APPA v spolupráci s Veslárskym klubom Piešťany pripravuje v roku 2020 na Slovensku výnimočný športový projekt – Kurz veslovania pre telesne znevýhodnených. Ide o kurz určený pre zdravotne znevýhodnených športovcov od 10 rokov, ktorí by mali záujem naučiť sa veslovať.
Žiadna
APPA v spolupráci s Veslárskym klubom Piešťany pripravuje v roku 2020 na Slovensku výnimočný športový projekt – Kurz veslovania pre telesne znevýhodnených. Ide o kurz určený pre zdravotne znevýhodnených športovcov od 10 rokov, ktorí by mali záujem naučiť sa veslovať.
Odborný garant a tréner kurzu veslovania pre telesne hendikepovaných športovcov
Ako športovec bol do roku 2000 členom veslárskeho klubu VK Sĺňava Piešťany. Počas tejto doby sa stal niekoľkonásobným majstrom SR a bronzovým medailistom z ČSFR v disciplíne dvojka bez kormidelníka. Od roku 2005 bol členom veslárskeho klubu Putney Town Rowing Club London. Po návrate z UK od roku 2013 pôsobí ako funkcionár pre Slovenský veslársky zväz, kde sa pravidelne zúčastňuje s reprezentantmi veslovania svetových a európskych podujatí a zároveň pôsobí ako tréner mládeže v klube Sĺňava Piešťany. Stále je však aj aktívnym veslárom vo veteránskej kategórii.
Andrej Vičan
Odborný garant
„Ako jediný klub na Slovensku máme možnosť pracovať aj so zdravotne znevýhodnenými veslármi a verím, že do budúcnosti sa nám podarí vychovať veslára, prípadne posádku, ktorá sa dokáže nominovať aj na paralympiádu a ja chcem byť samozrejme pri tom.“
Potrebujete poradiť?
Pre podrobné informácie o podmienkach projektu a možnostiach grantovej podpory nás neváhajte kontaktovať.
Nadácia Jozefa Ružičku pomáha srdcom členom Klubu APPA, ktorí za uplynulý kalendárny rok urobili najväčší pokrok a zdieľali ho s nami na sociálnych sieťach. Ide o 10 členov Klubu APPA, ktorým sa podarilo zachytiť telefónom moment, kedy sa im podaril malý-veľký krok vpred. Tu je 10 úžasných momentov a príbehov, ktoré získavajú finančný príspevok 1 000 EUR od Nadácie Jozefa Ružička na ich ďalší rehabilitačný pobyt a možno aj ďalší krok vpred.
Projekt TIP pre tvoj ŠPORT motivuje mladých telesne znevýhodnených ľudí nad 18 rokov, či už začať športovať, alebo pokračovať v ceste za svojimi športovými snami.
V predchádzajúcom pilotnom ročníku Nadácia Tipsport podporila až 17 zdravotne znevýhodnených amatérskych športovcov cez mobilnú aplikáciu APPkA príspevkom na zakúpenie handbiku, športového náčinia a tréningov.
Projekt Rehabilitáciou za zdravím spustila Asociácia pomoci APPA v spolupráci s Nadáciou EPH už v roku 2018. Počas šiestich rokov spolupráce sa vďaka projektu pomohlo stovkám členov Klubu APPA finančne podporiť absolvovanie špeciálnych rehabilitácií alebo nákup zdravotnej pomôcky.
Nadácia SPP sa pomocou svojich programov snaží prispieť ku skvalitneniu starostlivosti o ľudí s postihnutím, ľudí v nepriaznivej sociálnej situácii a preto podporuje aktivity zamerané na zlepšenie podmienok života jednotlivcov so zmyslovým, zdravotným postihnutím alebo dlhodobo chorých. Zámerom programu je aj naďalej podporovať sociálne slabšie skupiny obyvateľstva, najmä jednotlivcov postihnutých neurologickými poruchami pohybového aparátu: predčasne narodené deti, DMO, skleróza multiplex, stavy po úrazoch, deti a dospelí s diagnózou SMA /typ I.,II.,III.,IV./ a pacienti po cievnej mozgovej príhode.
Nový projekt pomoci pre ľahší život členov Klubu APPA!
Pred časom sme dostali do daru krabicu veľkú ako svet a v nej kvalitný invalidný vozík s odkazom: ,,My sme ho našťastie nikdy nepoužili, tak nech dobre poslúži niekomu inému.”
