Habala Adam

Pomôžte Adamovi rehabilitovať a vrátiť sa do života

Dobrý deň, rada by som sa s vami podelila o príbeh môjho syna Adamka.

Adam má 24 rokov a celý život pred sebou. Mával dlhodobo nádchu a boleli ho zuby a hlava, avšak nemysleli sme, že za tým môže byť niečo vážne. Až kým jedného dňa nedostal vysoké teploty. Kým prišla privolaná záchranka, Adam už prestal počuť na jedno ucho a začal strácať stabilitu. Previezli ho do nemocnice a vyšetrenia odhalili zápal mozgových blán. Bol umiestnený na JIS. Do druhého dňa sme sa s ním, ani s oddelením, kde ležal, nevedeli spojiť. Ako matka som mala veľké obavy, čo sa deje. Previezli ho na ARO. Po príchode do nemocnice som sa zľakla, keď som videla sestričku držiacu čierne vrece s Adamovými vecami. Moje obavy sa našťastie nepotvrdili, stále bol pri živote. Bol v kritickom stave a lekári ho uviedli do umelého spánku. Po 3 týždňoch prišlo prebúdzanie, preložili ho na neurológiu a odtiaľ na oddelenie dlhodobo chorých v Partizánskom, kde bol 2 týždne. Deň pred Vianocami, 23. 12. 2020, nám ho dali domov. Bol podvyživený, mal asi iba 48 kíl, peg sondu, nehybne ležal, nerozprával… Až z prepúšťacej správy som sa dozvedela, že prekonal mozgovú príhodu. Cvičila s ním fyzioterapeutka, no lekári mu nedávali žiadnu nádej na zlepšenie. Odporučili nám opatrovateľské centrum so stálou starostlivosťou, lebo vraj jeho život už nebude nikdy plnohodnotný. My sme to nevzdali, bojujeme ako sa dá. Ani jedna matka by sa nezmierila s tým, že jej dieťa zostane pripútané k posteli a závislé od pomoci druhých.

Sme nesmierne šťastní, že naše odhodlanie prináša ovocie. Adam robí pokroky, v ktoré nikto nedúfal. Len ja som verila, že to zvládne, že je silný a že opäť bude mať plnohodnotný život. Adam sa vie posadiť, vidí, postaví sa na nohy, ale nedokáže udržať stabilitu, ma ochrnutú ľavú stranu tela a keďže stratil aj sluch, je to preňho psychicky veľmi náročné.

Veľmi by mu pomohli v rehabilitačných centrách ako Axis, Hendi, Adeli, Kováčová a podobne. Aby sa jeho stav aj naďalej zlepšoval, potrebuje absolvovať terapie. A tie sú nesmierne finančne náročné. Pre nepretržitú starostlivosť o syna som odišla z práce a zostala len na opatrovateľskom príspevku. Adam zatiaľ nedostáva invalidný dôchodok, a keďže som rozvedená a starám sa o neho sama, je pre nás nezvládnuteľné platiť potrebné rehabilitácie a procedúry. Liečba nám dáva nádej na napredovanie a preto sme sa rozhodli poprosiť o pomoc všetkých dobrých ľudí. Prosím Vás ako matka, ktorá vie, že jej syn môže opäť žiť plnohodnotný život. Budeme vďační za každý, hoci aj malý finančný príspevok.

Za Vašu podporu Vám zo srdca ďakujeme. 

Chcem pomôcť

Systém bezhotovostnej platby CardPay

Adam Habala

Nastavte výšku vašej podpory

0

Sumu zadávate v eurách. Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania a všeobecnými zmluvnými podmienkami www.appa.sk. V ďalšom kroku budete presmerovaný na zabezpečenú stránku Tatra Banky, kde bezpečne vyplníte vaše platobné údaje.

Môžete pomôcť aj ďalším

Liliana Kleinová
Vilko Ďuráč
Samuel Zborovančík
Róbert Bognár
Gavendová Klaudia