Uľahčime život Šimonkovi s nevyliečiteľnou mukopolysacharidózou. Príspevky poputujú na automobil a rehabilitačné pomôcky.
Podrobnejšie informácie o tejto výzve vám poskytne zodpovedná osoba. Neváhajte nás kontaktovať.
Silvia Michalčíková
Šimonko je štvorročný chlapček, ktorý prišiel na svet s ojedinelou a mimoriadne závažnou diagnózou – mukopolysacharidóza III A. Ide o geneticky podmienenú dedičnú poruchu metabolizmu. Táto choroba je nevyliečiteľná, pričom kvalita života sa stále zhoršuje.
Náš synček nevie rozprávať, jeho mentálny vek je na úrovni 13 mesačného dieťaťa, nosí plienky, a tak to aj celý jeho život zostane. Taktiež trpí hypermobilitou kĺbov, častými zápalmi stredného ucha, nosohltana, čo mu spôsobuje časté zahlieňovanie a sťažuje dýchanie. Pridružilo sa aj ďalšie ochorenie – epilepsia.
V súčasnosti u tejto choroby neexistuje dostupná registrovaná kauzálna liečba. Žiadna liečba, žiadne lieky, žiadna nádej…
Veľmi by nám pomohol automobil na individuálnu prepravu, keďže synček nezvláda prepravu mestskou hromadnou dopravou, a to ani na krátku vzdialenosť. Zároveň nie je možné ho nechať bez dozoru vzhľadom na jeho deštruktívne správanie. Taktiež by sme mu chceli zabezpečiť potrebné komunikačno-edukačné hračky, senzorické, masážne pomôcky, ako aj tie, ktoré podporujú motoriku. Terapie a rehabilitácie sú finančne náročné, keďže ich poskytujú poväčšine súkromné zariadenia, a lacné nie sú ani všetky ostatné pomôcky, ktoré nutne potrebuje pre svoj každodenný a dôstojný život.
Tento stav je ťažký pre všetkých členov našej rodiny – fyzicky, finančne, ako aj psychicky. Napriek tomu hľadáme spôsoby, aby sme pre Šimonka vedeli hoci aj na krátke obdobie vytvoriť čo najlepšie prostredie, čo najviac zlepšiť kvalitu jeho života, udržať ho čo najdlhšie v čo najlepšej psychomotorickej kondícii. To je pre nás prioritou.
Z celého srdca ďakujeme za každú finančnú pomoc.
Lujzine problémy s rečou aj chôdzou môžu vyriešiť rehabilitačné pobyty. Potrebuje však na ne získať finančné prostriedky.
Pomôžme Jožkovi s viacerými ťažkými diagnózami získať terapiu kmeňovými bunkami!
Darujme reč dievčatku, ktorého život poznačil ojedinelý genetický syndróm, pre ktorý zaostáva v psychomotorickom vývoji.
Vaše príspevky pôjdu na Filipkovu ďalšiu terapiu kmeňovými bunkami, ktorá je kľúčová pre jeho liečbu a budovanie nádeje.
Pomôžme malej bojovníčke príspevkami na terapie, aby sa mohla posunúť vpred v boji s hypotonusom a problémami so stravou.
Adamko trpí Duschenovou svalovou dystrofiou, neliečiteľnou chorobou. Podporme jeho sen, chodiť čo najdlhšie.
Staráte sa aj vy doma o zdravotne znevýhodnenú osobu a hľadáte podporu?
Spracovanie vašich 2 % z daní bez poplatku a zasielanie aktuálnych informácií ohľadom získavania 2 %.
Možnosť zapojenia sa do pravidelných projektov a aktivít organizovaných APPA.
Možnosť zverejnenia príbehu na webe appa.sk a využívanie všetkých platobných systémov pre darcov.
Prvá charitatívna mobilná aplikácia na Slovensku, ktorá dáva pohybu nový zmysel!
Automatické zasielanie noviniek a všetkých aktuálnych informácií priamo do vášho e-mailu.
Podpora pri tvorbe vlastných charitatívnych podujatí a verejných zbierok pod hlavičkou APPA.
Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.
Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Floreát Ideapark, Krajinská cesta 32
921 01 Piešťany
Asociácia pomoci postihnutým – APPA
Na medzi 2/a, 831 06 Bratislava
Slovenská republika
IČO: 42 173 809 / DIČ: 202 306 9620
IČ DPH: SK2023069620
Tatra Banka, a.s.
Hodžovo nám. 3, 810 00 Bratislava
BIC / SWIFT: TATRSKBX
IBAN: SK98 1100 0000 0029 2982 6898
© 2009 - 2024 APPA / Všetky práva vyhradené / design & development by eduardjanosik.com
Prečítajte si vždy aktuálne informácie o aktivitách a projektoch APPA priamo vo vašej e-mailovej schránke.
APPA
Pevne veríme, že internet by mal byť dostupný a prístupný komukoľvek a zaviazali sme sa poskytovať webovú stránku, ktorá je prístupná čo najširšiemu publiku bez ohľadu na okolnosti a schopnosti.
Aby sme to splnili, snažíme sa čo najprísnejšie dodržiavať Smernice o prístupnosti webového obsahu 2.1 (WCAG 2.1) konzorcia World Wide Web Consortium (W3C) na úrovni AA. Tieto pokyny vysvetľujú, ako sprístupniť webový obsah ľuďom so širokou škálou postihnutí. Dodržiavanie týchto pokynov nám pomáha zabezpečiť, aby bola webová stránka prístupná všetkým ľuďom: nevidiacim, ľuďom s motorickým postihnutím, zrakovým postihnutím, kognitívnym postihnutím a ďalším.
