Sára Bokora

Pomôžte Sárke absolvovať aminokyselinovú liečbu a skenar terapiu

Milí darcovia, touto výzvou by som vás chcela poprosiť o finančnú pomoc na rehabilitáciu a na rôzne terapie (Skenar terapia, delfinoterapia, hipoterapia a terapia aminokyselinou), ktoré by mi mohli pomôcť posunúť sa vpred.

Existujem. Som si toho vedomá. Počujem tlkot srdca mojej mamičky a hlas môjho otca, ako mi hovorí: Ľúbim ťa! Veselo si pokopkávam v mamkinom brušku, aby som im dala najavo, že im všetko rozumiem a že aj ja ich milujem! Milujem byť v mamkinom brušku, ale už by som rada videla aj vonkajší svet, že aké to tam môže byť. V auguste 2020, v tých najväčších horúčavách, som sa rozhodla, že už viac nepočkám. Narodila som sa. V prvom týždni môjho života bolo všetko dokonalé, ale potom sa to všetko začalo …

Otecko každý deň robil a mamička so mnou musela utekať do nemocnice, lebo som začala mať záchvaty. Strávili sme tam dlhých a smutných 8 dní. Dostala som lieky na epilepsiu a medzitým ma museli lekári vyšetriť, aby zistili, čo sa so mnou deje. Často to boli nepríjemné a bolestivé vyšetrenia. Keď nás konečne pustili domov, mysleli sme, že už bude všetko dobré. Ale nebolo. Záchvaty sa mi vracali a museli sme byť ešte dvakrát hospitalizované. Keď som dovŕšila 3 mesiace, zdravotnú kartu som mala hrubšiu ako priemerný dospelý človek.

Jeden chladný februárový deň mi teta genetička povedala, že mám epileptickú encephalopátiu (genetickú mutáciu GNAO1), že nikdy nebudem chodiť, nebudem vnímať svet okolo seba a budú ma kŕmiť cez hadičku, lebo nebudem vedieť jesť. Tiež mi povedali, že za krátky čas zomriem. Ale ja som bojovníčka. Predsa vnímam svet okolo seba, smejem sa, bľabocem – rozprávam, pekne papkám, aj keď to na začiatku išlo trochu ťažšie, ale každým dňom sa zlepšujem. S motorikou mám problémy, kopem nôžkami a viem zodvihnúť hračky a hrať sa s nimi, ale neviem sa otáčať ani plaziť. Mamička so mnou veľa cvičí a je to stále lepšie a lepšie. Touto cestou by som vás chcela poprosiť o finančnú pomoc, aby ma mamička vedela zobrať na rôzne rehabilitácie a terapie, aby som aj ja raz vedela chodiť a hrať sa ako ostatné deti. Mamička by so mnou chcela ísť čo najskôr na skenar terapiu a terapiu aminokyselinami. Tie by mi mohli pomôcť, lenže finančne je to veľa pre mojich rodičov. Veľmi pekne vám ďakujem za každú pomoc. Prajem vám požehnanú prácu a aby ste mali šťastnú rodinu.

S pozdravom Sára.

Chcem pomôcť

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Sara Bokora

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Liliana Kleinová
Vilko Ďuráč
Samuel Zborovančík
Róbert Bognár
Gavendová Klaudia
Kučák Ľubomír
Voržáčková Sabina
Lukáš Kubovič