Sára Micháliková

Usmievavé dievčatko musí podstupovať rôzne terapie, aby sa mohlo posunúť o ďalší krok vpred. Zároveň by chcelo absolvovať aj intenzívny rehabilitačný pobyt, ktorý si ale rodina nemôže dovoliť. Potrebuje tak vašu pomoc.

Táto výzva pomáha plniť sny...
1
685,00  z 8 000,00 
ešte 7 mesiacov

Zdielať

Zoznam darov

Dátum transakcie Hodnota daru
2024-05-245,43 
2024-05-24101,85 
2024-05-2310,50 
2024-05-23101,85 
2024-05-2320,00 
2024-05-2350,00 
2024-05-22101,85 
2024-05-22101,85 
2024-05-2220,65 
2024-05-2210,00 
2024-05-2210,00 
2024-05-2220,65 
2024-05-1020,65 
2024-05-0720,65 
2024-05-01101,75 

Celkový počet darov : 15

Podrobnejšie informácie o tejto výzve vám poskytne zodpovedná osoba. Neváhajte nás kontaktovať.

Silvia Michalčíková

Malá bojovníčka

Náš príbeh sa začína svadbou. Zobrali sme sa v sobotu 16. októbra 2021. Hneď v pondelok som išla na pravidelnú kontrolu k môjmu gynekológovi, ktorému sa ale niečo nepozdávalo. Preto ma poslal do nemocnice vo Zvolene. Ani tam ale nevedeli určiť, o aký problém v mojom prípade ide.

Pôrod pár dní po svadbe

Napokon ma hospitalizovali v banskobystrickej nemocnici. Lekári urobili sono a ďalšie vyšetrenia, ktoré ukázali, že mi nefunguje placenta. Dieťatko tak neprijímalo výživu a nepracoval mu prietok krvi. Ani nie týždeň po svadbe som tak musela podstúpiť cisársky rez, po ktorom prišla na svet naša dcérka Sára. Narodila sa v 28. týždni tehotenstva s pôrodnou váhou len 690 gramov. Okamžite musela byť umiestnená do inkubátora.

Dcérka strávila v nemocnici presne 102 dní, počas ktorých som ju vzhľadom na epidemiologickú situáciu mohla navštevovať len ja. Po príchode domov sme absolvovali sono vyšetrenie, ako aj kontroly v rôznych špecializovaných ambulanciách. Zároveň sme začali intenzívne rehabilitovať.

Cestovanie za terapiami je finančne náročné

Chodíme dvakrát do týždňa plávať a následne cestujeme cvičiť do Banskej Bystrice. Na základe odporúčania by sme mali chodiť každý deň, ale dochádzanie je pre nás finančne neúnosné. Považujeme za úspech už to, že Sárka začala dvíhať hlávku a darí sa jej ju udržať. Zatiaľ sme neabsolvovali žiadny rehabilitačný pobyt, pretože takisto je to pre nás finančne náročné.

V súčasnosti Sárka stále nesedí, nechodí, nerozpráva. Ako trojmesačná bola na kontrole u ortopéda, kde bolo všetko v poriadku. Teraz jej pri kontrole zistili výrastok na bedrovom kĺbe.

Veľmi by sme si želali, aby sa naša malá bojovníčka posunula ďalej. Bez cudzej pomoci to však nedokáže.

Potrebuje pravidelne cvičiť a rehabilitovať, avšak nie je v našich možnostiach dopriať jej všetko, čo potrebuje. Preto dúfame, že sa nájdu dobrí ľudia, ktorí by nám dokázali pomôcť. 

Za každý príspevok z celého srdca ďakujeme.

 

Vašu pomoc tiež potrebujú

Člen Klubu APPA Lipták potrebuje terapiu kmeňovými bunkami
Jozef Lipták

Jožko zápasí s viacerými ťažkými diagnózami. Príspevky poputujú v jeho prípade na terapiu kmeňovými bunkami, ktorá môže zlepšiť jeho zdravotný stav.

Bojovník Luka potrebuje rehabilitácie.
Luka Klokoč

Luka je úžasný chlapček, ktorého život je však spojený s mnohými bojmi a zdravotnými problémami. Vyzbierané financie poputujú na jeho ďalšiu liečbu, teda na rehabilitácie, operácie, lieky či nákup zdravotných pomôcok.

Mladá žena Katarína s DMO potrebuje pomoc
Katarína Račáková

Som mladá žena s diagnózou detská mozgová obrna – kvadruspastická forma. Aby som mohla aj naďalej zostať samostatnou, potrebujem pravidelne cvičiť a rehabilitovať. Vyzbierané príspevky využijem na ďalšie potrebné terapie.