Ďakujeme za toto krásne gesto a rodine, ktorá nám vozík venovala držíme veľmi palce, nech sa im v napredovaní darí a zdravíčko zostane stabilné. Veď nie je na svete nič hodnotnejšie, ako mať doma všetkých v zdraví pokope.
V Klube APPA určite majiteľa novému vozíčku nájdeme!
APPA a spoločnosť EU Poultry, s.r.o otvárajú pilotný program Pomôcky pre kvalitnejší život, ktorý je zameraný na finančnú pomoc a podporu pre členov klubu APPA pri zakúpení zdravotných, rehabilitačných a kompenzačných pomôcok.
APPA prichádza aj tento rok s projektom plávania pre zdravotne znevýhodnené deti. Plavecké lekcie sú navrhnuté tak, aby deťom poskytli príležitosť na zlepšenie ich zdravotného stavu, podporu osobnostného rozvoja a možnosť nadväzovania nových sociálnych kontaktov mimo domova.
Nadácia ZSE v spolupráci s APPA pripravujú pokračovanie úspešného programu s charitatívnym rozmerom pod názvom Energia pre teba. Zároveň tento rok bude program Energia pre teba prepojený s jedinečnou prvou slovenskou charitatívnou mobilnou aplikáciou APPkA. Príbeh zdravotne znevýhodneného, pre ktorého bude organizované charitatívne športové podujatie v rámci programu Energia pre teba 2024, bude mať možnosť získať finančný príspevok až do výšky 2 000 € od Nadácie ZSE aj v charitatívnej mobilnej aplikácii APPkA.
Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.
Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Floreát Ideapark, Krajinská cesta 32
921 01 Piešťany
Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Na medzi 2/a, 831 06 Bratislava
Slovenská republika
IČO: 42 173 809 / DIČ: 202 306 9620
IČ DPH: SK2023069620
Tatra Banka, a.s.
Hodžovo nám. 3, 810 00 Bratislava
BIC / SWIFT: TATRSKBX
IBAN: SK98 1100 0000 0029 2982 6898
© 2009 - 2024 APPA / Všetky práva vyhradené / design & development by eduardjanosik.com
Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.
APPA
Pevne veríme, že internet by mal byť dostupný a prístupný komukoľvek a zaviazali sme sa poskytovať webovú stránku, ktorá je prístupná čo najširšiemu publiku bez ohľadu na okolnosti a schopnosti.
Aby sme to splnili, snažíme sa čo najprísnejšie dodržiavať Smernice o prístupnosti webového obsahu 2.1 (WCAG 2.1) konzorcia World Wide Web Consortium (W3C) na úrovni AA. Tieto pokyny vysvetľujú, ako sprístupniť webový obsah ľuďom so širokou škálou postihnutí. Dodržiavanie týchto pokynov nám pomáha zabezpečiť, aby bola webová stránka prístupná všetkým ľuďom: nevidiacim, ľuďom s motorickým postihnutím, zrakovým postihnutím, kognitívnym postihnutím a ďalším.
Táto webová stránka využíva rôzne technológie, ktorých cieľom je zabezpečiť, aby bola vždy čo najprístupnejšia. Používame rozhranie prístupnosti, ktoré umožňuje osobám so špecifickým postihnutím upraviť používateľské rozhranie webovej stránky a navrhnúť ho podľa ich osobných potrieb.
Webová stránka navyše využíva aplikáciu založenú na AI, ktorá beží na pozadí a neustále optimalizuje úroveň dostupnosti. Táto aplikácia upravuje HTML webovej stránky, prispôsobuje jej funkčnosť a správanie pre čítačky obrazovky používané nevidiacimi používateľmi a pre funkcie klávesnice používané osobami s motorickým postihnutím.