Táto webová stránka využíva rôzne technológie, ktorých cieľom je zabezpečiť, aby bola vždy čo najprístupnejšia. Používame rozhranie prístupnosti, ktoré umožňuje osobám so špecifickým postihnutím upraviť používateľské rozhranie webovej stránky a navrhnúť ho podľa ich osobných potrieb.
Webová stránka navyše využíva aplikáciu založenú na AI, ktorá beží na pozadí a neustále optimalizuje úroveň dostupnosti. Táto aplikácia upravuje HTML webovej stránky, prispôsobuje jej funkčnosť a správanie pre čítačky obrazovky používané nevidiacimi používateľmi a pre funkcie klávesnice používané osobami s motorickým postihnutím.
Ak ste našli poruchu alebo máte nápady na zlepšenie, budeme radi, ak sa nám ozvete. Operátorov webových stránok môžete kontaktovať pomocou nasledujúceho e-mailu info@appa.sk
Naša webová stránka implementuje techniku atribútov ARIA (Accessible Rich Internet Applications) spolu s rôznymi zmenami správania, aby sa zabezpečilo, že používatelia so slepotou použivajúci čítačky obrazovky budú môcť čítať, chápať a užívať si funkcie webovej stránky. Hneď ako používateľ s čítačkou obrazovky vstúpi na vašu stránku, okamžite dostane výzvu na zadanie profilu čítačky obrazovky, aby mohol efektívne prechádzať našu stránku. Tu je návod, ako naša webová stránka pokrýva niektoré z najdôležitejších požiadaviek na čítačku obrazovky:
Optimalizácia čítačky obrazovky: spúšťame proces na pozadí, ktorý sa učí komponenty webovej lokality zhora nadol, aby sme zaistili nepretržité dodržiavanie pravidiel aj pri aktualizácii webovej lokality. V tomto procese poskytujeme čítačkám obrazovky zmysluplné údaje pomocou súboru atribútov ARIA. Poskytujeme napríklad presné štítky formulárov; popisy funkčných ikon (ikony sociálnych médií, ikony vyhľadávania, ikony košíka atď.); usmernenie na validáciu vstupov do formulárov; roly prvkov, ako sú tlačidlá, ponuky, modálne dialógy (vyskakovacie okná) a iné. Okrem toho proces na pozadí skenuje všetky obrázky webovej stránky a poskytuje presný a zmysluplný popis založený na rozpoznávaní obrázkových objektov ako značku ALT (alternatívny text) pre obrázky, ktoré nie sú popísané. Pomocou technológie OCR (optické rozpoznávanie znakov) tiež extrahuje texty, ktoré sú vložené do obrázka. Ak chcete kedykoľvek zapnúť úpravy čítačky obrazovky, používatelia musia stlačiť kombináciu klávesov Alt+1. Používatelia čítačiek obrazovky tiež dostanú automatické oznámenia, aby zapli režim čítačky obrazovky hneď, ako vstúpia na webovú stránku.
Tieto úpravy sú kompatibilné so všetkými populárnymi čítačkami obrazovky, vrátane JAWS a NVDA.
Optimalizácia navigácie na klávesnici: Proces na pozadí tiež upravuje kód HTML webovej stránky a pridáva rôzne správanie pomocou kódu JavaScript, aby bola webová lokalita ovládateľná klávesnicou. To zahŕňa možnosť navigácie na webovej lokalite pomocou klávesov Tab a Shift+Tab, ovládania rozbaľovacích zoznamov pomocou kláves so šípkami, ich zatvárania pomocou klávesu Esc, spúšťania tlačidiel a odkazov pomocou klávesu Enter, navigácie medzi prvkami rádia a začiarkavacieho políčka pomocou klávesov so šípkami a vyplňte ich pomocou medzerníka alebo klávesu Enter. Používatelia klávesnice navyše nájdu ponuky rýchlej navigácie a ponuky na preskočenie obsahu, ktoré sú kedykoľvek dostupné po kliknutí na Alt+1 alebo ako prvé prvky stránky pri navigácii pomocou klávesnice. Proces na pozadí spracováva aj spustené kontextové okná tak, že presunie zameranie klávesnice smerom k nim hneď, ako sa objavia, a nedovolí, aby sa zameranie posunulo mimo neho.
Používatelia môžu na prechod na konkrétne prvky použiť aj skratky ako „M“ (ponuky), „H“ (nadpisy), „F“ (formuláre), „B“ (tlačidlá) a „G“ (grafika).
Naším cieľom je podporovať čo najširšiu škálu prehliadačov a asistenčných technológií, aby si naši používatelia mohli vybrať najvhodnejšie nástroje pre nich s čo najmenším počtom obmedzení. Preto sme veľmi tvrdo pracovali, aby sme mohli podporovať všetky hlavné systémy, ktoré tvoria viac ako 95 % podielu používateľov na trhu, vrátane Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera a Microsoft Edge, JAWS a NVDA (čítačky obrazovky).
Napriek nášmu maximálnemu úsiliu umožniť komukoľvek prispôsobiť si webovú stránku svojim potrebám. Stále môžu existovať stránky alebo sekcie, ktoré nie sú úplne prístupné, sú v procese sprístupňovania alebo im chýba primerané technologické riešenie na ich sprístupnenie. Napriek tomu neustále zlepšujeme našu dostupnosť, pridávame, aktualizujeme a zlepšujeme jej možnosti a funkcie a vyvíjame a prijímame nové technológie. To všetko má za cieľ dosiahnuť optimálnu úroveň dostupnosti v súlade s technologickým pokrokom. Ak potrebujete pomoc, obráťte sa na info@appa.sk