Motivačný víkend s Tomášom Masarykom

Na základe dlhoročných skúseností s prácou s ťažko telesne postihnutými ľuďmi a s ľuďmi po úrazoch, ktorí sa ocitli na invalidnom vozíku sme v APPA zaregistrovali, že väčšina týchto ľudí má po úraze, problémy začleniť sa späť do spoločnosti, do života. Chýba im motivácia ciele, nasmerovanie a odvaha pokračovať ďalej a nevzdávať sa svojich snov. Veľa z nich sa izoluje a žije s veľkými obmedzeniami, niekedy úplne zbytočnými a možno im veľakrát stačí len malé nakopnutie a kontakt s ľuďmi s podobným osudom.

Motivačný víkend s Tomášom Masarykom je 3-dňový aktívny víkend so spíkerom a motivátorom Tomášom Masarykom pre tých, ktorí si chcú plniť svoje sny a túžby aj napriek tomu, že ich ťažká choroba alebo úraz pripútali na invalidný vozík.

Motivačný víkend má povzbudiť a motivovať mladých ľudí a ukázať im, že aj s invalidným vozíkom sa môžu “postaviť na vlastné nohy” a začleniť sa späť do života, do spoločnosti. Účastníci víkendu absolvujú seminár a diskusie s Tomášom Masarykom a jeho hosťami, skupinové a individuálne psychologické cvičenia so špecializovaným odborníkov formou zaujímavých psychologických hier, kultúrny a spoločenský program a môžu využiť  aj  služby rehabilitačného HENDI CENTRA v Piešťanoch.

Tomáš Masaryk

Tomáš Masaryk

sa druhýkrát doslova a do písmena narodil v roku 2001 po ťažkej autonehode, ktorú by štatisticky nemalo prežiť 99 percent ľudí a lekári ho v danom čase dokonca aj vyhlásili za mŕtveho. Tomáš v tom čase patril medzi najväčšie talenty slovenského futbalu. Už pár rokov po autonehode sa začal zaujímať o šport aj na „kočárku“ako on volá invalidný vozík. Začal sa venovať tenisu na vozíku. Tenisu na vozíku sa venuje 14 rokov za toto obdobie pozbieral 160 pohárov z rôznych turnajov po celom svete. Pracuje pre jednu zahraničnú firmu ako obchdoník s komoditami. Po všetkom, čo zažil, zostáva nenapraviteľným optimistom a užíva si každý deň maximálna ako môže a presviedča seba aj ostatných, že fyzické obmedzenia neexistujú, iba tie, ktoré máme v hlave. Aj preto ho ako motivátora a spíkra baví pomáhať ľuďom vyčarovať úsmev a odovzdávať im vlastné skúsenosti na zamyslenie.

Hostia Tomáša Masaryka

O svojich osudoch nám prídu porozprávať aj hostia Tomáša Masaryka, ktorých osud posadil na invalidný vozík a ktorí na ňom búrajú bariéry.

Veronika Vadovičová

Vadovičová„Slovenská reprezentantka v športovej streľbe zdravotne postihnutých zo vzduchovej pušky a malorážky. Niekoľkonásobná svetová rekordérka, majsterka sveta a paralympijská medailistka. Narodila sa s rážštepom chrbtice. Počas detstva bola jej športová činnosť rehabilitačné cvičenia a jazda na detskom bicykli. Počas strednej školy sa začala venovať športovej streľbe. Dnes je členkou Športového centra polície Ministerstva vnútra. Medzi jej záľuby patrí príroda, astronómia, cestovanie, kultúra, literatúra, šport a spoznávanie nového.“

Richard Ricco Šarközi

„Moje meno je Richard no ako umelecké meno využívam  Ricco. Mám 32 rokov a po nehode som už skoro 11 rokov. Vyštudoval som operný spev na Štátnom konzervatóriu v Bratislave. Po nehode som bol rok ležiacim pacientom, veľmi som chcel začať aktívne žiť aj po nehode a to sa mi v rámci mojich možností podarilo. Zúčastnil som sa Česko-Slovenskej verzie X factor. Ako duo sme skončili na 2 mieste, v roku 2017 sme sa zúčastnili maďarskej verzie tejto súťaže a tú sme aj vyhrali. Momentálne pracujem na sólovom albume a aj keď život na vozíku nie je vždy ľahký, myslím, že ak človek chce a má oporu v rodine, dá sa to zvládnuť.“

Celým víkendom bude sprevádzať úžasná osoba Michaela Svrčková

Michaela Svrčková„Ako koučka a facilitátorka sa naplno venujem práci s jednotlivcami i tímami, ktoré čelia rôznym zmenám či už v ich pracovnom alebo osobnom živote. Verím, že všetci v sebe nosíme potenciál, ktorý sa potrebujeme naučiť aktívne využívať, aby sme sa na ceste za naším cieľom mohli posúvať dopredu. V tomto procese je dôležité neustále sa učiť ako porozumieť sebe samému a ako sa otvoriť iným pohľadom na situácie, v ktorých sa nachádzame. Mojim cieľom je, aby ľudia konštantne rástli v oblastiach, ktoré sú pre nich dôležité skrz využitie zdrojov, ktoré už majú a objavovanie nových.

Motivačný víkend sa koná vďaka partnerom Komerční banka, a.s. a TESCO STORE SR, a.s.