Ak ste našli poruchu alebo máte nápady na zlepšenie, budeme radi, ak sa nám ozvete. Operátorov webových stránok môžete kontaktovať pomocou nasledujúceho e-mailu info@appa.sk
Naša webová stránka implementuje techniku atribútov ARIA (Accessible Rich Internet Applications) spolu s rôznymi zmenami správania, aby sa zabezpečilo, že používatelia so slepotou použivajúci čítačky obrazovky budú môcť čítať, chápať a užívať si funkcie webovej stránky. Hneď ako používateľ s čítačkou obrazovky vstúpi na vašu stránku, okamžite dostane výzvu na zadanie profilu čítačky obrazovky, aby mohol efektívne prechádzať našu stránku. Tu je návod, ako naša webová stránka pokrýva niektoré z najdôležitejších požiadaviek na čítačku obrazovky:
Optimalizácia čítačky obrazovky: spúšťame proces na pozadí, ktorý sa učí komponenty webovej lokality zhora nadol, aby sme zaistili nepretržité dodržiavanie pravidiel aj pri aktualizácii webovej lokality. V tomto procese poskytujeme čítačkám obrazovky zmysluplné údaje pomocou súboru atribútov ARIA. Poskytujeme napríklad presné štítky formulárov; popisy funkčných ikon (ikony sociálnych médií, ikony vyhľadávania, ikony košíka atď.); usmernenie na validáciu vstupov do formulárov; roly prvkov, ako sú tlačidlá, ponuky, modálne dialógy (vyskakovacie okná) a iné. Okrem toho proces na pozadí skenuje všetky obrázky webovej stránky a poskytuje presný a zmysluplný popis založený na rozpoznávaní obrázkových objektov ako značku ALT (alternatívny text) pre obrázky, ktoré nie sú popísané. Pomocou technológie OCR (optické rozpoznávanie znakov) tiež extrahuje texty, ktoré sú vložené do obrázka. Ak chcete kedykoľvek zapnúť úpravy čítačky obrazovky, používatelia musia stlačiť kombináciu klávesov Alt+1. Používatelia čítačiek obrazovky tiež dostanú automatické oznámenia, aby zapli režim čítačky obrazovky hneď, ako vstúpia na webovú stránku.
Tieto úpravy sú kompatibilné so všetkými populárnymi čítačkami obrazovky, vrátane JAWS a NVDA.
Optimalizácia navigácie na klávesnici: Proces na pozadí tiež upravuje kód HTML webovej stránky a pridáva rôzne správanie pomocou kódu JavaScript, aby bola webová lokalita ovládateľná klávesnicou. To zahŕňa možnosť navigácie na webovej lokalite pomocou klávesov Tab a Shift+Tab, ovládania rozbaľovacích zoznamov pomocou kláves so šípkami, ich zatvárania pomocou klávesu Esc, spúšťania tlačidiel a odkazov pomocou klávesu Enter, navigácie medzi prvkami rádia a začiarkavacieho políčka pomocou klávesov so šípkami a vyplňte ich pomocou medzerníka alebo klávesu Enter. Používatelia klávesnice navyše nájdu ponuky rýchlej navigácie a ponuky na preskočenie obsahu, ktoré sú kedykoľvek dostupné po kliknutí na Alt+1 alebo ako prvé prvky stránky pri navigácii pomocou klávesnice. Proces na pozadí spracováva aj spustené kontextové okná tak, že presunie zameranie klávesnice smerom k nim hneď, ako sa objavia, a nedovolí, aby sa zameranie posunulo mimo neho.
Používatelia môžu na prechod na konkrétne prvky použiť aj skratky ako „M“ (ponuky), „H“ (nadpisy), „F“ (formuláre), „B“ (tlačidlá) a „G“ (grafika).
Naším cieľom je podporovať čo najširšiu škálu prehliadačov a asistenčných technológií, aby si naši používatelia mohli vybrať najvhodnejšie nástroje pre nich s čo najmenším počtom obmedzení. Preto sme veľmi tvrdo pracovali, aby sme mohli podporovať všetky hlavné systémy, ktoré tvoria viac ako 95 % podielu používateľov na trhu, vrátane Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera a Microsoft Edge, JAWS a NVDA (čítačky obrazovky).
Napriek nášmu maximálnemu úsiliu umožniť komukoľvek prispôsobiť si webovú stránku svojim potrebám. Stále môžu existovať stránky alebo sekcie, ktoré nie sú úplne prístupné, sú v procese sprístupňovania alebo im chýba primerané technologické riešenie na ich sprístupnenie. Napriek tomu neustále zlepšujeme našu dostupnosť, pridávame, aktualizujeme a zlepšujeme jej možnosti a funkcie a vyvíjame a prijímame nové technológie. To všetko má za cieľ dosiahnuť optimálnu úroveň dostupnosti v súlade s technologickým pokrokom. Ak potrebujete pomoc, obráťte sa na info@appa.sk