Vanesa Garajová

Malá bojovníčka Vaneska má silný hypotonus a problémom je u nej tiež príjem stravy. Vyzbierané financie využijeme na terapie – Vojtovu metódu a orofaciálnu stimuláciu, vďaka ktorým sa môže posunúť o ďalší krok vpred.

Táto výzva pomáha plniť sny...
1
0,00  z 300,00 
ešte 7 mesiacov

Zdielať

Zoznam darov

Podrobnejšie informácie o tejto výzve vám poskytne zodpovedná osoba. Neváhajte nás kontaktovať.

Silvia Michalčíková

Bojovala už v maminom brušku, teraz potrebuje pomoc

Vaneska je moje tretie dieťatko. Tehotenstvo s ňou bolo od samého začiatku veľmi ťažké. Prvé štyri mesiace som skoro stále vracala. Časom sa môj stav zlepšil, avšak nie nadlho. Po tom, ako mi celý deň tvrdlo brucho, som zamierila na pohotovosť, kde zistili, že mi hrozí predčasný pôrod. Bola som len v 22. týždni, čiže riziko, že by som o bábätko prišla, bolo obrovské.

Lekári mi nariadili kľudový režim a musela som brať taktiež lieky, ku ktorým neskôr pribudli aj infúzie. Celé dni som len ležala. Po dlhých týždňoch sa objavil ešte ďalší problém v podobe stredne silnej anémie, pre ktorú som musela chodiť na ďalšie infúzie.

Keď už som si myslela, že ma nič neprekvapí, prišla ďalšia komplikácia – sťažené dýchanie. Vtedy som ešte ani netušila, že o pár dní budeme s Vaneskou bojovať o život.

Oxymeter mi ukazoval nižšiu saturáciu, aká má byť, pričom môj stav sa stále zhoršoval. Bola som nútená zapožičať si domov kyslíkový prístroj, ktorý mi pomáhal, keď som už sama nevládala dýchať. Najskôr to bolo tak raz za deň, onedlho som ho potrebovala už takmer celé dni aj noci. Skončila som na jednotke intenzívnej starostlivosti so záverom pľúcna embólia.

Každý deň v brušku bol kľúčový

Po prepustení mi začali vyvolávať pôrod. Pôvodne mal byť skôr, ale s lekármi sme sa dohodli, že skúsime s Vaneskou vydržať čo najdlhšie, pretože každý deň v brušku pre ňu znamená o niečo ľahší štart do života. Samozrejme, bol to obrovský risk, no podarilo sa, vyhrali sme. Ešte v deň hospitalizácie a podania vyvolávacej injekcie sa moja bojovníčka narodila.

Bohužiaľ, hneď po pôrode mala na tele rozsiahly toxický ekzém z množstva liekov, ktoré som musela brať. Navyše dostala aj žltačku, pre ktorú bola na fototerapii.

Slabé svaly aj problémy s príjmom stravy

Po prepustení z nemocnice diagnostikovali Vaneske silný hypotonus. Doktorka ju dokonca porovnala k „handrovej bábike“. Okrem slabých svalov mala aj abstinenčné príznaky z vysokých dávok magnézia, ktoré som musela užívať s inými liekmi.
Doktorka nás poslala k fyzioterapeutke, ktorá nám túto diagnózu potvrdila. Začali sme preto cvičiť Vojtovu terapiu, ktorá dcérke už po pár cvičeniach výrazne pomohla.

Veľkým problémom u Vanesky zostáva strava. Príkrmy od začiatku odmietala, pričom tento stav pretrváva dodnes. Bola jej preto diagnostikovaná aj porucha príjmu potravy.

Terapie môžu Vanesku posunúť vpred

Aktuálne má dcérka deväť mesiacov. Ešte sa neplazí, nesedí a ani sama neštvornožkuje. Potrebuje na sebe pracovať a pokračovať v intenzívnom cvičení Vojtovej metódy. Pre problémy s jedením je nutné začať aj s orofaciálnou stimuláciou.

Nakoľko je to moje tretie dieťatko a nakoľko som na deti ostala sama, nie je, žiaľ, v mojich finančných možnostiach jej dopriať všetko, čo potrebuje. Preto si veľmi vážim každého človeka, ktorý sa nám rozhodne v tejto neľahkej situácii podať pomocnú ruku.

Vaša pomoc pre nás veľmi veľa znamená.

Vašu pomoc tiež potrebujú

Emmka potrebuje vašu pomoc
Emma Schwarcová

Emmka prišla na svet príliš skoro a hrozilo, že to nezvládne. Je to však veľká bojovníčka, ktorá zabojovala vtedy a bojuje dodnes. Vyzbierané financie poputujú na terapie a rehabilitačné pobyty, vďaka ktorým sa môže toto predčasniatko posunúť vpred.

Peter Kecskes po havárii potrebuje rehabilitácie
Peter Kecskés

Petrov život sa zmenil v sekunde. Po havárii upadol do kómy, pričom lekári nepredpokladali, že sa z nej zobudí. Otec rodiny svoj boj o život vyhral, ale teraz potrebuje intenzívne rehabilitovať. Príspevky od darcov tak poputujú na ďalšie terapie a cvičenia.

