Aktivity pre radosť

Ako mi pomáha APPA

Ako mi APPA pomáha… možno to bolo pri financovaní rehabilitácií, pomôcok, kúpe automobilu, bezbariérových úpravách auta, bývania, alebo ste sa zúčastnili vzdelávacích aktivít APPA a poznatky z neho vám pomáhajú stále.

Súťaž je ukončená, prečítajte si víťazné príbehy členov Klubu APPA. 

AKO MI POMÁHA APPA 2019

Určite každej z našich členských rodín by pomohol exkluzívny pobyt v Rajeckých Tepliciach, v hoteli Aphrodite Palace na 5 nocí, pre 2 osoby, v dvojlôžkovej Comfort izbe, s polpenziou a relax procedúrami.

Ako ste mohli získať 2 luxusné pobyty v kúpeľoch?

Napísať nám príbeh, ako vám APPA pomáha, alebo pomohla a pripojiť fotku alebo video

Možno to bolo pri financovaní rehabilitácií, pomôcok, kúpe automobilu, bezbariérových úpravách auta, bývania, alebo ste sa zúčastnili vzdelávacích aktivít APPA a poznatky z neho vám pomáhajú stále. Spomínajte si, píšte, posielajte.

Dvaja z Vás si budú môcť vychutnať tento úžasný darček od nášho partnera SPA Aphrodite Rajecké Teplice.

Príbehy v rozsahu minimálne 600 znakov nám zasielajte do 28. 4. 2019. Následne vyberieme dva najpútavejšie texty a potešíme dvoch členov Klubu APPA týmto exkluzívnym kúpeľným pobytom.

Výherný príbeh č. 1

APPA pomáha mojej maminke po autohavárií.

Dnes maminka môže chodiť s asistenciou, keď sa niečoho drží alebo na vozíku. Učí sa tiež rozprávať. Tento list píšeme my, jej deti – Ráchel a Robko :-). O maminku sa stará ocino, pomôžeme mu aj my s bratom.
Vďaka APPE naša maminka môže chodiť na rehabilitačné pobyty i do kúpeľov. Ocino zbiera peniaze na učet APPA cez 2%, ktoré nám darujú rôzni známi z rodiny, zo školy pani učiteľky i ocinovi bývalí kolegovia z práce. Vlani boli vďaka tomu viackrát cvičiť v centre POSSIBILITAS v Piešťanoch i v kúpeľoch v Rajeckých Tepliciach. Cez špeciálne pomôcky sme jej kúpili tablet. Ocino jej tam nainštaloval aplikáciu na logopédiu, s ktorou sa učí rozprávať a čítať obrázky. Ak vyhrá pobyt v kúpeľoch, tak sa určite poteši 🙂

Výherný príbeh č. 2

APPA je miesto KDE sa nebojíte priznať sa a podeliť sa o svoj PRÍBEH.

