Aktivity pre radosť

Deň detí s dm 2024

„VYSNÍVANÁ“ AKTIVITA PRE VŠETKÝCH ČLENOV KLUBU APPA DO 15 ROKOV.

Blíži sa Deň detí a preto sa aj tento rok môžete zapojiť do našej veselej aktivity pre detských členov Klubu APPA!

Ako sa zapojiť do aktivity?

Napíšte nám, ako sa vám podarilo splniť sen alebo výnimočné želanie vášho dieťaťa. My následne vyberieme 20 najoriginálnejších splnených detských prianí, ktorých autorov potešíme na Deň detí prekvapením od dm drogerie markt. Tešíme sa na veselé texty, fotografie alebo videá. Ďakujeme.

Partner aktivity

7. ročník veselej aktivity pre detských členov Klubu APPA organizujeme aj vďaka podpore dm drogerie markt.

Detail aktivity

Podmienky aktivity
  • Členstvo v Klube APPA
  • Vyplnený formulár s fotografiou alebo videom
Pravidlá aktivity

Vyplňte a odošlite formulár s fotografiou alebo videom a ste zapojený do našej aktivity pre radosť.

Termíny aktivity

19. máj – 29. máj 2024

Vyhodnotenie

20 výhercov vyhlásime 28. 5. 2024 na webovej stránke APPA

7. ročník Deň detí s dm

Zara Deň detí APPA
Zara, 9 rokov

Zarka si veľmi želala psíka - kamaráta, parťáka, keďže je jedináčik🙂. Konkrétne čivavu. Raz mala canisterapiu s malou čivavkou a odvtedy sa do tohoto malého psíka zamilovala. Až sme jej raz sen splnili. Dodnes sú nerozluční kamaráti. Čivavka sa vozí na kolenách na vozíku, na bicykli v košíku s dcérkou. Ľúbia jeden druhého.🥰

Sára, 2 roky

Boli sme s našou dcérkou prvýkrát v ZOO Bojnice a veľmi sa jej páčia zvieratká, tak sme jej jedno plyšové zvieratko kúpili. Najviac sa jej páči žirafa. Od tej chvíle je jej splneným snom a aj s ňou spinká a všade je na cestách s nami.

Pavol, 8 rokov

Palinko veľmi miluje vozenie v MHD, ako aj sledovanie vlakov, spoločné potulky a hojdačky. Naše zážitkové aktivity ho zakaždým potešia, ako aj odmena v McDonald, pizza či langoš, a keď vidím rozžiarené očká a radosť, som šťastná aj ja.

Vladimír, 3 roky

Mne môj veľký - malý bojovník splnil veľký sen a to, že začal používať ruky ... trvalo mu to presne 3 roky, ale som najšťastnejšia na svete ... Výsledok je, že robí všade bordel, kde rukami dosiahne. 🤣🤣🤣🤣

Emma Deň detí APPA
Emma, 4 roky
Naša Emma miluje ako každé dieťa Labkovú patrolu a tak sme sa vybrali na oslavy 1. mája, kde mali mat vystúpenie. Tá neskutočná radosť, že sa s nimi mohla odfotiť, či dať si "pac", bola na nezaplatenie, tá iskra radosti v jej očiach bola pre mňa neskutočná, nič viac nie je, ako úprimná detská radosť.❤
Ninka, 7 rokov

Náš aj Ninkin sen sa splnil, keď mohla pocítiť pre nás tak obyčajný pocit samostatnej chôdze, kedy ju nikto nemusel držať na rukách alebo nemusela sedieť v kočíku. Ten pocit slobody sa jej zapáčil natoľko, že do kočiara už sadnúť nechcela. Kiež by sme takého pomocníka mohli mať aj doma. 😊

Sabinka Deň detí APPA
Sabinka, 5 rokov

Sabinka je jedno skromné dievčatko, ktorému ku  šťastiu naozaj veľa nechýba. Veľkú radosť jej robia zvieratká a každá minúta strávená s nimi. Najviac dojatá bola, keď dostala svojho psíka❤️. Sabinka má od narodenia tak krásne špecifický vzťah ku zvieratám, že my to iba s láskou obdivujeme.

