Veronika Ulická

Potrebuje zdravotné pomôcky a rehabilitačné pobyty

Keď mala naša prvá dcéra Zuzanka tri roky, zatúžila som po druhom dieťatku. Manžel už nechcel, ale ja som vyrastala ako jedináčik a chcela som aby Zuzanka mala súrodenca. Deň „D“ nastal 14.8.2012. Veronika sa narodila v termíne, ale pri pôrode sa vyskytli komplikácie s následnou ťažkou asfyxiou. Oživovali ju a potom previezli vrtuľníkom z Rimavskej Soboty do nemocnice v Banskej Bystrici. Podarilo sa ju zachrániť, následkom však je DMO – kvadruspastická forma a epilepsia, ktorú ale našťastie od pôrodu nemala.

Prvé mesiace prežila v nemocnici, boli to smutné a preplakané dni. Veronika je vo všetkých činnostiach odkázaná na mňa, alebo na pomoc iných. Zatiaľ nevie sama sedieť, chodiť, jesť a nerozpráva, len bľaboce. Je však veľmi bystrá a šikovná a všetkému rozumie a je snaživá. Rada sa smeje a teší, miluje spoločnosť iných detí a sestra Zuzanka ju veľmi ľúbi.

S Veronkou cvičíme od ôsmych mesiacov,  navštevujeme rehabilitačné pobyty. Veronka chodí každý deň do škôlky DEDESO- detský denný stacionár v Hnúšti.

Keď máte postihnuté dieťa, vždy potrebujete nejaké peniaze, či na zdravotné pomôcky, či na rehabilitačné pobyty.

ĎAKUJEME

  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.