Kristína Šipošová

Rodičia Kiki: Veríme v dobro ľudí a v uzdravenie našej dcérky.

Kristínka sa narodila predčasne v 35. týždni tehotenstva, po veľmi náročnom pôrode. Nedýchala a pre nás ako rodičov bolo utrpením vidieť maličkú ako ju niekoľko minút museli oživovať. Zvládla to a nadýchla sa. Na neonatologickej klinike intenzívnej medicíny bojovala prvé 2 dni o život. Samozrejme vyhrala, lebo je úžasná, silná a šikovná. Tam sa to však všetko len začalo.

Postupne začali prichádzať diagnózy. Hypotónia, kefalhematóm, zrazenina v hlavičke, kvôli ktorej zaostáva v psychomotorickom vývoji. Taktiež hydrenefróza II. a III. stupňa, kvôli ktorej sme boli v nemocnici viac ako doma, hydrocefalus a otvorený ductus. Maratón kontrol je na dennodennom poriadku. Chodí k urológovi, nefrológovi, neurológovi, kardiológovi, očnej lekárke, logopédovi, psychologičke, na ORL, fyziatričke, ortopedičke a snažia sa niečo zistiť aj na genetike.

Povedali by ste, že ste práve čítali príbeh starého človeka. Ale je to príbeh našej malej dcérky, ktorá prekonáva tieto prekážky už viac ako 3 roky. K týmto všetkým diagnózam jej pribudla hypermobilita, ploché nôžky a 34 stupňová skolióza, takže o to viac musíme cvičiť.

Kristínka však nemá problémy len s pohybom, prednedávnom jej pribudli ešte ďalšie dve diagnózy a to je porucha reči a porucha spánku. Navštevujeme s dcérkou spánkovú neurologičku, keďže jej prednedávnom bolo pomocou polysomnogragie zistené, že trpí takzvaným spánkovým desom. V praxi to znamená, že Kiki toho veľa v noci nenaspí a máva každý deň počas spánku záchvaty, ktoré sú niekedy slabé a niekedy končia tým, že upadne do bezvedomia.

Deň má len 24 hodín. My by sme však potrebovali viac, aby sme Kristínke mohli pomôcť viac, radovať sa s ňou viac, žiť viac. Aj keď napriek všetkému to zvláda bravúrne a všetci sme na ňu veľmi pyšní. Preto veľmi pekne ďakujeme všetkým dobrým ľuďom, ktorí sa nám rozhodnú akokoľvek pomôcť. Sme presvedčení, že v Hendicentre, kam sme sa dostali hlavne vďaka občianskemu združeniu APPA, jej dokážu pomôcť s rečou, s nôžkami ale aj s chrbátikom.

Všetky prostriedky budú použité na pomoc s rehabilitáciami Kristínke. Veríme v dobro ľudí a v uzdravenie našej dcérky.

Zo srdca ďakujeme.

Chcem pomôcť

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Liliana Kleinová
Vilko Ďuráč
Samuel Zborovančík
Róbert Bognár
Gavendová Klaudia