Romanka Deň detí dm a APPA
Romanka, 6 rokov

Detským snom našej Romanky bolo ísť na koncert Queen a tak sme jej to splnili. Iné 6-ročné deti túžia po koncertoch Spievankova či Mira Jaroša. Naša Romanka v tom má jasno - QUEEN. Pretože aj ona je naša kráľovná.

Ella Deň detí APPA a dm
Ella, 5 rokov

Obyčajný detský sen,
žiť šťastný život len.
S úsmevom kráčať svetom,
priať zdravie všetkým deťom.
Nehou blízkych obklopiť,
láskou v srdci obdariť.

Ellka má len jeden sen, a to s úsmevom na tvári si hrdo sama vykračovať svetom. Navyše jej tajným prianím je, aby začala rozprávať.

Sonicka APPA a dm Deň detí
Sonička, 5 rokov

Sonička má veľmi rada hudbu a v rámci terapií chodila častejšie k vynikajúcemu muzikoterapeutovi Mariánovi. Keďže už chodí do škôlky a na terapie sa dostane len párkrát do roka, tak som ho oslovila, aby prišiel do škôlky. Tú radosť v očkách, akú mala, keď ho uvidela, to bolo niečo neopísateľné a výnimočné. Robila mu dokonca asistentku :-). Bola šťastná, usmiata a podstatné bolo, že sa aj ostatné detičky zabavili, niečo nové naučili a boli šťastné pri hudbe.

Nikolaj, 4 roky

Ahojte, našim deťom sa snažíme splniť tie najtajnejšie sny. Snažíme sa o to, aby naše deti boli šťastné, usmiate a čo najmenej plakali. No niekedy sa nad ich šikovnosťou musím veľmi pousmiať, vtedy si poviem špinavé dieťa - šťastné dieťa. Pozdravuje vás aktívny pečiatkovač 😂 Nikolaj!

Simona, 13 rokov

Naša Simonka chcela zažiť stanovačku a povoziť sa po krásnej Oravskej priehrade. Tak sme zbalili stan, požičali čln a vyrazili za dobrodružstvom. Bol to pre Simonku nezabudnuteľný zážitok, všade kde prídeme len o tom hovorí.

Adamko APPA Deň detí a dm
Adamko, 3 roky

Splneným snom bolo vyjsť si s Adamkom na prechádzku s kočíkom. Prvé pokusy o kočíkovanie začali okolo jeho roka a pol. Dovtedy to vôbec netoleroval a aj vonku som ho nosila iba na rukách. Trvalo, kým si zvykol aj na samotný vzduch. Potom nastalo obdobie, že som tlačila jednou rukou kočík a v druhej ruke, teda v náručí, po krátkej chvíli od nášho "výjazdu", už aj Adamka. Takto vyzerali naše prechádzky, ktoré chlapčekovi neboli veľmi po vôli. Teraz, keď už má tri roky, dovolí povoziť sa, dokonca sa "pýta" z izby von, naťahujúci rúčku k dverám a volaním "uuh uuh". Konečne si s 3-ročným Adamkom, ktorého nožičky pre DMO nevedia poslúchať, môžeme užiť krátke prechádzky a vidieť aj prírodu, či niečo pekné, nadýchať sa čerstvého vzduchu ...

Pre iné bábätká a detičky a ich mamky niečo prirodzené, u nás až takmer po troch rokoch, niečo WAW!

Hugo APPA Deň detí a dm
Hugo, 2 roky

Hugo má veľmi rád lopty, tak mu tatino kúpil futbalovú mini bránku a úsmev na tvári mu hneď vyčaroval ...

