Kamil Bajnok

Potrebuje intenzívne terapie zamerané hlavne na senzorickú integráciu

Keď sa narodil, všetko vyzeralo v poriadku, no ako rástol, bolo stále jasnejšie, že niekde je chyba. Neobzeral sa za hračkami, nesmial sa, takmer stále vyzeral, že pozerá niekam do stratena a žije vo svojom svete. Keď mal dva roky a nereagoval ani len na zavolanie, nádejali sme sa, že problémom bude „iba“ sluch. Vyšetrenie ukázalo, že tomu tak nie je.

Ako rástol, neprichádzali žiadne prvé slová, žiadny záujem o bežné veci doma, prštekom nikdy na nič neukázal, nezdieľal nadšenie rodičov z nových hračiek, či výletov po okolí.

Po roku a pol vyšetrení je dnes jasné, že Kamil má detský autizmus. Nedokáže komunikovať s okolím, nehovorí, väčšine slov pravdepodobne nerozumie, preto sa s ním snažíme komunikovať pomocou obrázkov, ktoré doma vyrábame. Tento spôsob komunikácie je však veľmi obmedzený, a tak sa u neho objavuje stále väčšie zúfalstvo spojené bohužiaľ aj s občasným sebaubližovaním. Nevie povedať, keď je smädný, keď ho niečo bolí, keď niečo potrebuje.

Kamil je veľmi citlivý na hmatové podnety, nechce sa dotýkať mnohých vecí, ako napríklad plastelíny, farieb a bohužiaľ aj väčšiny jedál. Je preto potrebné s ním dennodenne pracovať na zmiernení tejto citlivosti, aby mohol žiť bez neustáleho stresu, jesť, hrať sa, rozvíjať, nájsť si kamarátov a nebáť sa ich dotknúť. Zaostáva v celkovom vývine, v hrubej i jemnej motorike, nezvláda sebaobslužné činnosti bez pomoci.

Aby dokázal zvýšiť svoju šancu na plnohodnotný život, potrebuje intenzívne terapie zamerané hlavne na senzorickú integráciu, rozvoj reči, fyzioterapiu a stimuláciu nervového systému.

Ďakujeme za každú pomoc.

Chcem pomôcť

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Liliana Kleinová
Vilko Ďuráč
Samuel Zborovančík
Róbert Bognár
Gavendová Klaudia