Viktória s Rettovým syndrómom
Viktória Peťovská

Viki potrebuje intenzívne rehabilitovať. Diagnostikovali jej totiž Rettov syndróm, ktorý sprevádzajú viaceré zdravotné komplikácie. Aby sa jej nezhoršila skolióza a zároveň zlepšila chôdza, musí na sebe tvrdo pracovať.

Eliška prišla na svet prišla s diagnózou Downov syndróm
Eliška Bačkayová

Eliška prišla na svet prišla s diagnózou Downov syndróm. Aby mohla žiť čo najviac plnohodnotný život, potrebuje absolvovať rôzne terapie a cvičenia. Vďaka vyzbieraným financiám bude môcť absolvovať ďalší rehabilitačný pobyt.

Bojovník Luka potrebuje rehabilitácie.
Luka Klokoč

Luka je úžasný chlapček, ktorého život je však spojený s mnohými bojmi a zdravotnými problémami. Vyzbierané financie poputujú na jeho ďalšiu liečbu, teda na rehabilitácie, operácie, lieky či nákup zdravotných pomôcok.

Bojovník Vladko Ševčovič Dominik potrebuje rehabilitovať.
Vladimír Ševčovič

Genetické výsledky ukázali, že Vladko trpí genetickou mutáciou 15q13.3. S týmto ochorením sa spája mnoho zdravotných komplikácií. Pravidelne absolvuje rôzne terapie, za ktorými musí často cestovať. Všetky príspevky poputujú na ďalšie rehabilitácie, ktoré tento malý bojovník potrebuje.

Lujza má problémy s rečou aj chôdzou. Lekári jej odporučili, aby rehabilitačné pobyty absolvovala štyrikrát za rok
Lujza Bartková

Lujze veľmi pomáhajú rehabilitačné pobyty. Aktuálne má problémy s rečou aj chôdzou, takže potrebuje na sebe pracovať. Lekári jej odporučili, aby pobyty absolvovala štyrikrát za rok, čo je pre rodinu bez pomoci druhých finančne nereálne.

Kupec Pomoc potrebuju
Miroslav Kupec

Miroslav je dospelý muž s DMO, ktorý toho síce veľa nenahovorí, ale keď už niečo povie, určite to stojí za to. Žije s mamou, ktorá sa o ňom nepretržite stará. Vyzbierané financie poputujú v jeho prípade na rehabilitácie a kúpeľnú liečbu.

Damián s Downovým syndrómom potrebuje pomoc
Damián Paľuch

Damián je chlapček s Downovým syndrómom, ktorý potrebuje pomôcť s financovaním rehabilitácií. Práve tie ho na jeho životnej ceste posúvajú vpred.

APPA Sonička Koniarová počas rehabilitácie
Soňa Koniarová

Môj život poznačil ojedinelý genetický syndróm, pre ktorý zaostávam v psychomotorickom vývoji. Snažím sa ale všetko podstatné dohnať. Prostredníctvom terapií a cvičení sa mi to darí, no potrebujem pomôcť s ich financovaním. Verím, že aj s vašou pomocou začnem raz rozprávať.

Sára Micháliková potrebuje pomoc
Sára Micháliková

Usmievavé dievčatko musí podstupovať rôzne terapie, aby sa mohlo posunúť o ďalší krok vpred. Zároveň by chcelo absolvovať aj intenzívny rehabilitačný pobyt, ktorý si ale rodina nemôže dovoliť. Potrebuje tak vašu pomoc.

Adam Plch potrebuje rehabilitácie
Adam Plch

Adamko má na Slovensku neliečiteľnú chorobu – Duschenovu svalovú dystrofiu. Naším jediným snom je, aby čo najdlhšie chodil a trávil čas so svojimi blízkymi. Vďaka vám mu budeme môcť zakúpiť rehabilitácie a mobilné pomôcky, ktoré aktuálne veľmi potrebuje.

Výhody členstva v Klube APPA

2 % z daní

Spracovanie vašich 2 % z daní bez poplatku a zasielanie aktuálnych informácií ohľadom získavania 2 %.

Projekty

Možnosť zapojenia sa do pravidelných projektov a aktivít organizovaných APPA.

Váš príbeh na webe

Možnosť zverejnenia príbehu na webe appa.sk a využívanie všetkých platobných systémov pre darcov.

Mobilná aplikácia

Prvá charitatívna mobilná aplikácia na Slovensku, ktorá dáva pohybu nový zmysel!

Aktuálne informácie

Automatické zasielanie noviniek a všetkých aktuálnych informácií priamo do vášho e-mailu.

Benefičná akcia

Podpora pri tvorbe vlastných charitatívnych podujatí a verejných zbierok pod hlavičkou APPA.

Buďte neustále informovaní...

Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.

Sledujte nás
Informácie a podpora
Kde nás nájdete?

Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Floreát Ideapark, Krajinská cesta 32
921 01 Piešťany

Fakturačné údaje

Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Na medzi 2/a, 831 06 Bratislava
Slovenská republika
IČO: 42 173 809 / DIČ: 202 306 9620

Bankové spojenie

Tatra Banka, a.s.
Hodžovo nám. 3, 810 00 Bratislava
BIC / SWIFT: TATRSKBX
IBAN: SK98 1100 0000 0029 2982 6898

Pay by Square

Pomoc je naše poslanie.

© 2009 - 2024 APPA / Všetky práva vyhradené / design & development by eduardjanosik.com

Buďte neustále informovaní...

Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.