocou začnem raz rozprávať.

Damián s Downovým syndrómom potrebuje pomoc
Damián Paľuch

Damián je chlapček s Downovým syndrómom, ktorý potrebuje pomôcť s financovaním rehabilitácií. Práve tie ho na jeho životnej ceste posúvajú vpred.

Potrebuje podstúpiť terapiu kmeňovými bunkami
Filip Bartoš

Vaše príspevky by sme chceli použiť na ďalšiu terapiu kmeňovými bunkami. Tú by mal Filipko absolvovať po štyroch mesiacoch, teda začiatkom augusta, aby bolo vidieť efekt.

Juraj potrebuje financie na rehabilitácie
Juraj Durnek

Snažíme sa vyzbierať finančné prostriedky pre Juraja, ktorý potrebuje rehabilitovať, aby sa mohol posunúť vpred. Jeho cieľom je zdvihnúť hlavičku od podložky a postupne začať štvornožkovať.

Peter Kecskes po havárii potrebuje rehabilitácie
Peter Kecskés

Petrov život sa zmenil v sekunde. Po havárii upadol do kómy, pričom lekári nepredpokladali, že sa z nej zobudí. Otec rodiny svoj boj o život vyhral, ale teraz potrebuje intenzívne rehabilitovať. Príspevky od darcov tak poputujú na ďalšie terapie a cvičenia.

Vaneska Hric sa poteší rehabilitáciám
Vanesa Hric

Šikovné a statočné dievčatko – to je Vaneska, ktorej diagnostikovali detskú mozgovú obrnu. Po cvičeniach, terapiách a rehabilitačných pobytoch sú u nej vidieť veľké pokroky. Práve na tie chce využiť vyzbierané financie. Vďaka tejto pomoci sa môže posunúť opäť o ďalší krok vpred.

Nikolaj s Downovým syndrómom potrebuje pomoc
Nikolaj Líška

Nikolaj patrí medzi deti, ktoré prišli na svet s Downovým syndrómom. Preto potrebuje intenzívne rehabilitovať. V jeho snahe by mu veľmi pomohol rehabilitačný pobyt v HENDI CENTRE, na ktorý sa aktuálne snaží získať potrebné financie.

Eliška prišla na svet prišla s diagnózou Downov syndróm
Eliška Bačkayová

Eliška prišla na svet prišla s diagnózou Downov syndróm. Aby mohla žiť čo najviac plnohodnotný život, potrebuje absolvovať rôzne terapie a cvičenia. Vďaka vyzbieraným financiám bude môcť absolvovať ďalší rehabilitačný pobyt.

Adam Plch potrebuje rehabilitácie
Adam Plch

Adamko má na Slovensku neliečiteľnú chorobu – Duschenovu svalovú dystrofiu. Naším jediným snom je, aby čo najdlhšie chodil a trávil čas so svojimi blízkymi. Vďaka vám mu budeme môcť zakúpiť rehabilitácie a mobilné pomôcky, ktoré aktuálne veľmi potrebuje.

Buďte neustále informovaní...

Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.

Sledujte nás
Kontakt
Kde nás nájdete?

Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Floreát Ideapark, Krajinská cesta 32
921 01 Piešťany

Fakturačné údaje

Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Na medzi 2/a, 831 06 Bratislava
Slovenská republika
IČO: 42 173 809 / DIČ: 202 306 9620

Bankové spojenie

Tatra Banka, a.s.
Hodžovo nám. 3, 810 00 Bratislava
BIC / SWIFT: TATRSKBX
IBAN: SK98 1100 0000 0029 2982 6898

Pay by Square

Pomoc je naše poslanie.

© 2009 - 2024 APPA / Všetky práva vyhradené / design & development by eduardjanosik.com

Buďte neustále informovaní...

Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.