Damián APPA a dm Deň detí
Damián, 6 rokov

Damiánko už dostal od Boha výnimočný darček, svojho anjela strážneho - svoju sestričku dvojičku Danielku, ktorá mu vo všetkom pomáha a veľa ho aj učí. Perfektne sa dopĺňajú, robia všetko spolu a hlavne sa navzájom ľúbia. Sú zohratá dvojka a my ako rodičia pevne veríme, že im to vydrží na celý život🙂. Jeden detský sníček však Damiánko má stále nesplnený, a to je ozajstné šoférovanie - je posadnutý autíčkami. Raz aj to bude, veríme mu, no na ten sen si však bude musieť ešte počkať a najprv vyrásť.  

Lenka APPA Deň detí
Lenka, 3 roky

Splnil sa mi ďalší sen,
prišiel už ten deň,
kedy kiahne som dostala
a s bratom sa nasmiala.
Spolu kiahničky si natrieme,
chorobu ľahšie zvládneme.
Kubko je môj skvelý brat,
veľmi ma ľúbi, má ma rád.

Matej, 5 rokov

Podarilo sa nám splniť malý sen Matejka a tým bolo naučiť ho skákať na trampolíne. Pre niekoho samozrejmosť, ale pre mňa veľká vec, ktorá mňa ako ocka robí veľmi šťastným.

Mateo, 2 roky

Maminka urobila všetko preto, aby som sa dokázal postaviť na nožičky a naučil sa chodiť. Trvalo to troška dlhšie ako mojim kamarátom, ale konečne som to dokázal.

Paťko, Deň detí APPA
Patrik, 1 rok

Tento detský sen je trochu netradičný, ale pre mňa ako matku je to zázrak a pre synčeka Paťka tiež. Verdikt lekárov už v tehotenstve znel - Downov syndróm. Bábätko dokázalo, že chce zostať medzi nami prvýkrát v 13. týždni tehotenstva, keď som začala krvácať a lekári povedali, že to je spontánny potrat, no sono ukázalo, že „ten zázrak“ bol stále v brušku. Keď som neskôr absolvovala odber plodovej vody a pani doktorka zavádzala ihlu do bruška, povedala, že malý sa zľakol a uhol sa ihle. Po týchto znameniach som si povedala, že to bude naše zázračné dieťa. Verili sme a modlili sa, nech to spolu zvládneme. Na svet prišiel skôr než mal v 36. týždni tehotenstva s nízkou pôrodnou hmotnosťou 1600 gramov, ale od začiatku sa snažíme, aby napredoval ako iné zdravé deti. Paťko má už 14 mesiacov a váhu asi 9000 g a je úžasné dieťa, je moje najlepšie rozhodnutie v živote. Som rada, že ho máme a že sme mu dali život. 🙏❤️

Timea Osuska Deň detí s APPA
Timea, 4 roky

Timejka sa zúčastnila na SPARTAN KIDS VTSÚ ZÁHORIE SLOVAKIA 2024. Timi miluje prekážky. Doma najčastejšie cvičíme formou hry a zdolávanie prekážok je jej najobľúbenejšou časťou z cvičenia.
Preto sme sa rozhodli jej urobiť radosť a prihlásili sme ju na preteky, ktoré sa konali u nás na Záhorí. Aj pre nás to bolo veľkou výzvou a šťastie a odhodlanie sa striedali so strachom a obavami, či to zvládne a aby si neublížila. Timejka je od narodenia veľká bojovníčka a aj keď s asistenciou tatinka, ale zdolala všetky prekážky a neskutočne šťastná dobehla do cieľa, kde si hrdo prevzala zaslúženú medailu a tričko. Určite sme na takejto akcií neboli poslednýkrát!😊

