Nikolaj Líška

Potrebuje rehabilitovať ostošesť

Ahojte, volám sa Nikolaj Líška. Narodil som sa predčasne 12.6.2019 „v hodine 12“, ako sa vraví. Každá jedna hodina, ba dokonca minúta na tomto svete bola veľkým zázrakom, pretože moja hmotnosť a miery boli 1100g a 38cm.

Zavítal som sem ako predčasniatko v 30tt. Pani doktorka mojej maminke oznámila, že som výnimočné dieťatko a mám znaky Downovho syndrómu – šikmé oči, hyperflexibilitu kĺbov, hypotóniu, vysoké podnebie a priečnu ryhu dlane.

Downov syndróm sa označuje ako „trizómia 21. chromozómu“. S mojou diagnózou sú spojené aj iné ťažkosti, ako napríklad mentálne znevýhodnenie prejavujúce sa oneskoreným mentálnym vývinom, zníženým intelektom, poruchami myslenia, učenia, pamäti a podobne. Práve pre hypotonus a hydrokélu (vodný pruh) so mnou moja maminka od bábätka cvičila Vojtovu metódu. Aby som napredoval, musia so mnou chodiť na rôzne terapie, ktoré mi pomáhajú – hipoterapia, canisterapia, plávanie, logopédia, bioptron, oxygenoterapia, inhalácia, elektroliečba, orofaciálna stimulácia.

Navštevujeme rehabilitácie v Tetis v Dunajskej Lužnej, HENDI CENTRUM v Piešťanoch, MedicSam v Starej Turej a hipoterapiu v Modranke. Veľmi by som chcel navštíviť delfinoterapiu a pomohla by mi aj terapia tomatis (neurosezorická stimulácia). Lepší vývoj dosiahnem aj vďaka pomôckam ako inhalátor, bioptron či rehabilitačným pomôckam na cvičenie v domácom prostredí. Pokroky vďaka pobytom sú neskutočné a viditeľné ihneď. Potvrdzuje to aj moja maminka. Nikolaj je veľký bojovník a je to naše zlatíčko. Čo do neho do 5 rokov vložíme, to využije počas celého svojho života. Verím v to! Vďaka všetkým cvičeniam Nikolaj napreduje, štvornožkuje, sám sa posadí, sám sa postaví, uchopí hračku. No nie je to 100%, preto potrebuje ešte veľa, veľa cvičiť. Popri všetkých výdavkoch a dochádzaniu k lekárom a na terapie, je pre nás financovanie rehabilitačných pobytov veľmi náročne, keďže pracuje len hlava rodina a tou je tatino.

Preto sa obraciam na VÁS a na VAŠU pomoc, ktorá bude určená na financovanie rehabilitačných pobytov, aby Nikolaj mohol „makať“ o 106.
Zbierame 2% cez asociáciu APPA a za vyzbierané peniažky pôjdeme rehabilitovať do Hendi centra.

Ďakujeme za všetko.❤

Nikolaj s maminkou

Chcem pomôcť

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Liliana Kleinová
Vilko Ďuráč
Samuel Zborovančík
Róbert Bognár
Gavendová Klaudia