Zobudila som sa na starej nemocničnej izbe. Ešte nikdy som nebola na pooperačnom. V hlavne som nevedela uloviť poslednú spomienku na to, čo sa stalo a prečo som tu. A potom mi pred očami v rýchlosti blesla nejaká spomienka, ako ma vezú na operačku a chvíľu v tom skoro, ako by v sne bol aj môj muž. Bojí sa asi ešte viac než ja, ale poviem mu „MILUJEM ŤA “ a zdvihnem palec hore, akože všetko bude v poriadku. V tom skríknem „KDE JE MOJE DIEŤA“
Sestra odhrnie plachtu, ktorá ma delí od ostatných pacientov, skontroluje ako mi tečie infúzia a nezainteresovane povie: „ Keď príde pani doktorka poviem vám, čo sa stalo.“
„ČO SA STALO?!“ V hlave som si zopakovala posledné slová a začala som myslieť na najhoršie. Nenapadlo ma iné čo mi nemôže povedať, len že moje DIEŤA je mŕtve. „MOBIL!!!“ To už som na ňu vrieskala nepríčetne a kričala nech hrabe v tej taške rýchlejšie.
ZVONÍ… NEZDVÍHA.
Napadlo ma, že manžel mi už nikdy nezdvihne telefón, lebo mi zomrelo naše dieťa.
Ok volám svokre a ona že: „NEBOJ SA VŠETKO DOBRE DOPADNE BOL TU AJ KOMINÁR TO NOSÍ ŠŤASTIE“ Kominár?! To ako vážne?! Naozaj?! Ona mi nič nepovedala?! Len blablabla a veď jedno dieťa už máte. A to bolo posledné čo som potrebovala počuť, aby som len zúfalo a žalostne nariekala a čakala na akúkoľvek rozumnú správu čo mi konečne vysvetlí ČO SA TO STALO! Po pár minútach mi zavolal manžel a uviedol ma do deja. TRAGÉDIA.
Nemohol mi volať, pretože čakal netrpezlivo za dverami, kde náš syn BOJOVAL O ŽIVOT. Taktiež nevedel čo sa deje, tiež sa bál a nemal ani zapnuté zvolenie. „LOGICKY!“
A najhoršie na tom bolo, že ani samotný lekári nevedeli čo sa malému stalo. Vedeli len toľko, že ak prežije prevoz na špecializované pracovisko, tak to bude vlastne ZÁZRAK.
A tak sa vydal môj syn na boj o život. MÔJ MALÝ BOJOVNÍK, NAJVÄČŠÍ. Sám bez mamičky kriesený s abgarom 3-3-5 v špeciálnej sanitke s cudzími ľuďmi.
Až na 4 deň som ho prvýkrát mohla ísť pozrieť. BÁLA SOM SA, ČI TO STIHNEM. A verte či nie on presne vedel, že za ním prišla jeho mamička. 1.KRÁT sa usmial a doprial nám tak vôbec jeho prvú reakciu. Plná emócií som išla domov a opäť som mala strach, či ON NEČAKAL NA MŇA ABY MOHOL UMRIEŤ.
Mesiac v kóme nám ako rodičom priniesol mnoho negatívnych predpovedí, ako napríklad: nikdy sa nepreberie, nebude vedieť behať, bude navždy len ležiak, nenaučí sa jesť budete ho sondovať…. A o mentálnom zdravý ani nehovorím. SYN mi každým jeho úsmevom dal malú nadej na zlepšenie. Túžila som sa ho dotknúť chcela som si ho pritúliť. Hodinu som každý deň cestovala, len aby som sa na neho na pár minút pozrela. Zostala som vždy presne toľko kým ma nevyhodili. A to bolo rýchlo lebo mal stále nejaký problém raz PÍPALO TO, INOKEDY ONO a vždy spolu s nepeknou informáciou od ošetrujúceho lekára. Nemohla som mu ani čítať knihu, lebo mu srdce začalo bubnovať šialeným tempom. Sestrička ma opäť poslala domov, že sa mu pohoršilo.
Vtedy som si povedala „SOM JEHO MAMA! KTO INY BY MU MAL VERIŤ AK NIE JA!“
A tým sa riadim už 4 roky, postupne spolu S APPA prekonávame VŠETKO čo nám ťažký začiatok a diagnoza NEONATALNA HEMOCHROMATÒZA priniesli.
VERÍM, ŽE RAZ NIELEN DOBEHNE SVOJÍCH ROVESNÍKOV, ALE AJ PREDBEHNE.
Viera, nádej a láska nás síce posúvajú vopred, ale k vytúženým PRVÝM krokom sa bez finančnej podpory nedá dopracovať.
Zlepšovanie jemnej motoriky, prvé prevrátenie sa na bok. Každý malý úspech, čo má pre nás veľkú cenu, ako napríklad dostať IVAŠA na 4 a naučiť ho štvornožkovať, by bez rehabilitačných pobytov doma a tiež v zahraničí nebol! A práve v tom mám OPORU ja ako matka. Viem, že sama by som nemohla dať IVAŠOVI to, čo mu dávame v spolupráci s APPA. Viem, že sa môžem obrátiť na našu asociáciu obrátiť a povedať „Dobrý deň tak 2% mám zozbierané a vieme si z toho zaplatiť pobyt v Rakúsku, ale… ale… ale nevieme sa tam dostať lebo moje 100ročné auto nezvladlo cestu ani do Trenčína“
A netrvalo to ani rok a APPA mi pomohla nájsť sponzorov a zabezpečiť nám malé autíčko. Pre mňa a môjho syna je to veľká vec a stačí mi aj „ČESKOSLOVENSKÁ KLASIKA“ s výkonom 1.2. Nevadí mi, že nevládze ťahať do kopca, nie je v koži a tiež na kapote nemá logo luxusnej značky. Dôležité je, že nás vie dostať z bodu A do bodu B a je spoľahlivé.
Z domu na liečenie, na pravidelné prehliadky u špecialistov, na logopédiu, na rehabilitáciu či do nemocnice. Za to ešte RAZ z celého srdca ĎAKUJEME.
A ďakujeme aj za to, že môžeme byť súčasťou klubu APPA, ktorý zjednocuje tých najstatočnejších ľudí na Slovensku. Klub ktorý podporuje ľudí s postihnutím. Miesto KDE sa nebojíte priznať sa a podeliť sa o svoj PRÍBEH.
Nie je ľahké priznať sa, že som mala STRACH. O to ľahšie je však dnes priznať, kto mi pomohol to celé zvládnuť finančne.
Ďakujem APPA. S pozdravom pyšná mamička jedného malého, veľkého bojovníka.

