Samko Smaženka

Rehabilitáciou k ďalším pokrokom

Ako začať? Volám sa Veronika a som mamou 6-ročného syna Samka. Samko prišiel na svet v 32 týždni predčasne. Po mesiaci v nemocnici sme si mysleli, že si domov nesieme zdravé bábätko. Do pol roka sme si vraveli, že má čas, je predčasník, on to doženie. No keď ani v pol roku nesledoval hračky, nesedel, nevnímal okolie, bolo to už podozrivé. Zo dňa na deň sa mu spustili epileptické záchvaty v kŕčovej forme. Nevedeli sme, čo sa deje. Až kompletné vyšetrenie v Bratislave a magnetická rezonancia odhalila príčinu.
V deň mojich narodenín, a to si pamätám úplne presne, mi oznámili asi najhoršiu správu môjho života. Vaše dieťa ma DMO, je skoro slepé a má epilepsiu. Zo zdravého dieťaťa sa náhle stalo postihnuté.
Nezostávalo nám nič iné, len sa s tým zmieriť. A tak sa aj stalo. Naučili sme sa s tým žiť a Samko je pre nás celý svet. O pár dní má 6 rôčkov a je na úrovni cca 6 mesačného dieťatka. Nesedí, nerozpráva, nechodí, je plienkovaný, na mixovanej strave. Berie lieky na epilepsiu, no aj tak máva občas záchvaty.
Napriek všetkému je život s ním krásny.On ma úplne celú zmenil a stále si vravím, že on je darom od Boha. Snažíme sa mu v živote dopriať všetko. Pred tromi rokmi k nemu pribudol aj braček Daniel. Je nám doma zrazu veselšie. Samkovou jedinou možnosťou ako sa posúvať vpred sú rehabilitácie. Už sme ich pár absolvovali. A verte, aj malé pokroky majú pre nás obrovský význam. Žiaľ, poisťovňa tento typ rehabilitácií neprepláca a tak každý rok hľadáme možnosti ako ich Samkovi dopriať.

Pomôžete nám?

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.