Intenzívna rehabilitácia

Sophia Tichá

Voláme sa Andrea a Dušan a sme rodičmi našej krásnej Sophinky, ktorej príbeh Vám chcem opísať. Žijeme v jednej domácnosti ešte so starkou Máriou.

Tehotenstvo so Sophinkou som prežívala celkom v poriadku. Prišiel deň, keď sa malá pýtala na svet a vtedy začali, napíšem že “starosti“. Odtiekla mi plodová voda a smola bola, že bol deň pred Silvestrom. Bez plodovej vody ma nechali štyri dni. Že vraj voda sa dotvára. Čakali na spontánny pôrod. Strach a bezmocnosť so mnou lomcovali, presne si spomínam na tie pocity, keď píšem tieto slová. Nie je nič horšie, ako strach o dieťa. Tri dni od narodenia Sophi začala mať kŕče. Začal kolobeh vyšetrení, ihiel a veľkej bolesti, čo si to moje maličké muselo zažiť, a to bola len chvíľku na svete. Po desiatich dňoch konečne doma, s liekmi na potlačenie kŕčov. Dlho sme sa však netešili. Začali sme chodiť na rehabilitačné pobyty, na pár dňové pobyty do nemocníc a stále dookola. Doteraz cvičíme Vojtovu metódu a začali sme aj s Bobath konceptom. Cvičíme na lopte a neustále sa jej venujeme. Je to potrebné, lebo popri DMO aj psychomotoricky zaostáva. Myslíme si, že jej to spôsobili lieky, lebo z nich iba spala a nemala o nič záujem. Od vysadenia liekov v deviatom mesiaci si začala všímať hračky, potom aj nás a tak pomaličky postupujeme ďalej. Konečne v troch rôčkoch sa nám sama posadí, točí sa okolo vlastnej osi, má záujem o všetko, čo je vôkol nej. Máme z nej obrovskú radosť. A veľmi ju milujeme. Už len tie nôžky naštartovať, nech začne na nich cupitať. Preto píšem Vám.  Dobrí ľudia, pomôžte nám dozbierať peniaze na pobyt do Adeli.  Nečakáme zázraky, ale vkladáme do toho obrovskú nádej. Každý krôčik, hoc aj maličký, pre nás znamená veľa.

Ďakujeme Vám všetkým.  Sophinka a jej rodina.

Sophia Tichá - APPA
  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.