• Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Števko Gurin

Canisterapia a delfinoterapia pre ďalšie pokroky

Náš synček sa volá Števko. Život na neho nie je veľmi dobrý a tak vás prosíme o pomoc, aby sme mu ho trochu uľahčili.

Má 9 rokov, trpí detskou mozgovou obrnou, vysokou hyperaktivitou a veľkými poruchami správania, má oslabenú jemnú a hrubú motoriku, dokonca sa mu začala tvoriť skolióza. Najväčšiu starosť nám robí to, že ho čoraz viac bolievajú nôžky. Navštevuje Špeciálnu základnú školu, ale museli ho preradiť do ľahšieho stupňa, pretože školu nezvládal. Nedokáže nakresliť obrázok a vymaľuje ho s ťažkosťami. Ja sama som na čiastočnom invalidnom dôchodku. Máme ešte 3 deti, ktoré sú vďaka Bohu zdravé. Jeho zdravotný stav sa zhoršil, začína čoraz menej chodiť. Preto, keď sme sa dozvedeli o delfinoterapii, aké má priaznivé účinky a ako dokáže pomôcť alebo aspoň v podstatnej miere zmierniť zdravotné problémy, chceli by sme vyskúšať túto možnosť, lebo je to už to posledné, čo by mu mohlo pomôcť.

Začali sme chodiť aj na canisterapiu. Števko má psíka veľmi rád a veľmi pekne spolupracuje. To, čo dokáže pri ňom spraviť, je priam zázrak. Veľmi by nám pomohli príspevky, aby sme ju mohli absolvovať každý týždeň. Jedna canisterapia stojí 20 eur a jedna delfinoterapia 150 eur. Ak sa nám podarí vycestovať na delfinoterapiu, bude nás to stáť 4 500 eur. Popritom chodíme každý týždeň na súkromné rehabilitácie a masáže, kde nás hodina cvičenia stojí 25 eur, dvakrát do roka na 3-týždňový pobyt TheraSuit do Centra Natália a jeden 3-týždňový pobyt stojí 1 000 eur, raz do roka chodíme na rehabilitačný pobyt do Dunajskej Lužnej, kde nás pobyt stojí 350 eur a raz do roka chodíme do ADELI Center do Piešťan, kde jeden 10-dňový pobyt s ubytovaním stojí 3000 eur. 

Števko by sa veľmi rád hral s kamarátmi, ale keď nevládze behať, deti sa mu posmievajú a jeho to veľmi trápi. Pre nás, pre rodičov, je tiež veľmi bolestivé vidieť, ako sa mu ostatné deti posmievajú.

Veľmi by sme si želali, aby sa Števko mohol hrať so svojimi kamarátmi a mať radosť zo života.

Chceme pre neho urobiť maximum, pokiaľ nie je neskoro. On má len nás, ale my tu večne nebudeme a tak sa trápime, čo bude s ním, keď sa už na nás nebude môcť spoľahnúť. Preto vás z celého srdiečka prosíme o pomoc.