Emmka potrebuje vašu pomoc
Emma Schwarcová

Emmka prišla na svet príliš skoro a hrozilo, že to nezvládne. Je to však veľká bojovníčka, ktorá zabojovala vtedy a bojuje dodnes. Vyzbierané financie poputujú na terapie a rehabilitačné pobyty, vďaka ktorým sa môže toto predčasniatko posunúť vpred.

Adam Plch potrebuje rehabilitácie
Adam Plch

Adamko má na Slovensku neliečiteľnú chorobu – Duschenovu svalovú dystrofiu. Naším jediným snom je, aby čo najdlhšie chodil a trávil čas so svojimi blízkymi. Vďaka vám mu budeme môcť zakúpiť rehabilitácie a mobilné pomôcky, ktoré aktuálne veľmi potrebuje.

Statočný Dominik bojuje s ťažkým ochorením SMA.
Dominik Holka

Statočný Dominik bojuje s ťažkým ochorením SMA. Okrem liečby komunikatívnemu chlapcovi veľmi prospievajú aj rehabilitačné pobyty, potrebuje však pomoc s ich financovaním.

Šimon s nízkym vzrastom potrebujem liek
Šimon Tkáč

Šimonko trpí achondropláziou. Získanú sumu použijeme na zaplatenie inovatívneho lieku Voxzogo, ktorý mu pomôže narásť a ktorý ho zbaví aj ďalších zdravotných problémov. 

Juraj potrebuje financie na rehabilitácie
Juraj Durnek

Snažíme sa vyzbierať finančné prostriedky pre Juraja, ktorý potrebuje rehabilitovať, aby sa mohol posunúť vpred. Jeho cieľom je zdvihnúť hlavičku od podložky a postupne začať štvornožkovať.

Šimon Sabol s nevyliečiteľnou chorobou potrebuje pomoc
Šimon Sabol

Šimonkovi diagnostikovali závažné nevyliečiteľné ochorenie – mukopolysacharidózu. Nie je pre neho jednoduché cestovať mestskou hromadnou dopravou, preto by sa nám zišiel automobil. Zároveň by sme potrebovali pomôcť s nákupom rehabilitačných pomôcok a hračiek.

APPA Sonička Koniarová počas rehabilitácie
Soňa Koniarová

Môj život poznačil ojedinelý genetický syndróm, pre ktorý zaostávam v psychomotorickom vývoji. Snažím sa ale všetko podstatné dohnať. Prostredníctvom terapií a cvičení sa mi to darí, no potrebujem pomôcť s ich financovaním. Verím, že aj s vašou pomocou začnem raz rozprávať.

Peter Kecskes po havárii potrebuje rehabilitácie
Peter Kecskés

Petrov život sa zmenil v sekunde. Po havárii upadol do kómy, pričom lekári nepredpokladali, že sa z nej zobudí. Otec rodiny svoj boj o život vyhral, ale teraz potrebuje intenzívne rehabilitovať. Príspevky od darcov tak poputujú na ďalšie terapie a cvičenia.

Kupec Pomoc potrebuju
Miroslav Kupec

Miroslav je dospelý muž s DMO, ktorý toho síce veľa nenahovorí, ale keď už niečo povie, určite to stojí za to. Žije s mamou, ktorá sa o ňom nepretržite stará. Vyzbierané financie poputujú v jeho prípade na rehabilitácie a kúpeľnú liečbu.

Výhody členstva v Klube APPA

2 % z daní

Spracovanie vašich 2 % z daní bez poplatku a zasielanie aktuálnych informácií ohľadom získavania 2 %.

Projekty

Možnosť zapojenia sa do pravidelných projektov a aktivít organizovaných APPA.

Váš príbeh na webe

Možnosť zverejnenia príbehu na webe appa.sk a využívanie všetkých platobných systémov pre darcov.

Mobilná aplikácia

Prvá charitatívna mobilná aplikácia na Slovensku, ktorá dáva pohybu nový zmysel!

Aktuálne informácie

Automatické zasielanie noviniek a všetkých aktuálnych informácií priamo do vášho e-mailu.

Benefičná akcia

Podpora pri tvorbe vlastných charitatívnych podujatí a verejných zbierok pod hlavičkou APPA.

Buďte neustále informovaní...

Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.

Sledujte nás
Informácie a podpora
Kde nás nájdete?

Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Floreát Ideapark, Krajinská cesta 32
921 01 Piešťany

Fakturačné údaje

Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Na medzi 2/a, 831 06 Bratislava
Slovenská republika
IČO: 42 173 809 / DIČ: 202 306 9620

Bankové spojenie

Tatra Banka, a.s.
Hodžovo nám. 3, 810 00 Bratislava
BIC / SWIFT: TATRSKBX
IBAN: SK98 1100 0000 0029 2982 6898

Pay by Square

Pomoc je naše poslanie.

© 2009 - 2024 APPA / Všetky práva vyhradené / design & development by eduardjanosik.com

Buďte neustále informovaní...

Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.