Pridávam video ktoré je moje naj…je to o tom ako sa nevzdáva a vždy keď padne ide znova.

Archív aktivity

AKO MI POMÁHA APPA 2018

Ako ste mohli získať pobyt?

Napísať nám príbeh, ako vám APPA pomáha, alebo pomohla a pripojiť fotku alebo video

Výherný príbeh

APPA je slovo, ktoré je zárukou toho, že keď potrebujeme pomoc, tak tú pomoc aj dostaneme.

Moja skúsenosť s pracovníčkami APPA bola vždy veľmi, veľmi pozitívna. A to podotýkam, že je to od jej samotného vzniku. Jej zamestnanci boli, sú, a verím, že vždy budú, príjemní a ochotní pomôcť. Či už telefonicky, mailom, alebo aj osobne. Keďže ich pomoc pravidelne využívame pre našu dcéru – 20-ročnú Mišku, (ktorá je 14,5 roka po nevydarenej operácii v bdelej kóme), stretávali sme sa s vysoko profesionálnym, ale hlavne, ľudským prístupom. Rada alebo aj konkrétny projekt mi boli vždy predložené a prezentované. A ďalej to už záležalo len na našom ,,rodinnom“ rozhodnutí.

Keď sme potrebovali zakúpiť lehátko do vane (pretože zdravotná poisťovňa prepláca len jedno lehátko za život pacienta a nepomohlo ani odvolanie, ani individuálne posúdenie), okamžite po jeho zakúpení a doložení dokladu mi peniaze preplatili.

Keď sme sa po niekoľkomesačnom hľadaní konečne dopátrali k výrobcovi a následne aj predajcovi špeciálne upraveného kočíka za bicykel, nebol problém, aby nám APPA uhradila potrebnú čiastku. A my sme mohli konečne ísť všetci spoločne ako rodina na výlet.
No a preplácanie rehabilitácie je takpovediac najčastejšia vec, ktorú cez APPA využívame.

Ďakujeme, že ste.

Rodina Kriškova z Popradu.

Poďakovanie výhercu

Touto cestou sa Vám chcem poďakovať, že vďaka Vám sme prežili 6 fantastických dní  v prekrásnom zariadení Rajeckých kúpeľov. Užili sme si  bazény, rôzne procedúry, kopec zábavy a vzájomnej  blízkosti, kde sme nemuseli myslieť na každodenné starosti a mohli sme sa venovať len sami sebe. V luxusnom zariadení, sa o nás starali  ako v bavlnke.

Ďakujeme, že ste, a že nám uľahčujete zvládať našu neľahkú situáciu (nepíšem  slovo ťažkú, lebo ho nemám rád). Bol to najkrajší Vianočný darček, aký sme dostali.

Ďakujeme. Rodina Kriškova.

Staráte sa aj vy doma o zdravotne znevýhodnenú osobu a hľadáte podporu?

Výhody členstva v Klube APPA

2 % z daní

Spracovanie vašich 2 % z daní bez poplatku a zasielanie aktuálnych informácií ohľadom získavania 2 %.

Projekty

Možnosť zapojenia sa do pravidelných projektov a aktivít organizovaných APPA.

Váš príbeh na webe

Možnosť zverejnenia príbehu na webe appa.sk a využívanie všetkých platobných systémov pre darcov.

Mobilná aplikácia

Prvá charitatívna mobilná aplikácia na Slovensku, ktorá dáva pohybu nový zmysel!

Aktuálne informácie

Automatické zasielanie noviniek a všetkých aktuálnych informácií priamo do vášho e-mailu.

Benefičná akcia

Podpora pri tvorbe vlastných charitatívnych podujatí a verejných zbierok pod hlavičkou APPA.

Buďte neustále informovaní...

Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.

Sledujte nás
Informácie a podpora
Kde nás nájdete?

Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Floreát Ideapark, Krajinská cesta 32
921 01 Piešťany

Fakturačné údaje

Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Na medzi 2/a, 831 06 Bratislava
Slovenská republika
IČO: 42 173 809 / DIČ: 202 306 9620

Bankové spojenie

Tatra Banka, a.s.
Hodžovo nám. 3, 810 00 Bratislava
BIC / SWIFT: TATRSKBX
IBAN: SK98 1100 0000 0029 2982 6898

Pay by Square

Pomoc je naše poslanie.

© 2009 - 2024 APPA / Všetky práva vyhradené / design & development by eduardjanosik.com

Buďte neustále informovaní...

Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.