Vierka Hriňáková

Volám sa Vierka Hriňáková (23). Keď som mala rok, lekári oznámili mojej mame hroznú diagnózu. Mám totiž diagnózu: G12.0 INFANTILNÁ SPINÁLNA ATROFIA I. TYPU (WERDINGOVA – HOFFAMOVA) a tiež jej oznámili, že nikdy nebudem chodiť. Odvtedy sa  mojou neodmysliteľnou súčasťou stal invalidný vozík. Pravidelne dochádzam na procedúry do Kežmarku, ktorý mame vzdialený 10 km. Bohužiaľ, aj tam niekedy dostanem len jednu alebo dve procedúry a to mi samozrejme veľmi nepomôže. S pribúdajúcim vekom sa mi postupne kriví chrbtica a oslabujú svaly. Našťastie rukami a prstami stále ešte môžem hýbať, aj keď ich už mám veľmi slabé. O svojej vážnej chorobe sa snažím nerozmýšľať, beriem ju ako fakt, ktorý nezmením a „nešpekulujem“ nad tým, prečo sa to stalo práve mne a čo bude neskôr. Chcela by som vás poprosiť o finačnú pomoc na liečenie, budem vďačná za každé euro. Som na vozíku a nechcem byť pacient ležiaci. Snažím sa zdravotný stav udržať aspoň v takom stave v akom je, alebo aby sa zlepšoval aj vďaka vám a Vašej pomoci.  Som  vďačná za každý deň života a užívam si ho ako sa len dá.

Do osemnástich rokov mi kúpeľné liečenia preplácala zdravotná poisťovňa. Po dosiahnutí osemnástich rokov zdravotná poisťovňa kúpeľnú liečbu neprepláca a všetko si už musím hradiť sama. Kúpeľná liečba mi veľmi pomáha, cítim som sa po nej veľmi dobre nielen priamo počas pobytu v kúpeľoch, ale aj po návrate domov. Teraz, keď už nechodím do kúpeľov, cítim sa opäť veľmi slabá. Moji rodičia nemajú dostatok financií na takéto liečenie ani na nič podobné.

Moja mamka je na opatrovateľskom príspevku a má zápalovú reumu, takže ma už veľmi nevládze zdvíhať. Prenášať ma pomáha jej sestra, ale tá pracuje, takže to nie vždy ide. Môj otec je na invalidnom dôchodku a má kardiostimulátor na srdiečku, tiež má vážne zdravotné problémy a musí často navštevovať lekárov.

Prosím Vás o pomoc na rehabilitácie, pre mňa veľmi potrebné a prospešné.

ĎAKUJEM!

O Vierke bol uverejnený veľmi pekný článok v časopise Zdravie. Nech sa páči, začítajte sa: Vierka

Vierka Hriňáková - APPA
  • Chcem pomôcť

    Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory v €

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.