Kamil Bajnok

Potrebuje intenzívne terapie zamerané hlavne na senzorickú integráciu

Keď sa narodil, všetko vyzeralo v poriadku, no ako rástol, bolo stále jasnejšie, že niekde je chyba. Neobzeral sa za hračkami, nesmial sa, takmer stále vyzeral, že pozerá niekam do stratena a žije vo svojom svete. Keď mal dva roky a nereagoval ani len na zavolanie, nádejali sme sa, že problémom bude „iba“ sluch. Vyšetrenie ukázalo, že tomu tak nie je.

Ako rástol, neprichádzali žiadne prvé slová, žiadny záujem o bežné veci doma, prštekom nikdy na nič neukázal, nezdieľal nadšenie rodičov z nových hračiek, či výletov po okolí.

Po roku a pol vyšetrení je dnes jasné, že Kamil má detský autizmus. Nedokáže komunikovať s okolím, nehovorí, väčšine slov pravdepodobne nerozumie, preto sa s ním snažíme komunikovať pomocou obrázkov, ktoré doma vyrábame. Tento spôsob komunikácie je však veľmi obmedzený, a tak sa u neho objavuje stále väčšie zúfalstvo spojené bohužiaľ aj s občasným sebaubližovaním. Nevie povedať, keď je smädný, keď ho niečo bolí, keď niečo potrebuje.

Kamil je veľmi citlivý na hmatové podnety, nechce sa dotýkať mnohých vecí, ako napríklad plastelíny, farieb a bohužiaľ aj väčšiny jedál. Je preto potrebné s ním dennodenne pracovať na zmiernení tejto citlivosti, aby mohol žiť bez neustáleho stresu, jesť, hrať sa, rozvíjať, nájsť si kamarátov a nebáť sa ich dotknúť. Zaostáva v celkovom vývine, v hrubej i jemnej motorike, nezvláda sebaobslužné činnosti bez pomoci.

Aby dokázal zvýšiť svoju šancu na plnohodnotný život, potrebuje intenzívne terapie zamerané hlavne na senzorickú integráciu, rozvoj reči, fyzioterapiu a stimuláciu nervového systému.

Ďakujeme za každú pomoc.

Chcem pomôcť

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Liliana Kleinová
Vilko Ďuráč
Samuel Zborovančík
Róbert Bognár
Gavendová Klaudia
Kučák Ľubomír
Voržáčková Sabina
Lukáš Kubovič