Sebastián Hadžala

Rehabilitácia v Centre Svetielko

Volám sa Ivana Mitaľová a som matkou Sebastiánka Hadžalu. Žiaľ, narodil sa predčasne a trpí detskou mozgovou obrnou – kvadruparetickou formou. Spočiatku nás táto správa položila, no nedalo nám to a začali sme bojovať. Hneď, ako môjho syna vybrali z inkubátora, nasledovalo nespočetné množstvo lekárskych kontrol. Cvičila som s ním Vojtovou metódou pri ktorej veľmi plakal, ale vedela som, že mu to pomáha, preto sme cvičili až dodnes. Táto terapia mu pomohla do istej miery. No dnes už má 6 rokov a jeho stav si vyžaduje ešte intenzívnejšie rehabilitácie. Ocitla som sa v nepriaznivej situácii, keďže otec malého sa o syna nezaujíma a neplní si otcovské povinnosti. Mesačne posiela 120 eur. Avšak to mi nezabráni, aby som pre svojho syna neurobila všetko, čo sa dá. Veľmi ma teší ako napreduje aj vďaka nespočetnému množstvu rehabilitácií, ktoré sme absolvovali. Je to malý poklad. Všetku energiu a lásku, ktorú mu dávam, mi mnohonásobne vracia späť. Preto viem, že bojovať sa oplatí.

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Momentálne absolvujeme terapiu Therasuit v centre Svetielko v Prešove, ktorá stojí mesačne 1200 eur. Synček tam pravidelne cvičí každý mesiac už 3 roky. Ďalej absolvujeme raz týždenne hipoterapiu a plávanie. Snažím sa vyzbierať peniažky aj na rehabilitácie v centre Adeli, no tam stoja rehabilitácie aj 3000 eur na 2 týždne. Od septembra 2016 chodíme do hyperbarickej komory. Hlavne táto terapia zanecháva na mojom synovi neskutočne výsledky. Začal rozprávať plynulé vety, spieva si pesničky a celkovo sa mu zlepšila pamäť a myslenie. Výrazne sa posunul dopredu. Táto liečba stojí 6700 eur za 100 vstupov. Lekári nám dávajú nádej, že sa postaví na nohy. Preto sme ochotní urobiť všetko. Zatiaľ sa naučil sám sedieť, plaziť sa a štvornožkovať. Chodí za pomoci rúk. V najbližšej dobe budeme musieť absolvovať operáciu skrátených šliach, aby mohol pevne a rovno stáť na nožičkách. Najvhodnejšia metóda pre neho by bola Ulzibat. Je menej invazívna, no stojí 2500 eur.

Aby som zvládala túto ťažkú finančnú situáciu, musela som nastúpiť do zamestnania. Pracujem ako zdravotná sestra aj napriek tomu, že mám byť so Sebinkom do jeho 6 rokov na predĺženej materskej. Zatiaľ, čo ja pracujem, Sebík poctivo cvičí v rehabilitačnom centre Svetielko. Všetko mu hradím z vlastného vrecka. Rozhodli sme sa urobiť zbierku na tieto rehabilitácie. Preto sa obraciam aj na Vás s prosbou o pomoc. Veľmi by nám to pomohlo a bola by som Vám neskutočne vďačná.