Klára Deň detí APPA a dm
Klárka, 5 rokov

Nebol to len sen našej Klárky, všetci sme veľmi chceli, aby Klárka zažila život aspoň z časti ako ,,normálne” dieťa. Dlhé 2 roky sme chodili po škôlkach, prosili, aby ju aspoň na chvíľku zobrali, keďže ona tak veľmi túžila po spoločnosti detí, ale vždy sme dostali odpoveď NIE! Až tento rok prišla konečne odpoveď ÁNO a z našej Klárky sa stala najšťastnejšia škôlkarka na zemi . Konečne niekam patrí, má okolo seba detičky, milujúce pani učiteľky a na tváričke nekonečný úsmev. Tiež sa jej splnil sen, po ktorom túžila (stále nám vysvetľovala, že aj ona chce takú oslavu ako jej susedka) a prežila svoju prvú narodeninovú oslavu v škôlke.

Mia APPA a dm Deň detí
Mia, 10 rokov

Tých želaní je viacero. Už odmalička sa snažíme plniť Miuške priania. Jej splnený sen bol Barbie karavan snov, bábika Pucca a Garu. Miluje detské ihriská a hojdačky.

Dianka, 3 roky
Najväčším snom našej Dianky je vedieť chodiť. Toto želanie sme jej mohli aspoň čiastočne splniť chodúľkou, vďaka ktorej sa môže sama pohybovať a dostať sa tam, kam ju nohy ponesú, dokonca aj na karneval.
Tomáško APPA a dm Deň detí
Tomáško, 3 roky
Ani sama neviem, či je to viac moje alebo jeho splnené želanie, ale vďaka mnohým terapiám a rehabilitáciám sa dokáže usmievať, v rámci diagnóz hýbať sa a tešiť sa z každého dňa. Jeho úsmev je splneným snom každého, ale aj jeho. Dar pohybu je pre neho tým najväčším darom.
Damiánko, 1 rok

Damiánko sa pretočil prvýkrát v 17. mesiacoch … Splnil tým sen sebe, samozrejme, že aj nám … Tá radosť a smiech, keď sa mu to zakaždým podarí, je neopísateľná. Zaslúžil si to po toľkých absolvovaných rehabilitáciách … Je vidieť, že majú zmysel a posúvajú ho vpred ...

Ďakujeme za spätnú väzbu

Staráte sa aj vy doma o zdravotne znevýhodnenú osobu a hľadáte podporu?

Výhody členstva v Klube APPA

2 % z daní

Spracovanie vašich 2 % z daní bez poplatku a zasielanie aktuálnych informácií ohľadom získavania 2 %.

Projekty

Možnosť zapojenia sa do pravidelných projektov a aktivít organizovaných APPA.

Váš príbeh na webe

Možnosť zverejnenia príbehu na webe appa.sk a využívanie všetkých platobných systémov pre darcov.

Mobilná aplikácia

Prvá charitatívna mobilná aplikácia na Slovensku, ktorá dáva pohybu nový zmysel!

Aktuálne informácie

Automatické zasielanie noviniek a všetkých aktuálnych informácií priamo do vášho e-mailu.

Benefičná akcia

Podpora pri tvorbe vlastných charitatívnych podujatí a verejných zbierok pod hlavičkou APPA.

Buďte neustále informovaní...

Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.

Sledujte nás
Informácie a podpora
Kde nás nájdete?

Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Floreát Ideapark, Krajinská cesta 32
921 01 Piešťany

Fakturačné údaje

Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Na medzi 2/a, 831 06 Bratislava
Slovenská republika
IČO: 42 173 809 / DIČ: 202 306 9620

Bankové spojenie

Tatra Banka, a.s.
Hodžovo nám. 3, 810 00 Bratislava
BIC / SWIFT: TATRSKBX
IBAN: SK98 1100 0000 0029 2982 6898

Pay by Square

Pomoc je naše poslanie.

© 2009 - 2024 APPA / Všetky práva vyhradené / design & development by eduardjanosik.com

Buďte neustále informovaní...

Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.